Czesław Michniewicz: W tym tygodniu skupiliśmy się bardziej na sobie

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

11-12-2020 / 10:45

(akt. 12-12-2020 / 08:34)

- Powiedziałem zawodnikom, że przed każdym spotkaniem bardzo dokładnie analizujemy rywala, lecz w tym tygodniu musimy też bardzo zwrócić uwagę na naszą grę. Musimy skupić się na sobie, żeby wykonywać pewne rzeczy jeszcze lepiej - mówił przed meczem z Wisłą trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Czy odważyłbym się na podanie wyjściowej „jedenastki” na konferencji przedmeczowej – tak, jak ostatnio Marcelo Bielsa? My nie mamy z tym problemu. Na dziś, zawsze mówię zawodnikom: do obiadu grasz, zobaczymy co będzie po obiedzie. Na dziś skład na sobotni mecz wyglądałby następująco: w bramce Boruc, od prawej Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović. Dwójka środkowych pomocników: Martins, Slisz. Z prawej strony Wszołek, z lewej – Luquinhas. Przed nimi Valencia, i z przodu Tomas Pekhart. Z różnych względów, taki skład na dziś. Nie mamy jeszcze ostatecznych wyników badań kilku zawodników, stąd na dziś, przymierzając się do piątkowego treningu, będziemy trenować w takim ustawieniu. To się może zmienić pod wpływem wyników badań, którzy przechodzą niektórzy zawodnicy. Ale na dziś, do obiadu, tak byśmy zagrali.

- Co uważam na temat chowania składu do ostatnich minut? Nigdy nie miałbym z tym problemu. Czasami jest tak, że siłą rzeczy nawet trener do końca nie wie, w jakim składzie zagra drużyna. Bo do końca decydują się losy, ktoś jest kontuzjowany, ktoś się nagle źle poczuje itp.. Nigdy nie miałem z tym problemu. Wiem, że niektórzy chowają skład do ostatnich minut. My, jako klub, jako Legia, myślę, że nie powinniśmy mieć z tym problemu. Nasz skład od kilku meczów jest stabilny. Każdy, kto śledzi nasze mecze, spodziewa się podobnego składu w następnym spotkaniu. Wszyscy zawodnicy, którzy u nas są, mogą grać w wyjściowym składzie. Nie ma tutaj jakichś wielkich dysproporcji, jeśli chodzi o umiejętności. Jest kwestia dyspozycji w odpowiednim dniu. Ktoś znajduje się w wyższej lub niższej dyspozycji w odpowiednim mikrocyklu - i to często decyduje, taktyka również.

- Jak bardzo ustalanie składu komplikuje przeciążenie Michała Karbownika? Wprowadza nowe rozwiązanie dla nas, które musimy szybko znaleźć. Bazowaliśmy na ruchliwości naszej dwójki pomocników – Kapustka, Karbownik. Za nimi dobrze operował w głębi pola, w ostatnim czasie, Andre Martins. Wcześniej robił to Bartek Slisz. Na pewno naszą siłą było to, że coraz częściej graliśmy akcje przez środkową strefę boiska, budowaliśmy je krótkimi podaniami. Mieliśmy dzięki temu dobre posiadanie piłki, często graliśmy na połowie przeciwnika. I to dawało nam opcje, grając w takim a nie innym ustawieniu. Ale myślę, że musimy i potrafimy grać w różnych ustawieniach personalnych, taktycznych. I nie stanowi to dla nas problemu.

- Czego spodziewam się po Wiśle? Na pewno pierwsze mecze po zmianie trenera są trudne – dla tego trenera, jak i przeciwników. Wiadomo, że nowy szkoleniowiec chce coś wprowadzić po swojemu. Analizowaliśmy ostatnie mecze Wisły, ale tak do końca nie wiemy, w jakim ustawieniu zagra, jaka będzie jej główna strategia. Bazujemy tez na wcześniejszym klubach, w których pracował trener Hyballa. Byłem świadkiem, na żywo oglądałem mecz Dunajskiej Stredy z Cracovią w Krakowie. Wiedziałem, jak grała drużyna ze Słowacji. Bardziej spodziewam się tego, że już teraz bądź w najbliższym czasie Wisła będzie grała jak Dunajska Streda – bardzo agresywnie, pressingiem, wysoko, nastawiona na ofensywę. Takiej gry się spodziewamy ze strony Wisły.

- Jak bardzo nowy trener Wisły utrudnia analizę jej gry? Czy wierzę w efekt nowego miotły? Na pewno tak. Nowy trener, nowe pomysły, nowe nadzieje, być może korekty w składzie. Jadąc do Krakowa spodziewamy się wszystkiego, co może się wydarzyć. Widzieliśmy, że w mikrocyklu przed meczem z nami trenował Jakub Błaszczykowski. Być może będzie brany pod uwagę do gry przeciwko nam. Powiedziałem zawodnikom, że przed każdym spotkaniem bardzo dokładnie analizujemy rywala, lecz w tym tygodniu musimy też bardzo zwrócić uwagę na naszą grę. Musimy skupić się na sobie, żeby wykonywać pewne rzeczy jeszcze lepiej. Niektóre funkcjonowały dobrze w ostatnim czasie, ale inne muszą funkcjonować jeszcze lepiej. Dlatego w tym tygodniu skupiliśmy się bardziej na sobie. Oczywiście, w żaden sposób nie lekceważymy przeciwnika. Będziemy mieli odprawę na temat Wisły, trenera Hyballi z meczu z Cracovią, i wcześniejszych spotkań.

