Koniec. Legia wygrała 4:3 z Pogonią w Szczecinie!
    Żółta kartka dla Stolarskiego za dyskusje z sędzią
    Cztery minuty doliczone
  • 88'
    Tobiasz wyłapał dośrodkowanie Stolarskiego z prawej flanki
  • 86'
    Juergen Elitim dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony, na dalszy słupek, a Kapuadi wyskoczył i skutecznie główkował!
  • 84'
    4:3 dla Legii! Kapuadi!!!
  • 82'
    Gamboa za Kurzawę, Fornalczyk za Biczachczjana
  • 79'
    Celhaka dobrze przypressował Zahovicia, Elitim zabrał mu piłkę spod nóg i uderzył z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze od Malca i wpadła do siatki
  • 78'
    3:3! Elitim!
  • 77'
    Dias za Kuna, Celhaka za Slisza, Rosołek za Josue
  • 76'
    Josue dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, piłka odbiła się od Malca i została wyłapana przez Cojocaru
  • 75'
    Rosołek i Celhaka wejdą zaraz na boisko
  • 73'
    Smoliński za Grosickiego, Stolarski za Walqvista
  • 72'
    Pogoń miała rzut rożny. Było dośrodkowanie na bliższy słupek, Gual wybił piłkę głową na 17. metr, a Biczachczjan precyzyjnie uderzył z lewy dolny róg
  • 71'
    3:2 dla Pogoni. Biczachczjan
  • 71'
    Burch kapitalnie uprzedził Grosickiego, przecinając podanie udanym wślizgiem
  • 70'
    Ribeiro zagrał do Kuna, ten dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Wszołek wygrał walkę o pozycję, główkował, piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki!
  • 69'
    Ależ gol Wszołka! 2:2!
  • 68'
    Josue bezpośrednio uderzał z rzutu rożnego, ale Cojocaru wybił piłkę
  • 67'
    Gual założył siatkę Zechowi, potem stracił piłkę, ale ją odzyskał. Hiszpan podał na prawą stronę pole karnego, ten uderzył, futbolówka odbiła się od rywala i trafiła jedynie w boczną siatkę. Korner
  • 66'
    Zahovic za Gorgona
  • 66'
    Ajjj! Slisz nieco niecelnie uderzył z 13. metra po wybiciu piłki przez bramkarza Pogoni
  • 64'
    Grosicki zepsuł dośrodkowanie z prawej flanki, po kontrze miejscowych
  • 64'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, Legia ją odzyskała, ale Pogoń wyszła z opresji
  • 63'
    Gual za Pekharta
  • 62'
    Gual wejdzie zaraz na boisko
  • 62'
    Grosicki niedokładnie podał do Koutrisa, którego uprzedził Wszołek
  • 61'
    Obaj zawodnicy mogą kontynuować grę
  • 59'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, zderzenie Ribeiro z Cojocaru, wyglądało to bardzo nieprzyjemnie, zawodnicy są opatrywani
  • 58'
    Żółta kartka dla Arkadiusza Malarza, trenera bramkarzy Legii
  • 58'
    Żółta kartka dla Gorgona za faul na rozpędzonym Elitimie
  • 54'
    Ależ blisko!!! Wszołek kapitalne zagrał ze Sliszem. Środkowy pomocnik miękko zagrał w pole karne do wahadłowego, ten przełożył Grosickiego poprzez podbicie piłki, ale minimalnie się pomylił po strzale na dalszy słupek
  • 52'
    Gorgon przypressował Josue, ten stracił piłkę, Koulouris ją przejął, wbiegł w pole karne i skutecznie uderzył z 13. metra w prawy dolny róg. 2:1 dla miejscowych
  • 50'
    2:1 dla Pogoni. Koulouris
  • 47'
    Tobiasz kapitalnie interweniował po strzale Grosickiego
  • 46'
    Burch za Muciego
  • 46'
  • 45+10'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Pogonią w Szczecinie
  • 45+9'
    Pogoń w posiadaniu
  • 45+7'
    Muci zatrzymany przy próbie wyprowadzenia kontry
  • 45+6'
    "Jędza" opuszcza boisko
  • 45+6'
    Jędrzejczyk jeszcze rozmawia z sędzią
  • 45+6'
    Josue uspokaja "Jędzę"
  • 45+5'
    Jędrzejczyk jest wściekły, doszło do przepychanki między zawodnikami obu zespołów
  • 45+5'
    Czerwona kartka dla Jędrzejczyka...
  • 45+3'
    Mamy VAR... Sędzia będzie sprawdzał starcie Jędrzejczyka z Koulourisem
  • 45+2'
    Żółta kartka dla członka sztabu Pogoni
  • 45+1'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyk za faul na Koulourisie
  • 45'
    Było groźnie. Biczachczjan mocno uderzył z woleja, 14. metra, ale Tobiasz kapitalnie interweniował
  • 44'
    Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego na 7. metr, Ulvestad niecelnie główkował, było groźnie
  • 43'
    Kapuadi przeciął dośrodkowanie z lewej flanki
  • 42'
    Żółta kartka dla Kapuadiego za faul na Ulvestdzie
  • 42'
    Pekhart ucierpiał po kontakcie z Kurzawą, leżał na boisku, teraz kuleje, trzyma się za lewe kolano, ale gra dalej
  • 40'
    Elitim uderzył mocno, ale niecelnie, z 22. metra
  • 39'
    Slisz zagrał w pole karne do Wszołka, ten był naciskany przez rywali, którzy wybili piłkę na aut
  • 38'
    Wszołek niecelnie uderzył na dalszy słupek po strzale z 18. metra
  • 37'
    Josue dośrodkował z lewej strony na środek pola karnego, Pekhart główkował nieco obok, ale był na spalonym
  • 35'
    Ajjj! Elitim miękko zagrał na 8. metr, Pekhart główkował, ale bramkarz Pogoni świetnie interweniował
  • 34'
    33' 1:1! Josue podał prostopadle na prawą stronę pola karnego, Wszołek miękko zagrał na dalszy słupek, do Pekharta, który skutecznie główkował!
  • 32'
    Kun dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, do Wszołka, ale centrę przeciął Koutris
  • 32'
    Kontra Pogoni. Wahlqvist otrzymał prostopadłe podanie na prawą flankę i płasko dograł w pole karne, między Kapuadiego a Jędrzejczyka, do Grosickiego, który pewnie trafił do siatki i dał prowadzenie Pogoni
  • 29'
    1:0 dla Pogoni. Grosicki
  • 29'
    Biczachczjan zablokowany po strzale z 18. metra, po chwili Jędrzejczyk świetnie przeciął podanie w polu karnym
  • 28'
    Slisz uderzył z 18. metra na dalszy słupek z tzw. pierwszej piłki. Nieznacznie się pomylił
  • 26'
    Grosicki zbiegł do środka, ale jego uderzenie z 17. metra przeleciało nad poprzeczką
  • 26'
    Jędrzejczyk sfaulowany w pojedynku powietrznym z Koulourisem, w środku pola
  • 25'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 23'
    Kurzawa jest opatrywany przez lekarzy
  • 22'
    Kurzawa sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 21'
    Pekhart chciał przypressować Cojocaru, którego ostatecznie sfaulował
  • 19'
    Elitim prostopadle podał do Muciego, Josue miękko zagrał w pole karne, do Muciego, ten odgrywał w kierunku Pekharta, ale podanie przecięte
  • 18'
    Dogranie Josue z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale Jędrzejczyk nie dopadł do piłki
  • 17'
    Muci sfaulowany na 25. metrze od bramki Pogoni, przez Ulvestada
  • 17'
    Josue zagrał za linię obrony, do Wszołka, ten wycofał do Slisza, który dośrodkował po rykoszecie. Bramkarz Pogoni złapał piłkę
  • 16'
    Niedokładny przerzut Biczachczjana do Koutrisa na lewą flankę
  • 16'
    Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, ale nikt nie dopadł do piłki w polu karnym, gospodarze odzyskali ją przed "szesnastką"
  • 15'
    Grosicki płasko wycofał z lewej flanki na 13. metr, do Ulvestada, ten przyjął piłkę, uderzył, futbolówka odbiła się od Kapuadiego i wyszła poza boisko. Korner dla Pogoni
  • 14'
    Zech chciał zagrać za linię obrony, ale zrobił to trochę niedokładnie. Wszołek kontrolował sytuację, Legia ma aut
  • 13'
    Nieudane podanie Malca na lewą stronę boiska
  • 13'
    Pogoń w posiadaniu, buduje atak pozycyjny
  • 11'
    Wszołek płasko wycofał do Muciego, ten uderzył z 15. metra, bramkarz Pogoni złapał piłkę
  • 10'
    Biczachczjan sfaulowany na własnej połowie
  • 10'
    Slisz niedokładnie podał prostopadle do Kuna, po chwili środkowy pomocnik dobrze wrócił i przechwycił piłkę w środku pola
  • 8'
    Wahlqvist nie miał szans, by dopaść do piłki zagranej na prawą flankę
  • 7'
    Slisz do Josue, ten do Wszołka. Po chwili Portugalczyk chciał prostopadle podać do wahadłowego Legii, ale ten został uprzedzony
  • 7'
    Niedokładne podanie Jędrzejczyka do Wszołka, gospodarze wznowili grę z autu
  • 6'
    Dalsze podanie do Muciego, Albańczyk był pod presją, ale ostatecznie popełnił faul w ataku
  • 5'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego, Slisz główkował nad poprzeczką
  • 4'
    Ajjjjjj! Elitim kapitalnie, miękko zagrał za linię obrony, do Muciego, ten wbiegł w pole karne z lewej strony i podał wzdłuż boiska, do Wszołka, ale zagranie przeciął Koutris
  • 3'
    Grosicki na spalonym, na lewej flance
  • 3'
    Dalekie zagranie Tobiasza do Wszołka było niedokładne, piłkę przejął bramkarz Pogoni
  • 2'
    Legia w posiadaniu
  • 2'
    Kurzawa miękko wycofał z rzutu rożnego na 20. metr, do Biczachczjana, który nieczysto trafił z prawej nogi
  • 1'
    Ribeiro zablokował dośrodkowanie z prawej strony. Rzut rożny dla "Portowców"
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Pankov, Dias, Celhaka, Gual, Baku, Rosołek, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Pogonią Szczecin: Tobiasz – Jędrzejczyk, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim, Kun – Josue, Pekhart, Muci
  • Legioniści rywalizowali z Pogonią 118 razy. Zwyciężyli 71-krotnie, 25 spotkań zremisowali, a 22 przegrali. Zdobyli 229 bramek, stracili 110. – Myślę, że mecz będzie dość otwarty. Oba zespoły lepiej czują się w ataku, mają klasowych zawodników, zwłaszcza w ofensywie. O zwycięstwie może przesądzić to, jak dobrze będziemy rozgrywali piłkę. To pierwsza, najważniejsza rzecz, ale nie jedyna. Musimy być solidni w każdym elemencie. Trzeba też pamiętać o naszej mentalności – dodał Gustafsson
  • W kadrze Pogoni jest trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Pawle Stolarskim (44 mecze, 2 gole, 2 mistrzostwa kraju), Kamilu Grosickim (14 spotkań, 1 bramka, Puchar Polski) oraz Lisowskim, który występował w barwach "Wojskowych" w Młodej Ekstraklasie
  • Latem "Portowcy" pozyskali czterech obcokrajowców. Do Pogoni przenieśli się Joao Gamboa (GD Estoril-Praia), Efthymis Koulouris (LASK), Valentin Cojocaru (Oud-Heverlee Leuven) oraz Fredrik Ulvestad (Sivasspor Kulubu). Szczecin opuścili m.in. Pontus Almqvist (US Lecce), Kostas Triantafyllopoulos (Górnik Zabrze), Damian Dąbrowski (Zagłębie Lubin), Sebastian Kowalczyk (Houston Dynamo), Mateusz Łęgowski (US Salernitana 1919) i byli piłkarze Legii, czyli Michał Kucharczyk (Paxtakor Toshkent; Uzbekistan) oraz Kacper Kostorz, który wiosną występował na wypożyczeniu w Koronie Kielce, a niedawno tymczasowo przeszedł do holenderskiego FC Den Bosch (opcja wykupu)
  • Pogoń zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów (4 zwycięstwa, 4 porażki). Szczecinianie zaczęli rozgrywki ekstraklasy od wygranych z Wartą Poznań (1:0) i Widzewem Łódź (2:1), potem ponieśli 4 porażki z rzędu (po 0:2 ze Śląskiem Wrocław oraz Radomiakiem Radom, po 0:1 z ŁKS-em i Zagłębiem Lubin), a do rywalizacji z Legią przystąpią po pokonaniu Korony Kielce (3:1) oraz Cracovii (5:1). W tzw. międzyczasie walczyli w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. W 2. rundzie el. ograli Linfield FC (5:2, 3:2), w kolejnej ulegli KAA Gent (0:5, 2:1)
  • – Plan jest taki, byśmy strzelili o jednego gola więcej. Legia wygląda bardzo dobrze w defensywie i ataku, ale jesteśmy w stanie stawić jej czoła. Gdyby do spotkania ze stołecznym zespołem doszło trzy tygodnie temu, to być może nie bylibyśmy gotowi, lecz w obecnej sytuacji czujemy się znacznie lepiej – mówił trener Pogoni Szczecin, Jens Gustafsson, który nie skorzysta w środę z Marcela Wędrychowskiego i Wojciecha Lisowskiego
  • Runjaić miał patent na Legię jako trener Pogoni, potrafił uprzykrzyć jej życie, lecz odkąd pracuje w stolicy, nie zdołał jeszcze pokonać byłego klubu. W październiku ub.r. wicemistrzowie kraju na własne życzenie zremisowali u siebie 1:1 z "Portowcami". Warszawiacy wyszli na prowadzenie po bramce Filipa Mladenovicia, tuż przed przerwą nie wykorzystali rzutu karnego (Carlitos), a goście wyrównali kilka chwil po zmianie stron, po rzucie rożnym i główkowaniu Jakuba Bartkowskiego. W maju 2023 roku, pięć dni po zdobyciu Pucharu Polski, zespół z Łazienkowskiej przegrał 1:2 w Szczecinie. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", na 1:1, strzelił Maciej Rosołek, któremu asystował Maik Nawrocki
  • Trener Runjaić doskonale zna Pogoń (prowadził ją w latach 2017–2022), którą zastał drewnianą, a zostawił murowaną. Gdy podpisał kontrakt z "Portowcami", zajmowali oni ostatnie miejsce w ekstraklasie. Niemiec przyczynił się do tego, że jego ówczesny zespół wydostał się ze strefy spadkowej, zapewnił sobie utrzymanie, by potem wykonać kolejne kroki. W sezonie 2018/19 uplasował się na 7. miejscu, w następnym na 6., a w 2021 i 2022 roku zdobył brązowe medale mistrzostw Polski, choć apetyty były trochę większe. Drużyna ze Szczecina miała szanse nawet na dwa tytuły, zwłaszcza w ub.r., lecz wykładała się w końcówce rozgrywek i ostatecznie dwa razy wskakiwała na najniższy stopień podium
  • Stołeczna drużyna zacznie walkę na wyjazdach z bardzo niewygodnym rywalem, który nie leży jej od dawna. Świadczy o tym fakt, że Legia wygrała raptem 1 z 10 ostatnich spotkań z "Portowcami". Niekorzystnie wygląda też bilans występów w Szczecinie, gdzie "Wojskowi" mają serię 5 gier bez zwycięstwa (4 porażki, 1 remis). Ostatni raz pokonali na wyjeździe Pogoń w listopadzie 2017 roku – od tego momentu minęło więc już blisko 6 lat
  • Legioniści, zajmujący 2. miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 17 punktów (7 meczów; 5 zwycięstw, 2 remisy) i stratą 2 "oczek" do Śląska Wrocław (9 spotkań; 6 wygranych, 1 remis, 2 porażki), postarają się o to, by podtrzymać dobrą passę. Nie będzie to proste, gdyż przed nimi niezwykle wymagający okres, w którym trzykrotnie wystąpią na wyjazdach – najpierw z Pogonią Szczecin, potem z Jagiellonią Białystok (liga) i AZ Alkmaar (2. kolejka fazy grupowej LKE)
  • Miniony tydzień okazał się bardzo udany w wykonaniu Legii w Warszawie, gdzie w czwartek pokonała 3:2 Aston Villę na początek fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, a trzy dni później wygrała rzutem na taśmę z Górnikiem Zabrze (2:1) w klasyku 9. kolejki ekstraklasy. – Po wspaniałym występie z Anglikami, w niedzielę musieliśmy się nieco nacierpieć. Nie poddaliśmy się, walczyliśmy do końca – mówił trener stołecznej drużyny, Kosta Runjaić. Wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie po golu Tomasa Pekharta, rywale wyrównali za sprawą Sebastiana Musiolika, a bohaterem "Wojskowych" został Igor Strzałek, który zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie. Młodzieżowiec wpadł w szał radości, świętował wspólnie z zespołem i kibicami, którzy w obecnym sezonie doprowadzili do wyprzedania biletów w aż 7 z 9 meczów przy Łazienkowskiej
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się zaległy mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Legią Warszawa!
Pogoń SzczecinLegia Warszawa

51' Efthymios Koulouris

51'

58' Alexander Gorgon

58'

66' Luka Zahović za Alexander Gorgon

66'

71' Wahan Biczachczjan

71'

73' Kacper Smoliński za Kamil Grosicki

73' Paweł Stolarski za Linus Wahlqvist

73'

82' Joao Gamboa za Rafał Kurzawa

82' Mariusz Fornalczyk za Wahan Biczachczjan