- Pomysł zatrudnienia obcokrajowca w sztabie był od początku mojej pracy w Legii. Rozmawialiśmy o tym z panem prezesem, Dariuszem Mioduskim, i z dyrektorem sportowym, Radosławem Kucharskim. Chcemy, żeby nasz sztab był mocny merytorycznie, rozwijał się, rozwijał zespół i zawodników. Stąd pomysł, żeby dołączył ktoś z zewnątrz. Na dziś nie ma ostatecznej decyzji, jeśli chodzi o trenera z Włoch. Myślę, że edycja zapadnie na później na początku przyszłego tygodnia. Na razie skupiamy się tylko na jednym trenerze zagranicznym. Być może w przyszłości ktoś jeszcze do nas dołączyć. Ale na dziś na razie nie ma o tym dyskusji.

- Co się dzieje z Joelem Valencią? "Sam chciałbym to wiedzieć, Stefan". Spodziewaliśmy się dużo, dużo więcej. Mam świadomość, że Joel wrócił do nas, nie grając w ostatnim czasie w Anglii. Musi na nowo wdrożyć się w polską ekstraklasę. Często narzeka się na poziom ekstraklasy, który być może powinien być wyższy, i z czasem będzie rósł. Nie gra się łatwo zawodnikom, którzy przez dłuższy czas nie występowali. Joel nie jest jedynym przykładem, wielu wracało z innych krajów i na starcie miało problemy. Dla Joela, być może, będzie szansa, żeby w sobotę pokazać się na innej pozycji niż dotychczas. W Piaście, gdzie grał najlepsze mecze, występował jako ofensywny pomocnik. U nas grał do tej pory jako skrzydłowy. Być może sytuacja kadrowa da mu tę szansę, ale nie będzie ich wiele, jeśli nie zmieni nastawienia, czyli nie zacznie lepiej grać. W takim wypadku będzie miał wówczas duży problem. W Legii jest duża konkurencja. Nikt nie będzie dostawał szans w nieskończoność, bo inni czekają na swoje okazje.

- Oczywiście, że brałem kiedyś pod uwagę, żeby Bartek Slisz zagrał na środku obrony. Przez moment mieliśmy tylko dwóch stoperów: Artura Jędrzejczyka i Igora Lewczuka. Nie mieliśmy kompletnie nikogo na zmianę, i w tygodniu przygotowywaliśmy Bartka Slisza na pozycji stopera, gdyby zaszła taka konieczność. Rozważaliśmy taką opcję, ale myślę, że nie jest to dla niego docelowa pozycja. Bartek zdecydowanie lepiej odnajduje się w środku pola.

- Czy mógłbym wystawić na mecz z Wisłą dwóch napastników? Bierzemy taki wariant pod uwagę.Byc może nie od początku, ale w trakcie. Na to jesteśmy przygotowani, żeby grać dwójką napastników. Nasze ustawienie będzie wtedy zmodyfikowane.

- Transfery? Jeszcze nie poruszaliśmy tego tematu. Myślę, że w przyszłym tygodniu będzie czas, żeby usiąść i porozmawiać.

- Co z Arielem Mosórem? Jest brany pod uwagę na mecz do Krakowa. Ariel na ostatnim meczu rezerw doznał urazu śródstopia. Nie trenował do połowy tygodnia, dopiero w czwartek wrócił do treningu. W piątek też będzie uczestniczył w zajęciach o godz. 11:00. Jest przewidziany na wyjazd do Krakowa.

- Czy są takie pozycje, które chciałbym wzmocnić w zimowym oknie transferowym? Na pewno są, ale nie wypada mi o tych pozycjach mówić publicznie. Dziś są ci zawodnicy, którzy mają kontrakty z Legią i muszą zrobić wszystko, aby pokazać się jeszcze w tych dwóch spotkaniach. W dużej mierze o ich przyszłością decydują: prezes, dyrektor sportowy, ja, ale zawodnicy decydują też sami o sobie, pokazują swoją dyspozycję. Nie chcę nikomu odbierać szans. Praktycznie na każdej pozycji może być jeszcze większa konkurencja, może poza bramką. Na każdej innej pozycji zawsze może się pojawić nowy zawodnik.

QUIZ Co wiesz o rywalizacji Legii z Wisłą

Komentarze (143)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 1 / 0
Valencia wogóle powinien zakończyć wypożyczenie w Legii.
1. Nie doszedł do formy gwarantującej pierwszy skład.
2. Za 5 mcy jego tutaj nie będzie, a Legii nie stać na tego zawodnika.
3. Zabiera "miejsce" młodzieży, jak by ona nie była...
4. Nie gramy w pucharach, więc nie potrzebujemy tak szerokiego składu.
5. Wolę na siłę promowanego Slisza niż
Va"leń"cje.
6. Po co ofensywny pomocnik ja przez środek nie gramy... a napastnik z niego żaden.

Pozdro L
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jedyna szansa to to że w Piascie grał na 10tce i może jakimś cudem to.dzisiaj wypali.
Kapitan
 • 0 / 0
Valencia wogóle powinien zakończyć wypożyczenie w Legii.
1. Nie doszedł do formy gwarantującej pierwszy skład.
2. Za 5 mcy jego tutaj nie będzie, a Legii nie stać na tego zawodnika.
3. Zabiera "miejsce" młodzieży, jak by ona nie była...
4. Nie gramy w pucharach, więc nie potrzebujemy tak szerokiego składu.
5. Wolę na siłę promowanego Slisza niż
Va"leń"cje.
6. Po co ofensywny pomocnik ja przez środek nie gramy... a napastnik z niego żaden.

Pozdro L
Pułkownik
 • 0 / 0
Moim zdaniem nie ma co skupiać się na Wiśle bo mają nowego trenera i pewnie sami nie wiedzą jak zagrają. Szkoda u nas Karbo i Kapustki przydałoby się to spore nasze osłabienie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czesio, rok temu Vuko zrobił 7:0. A Ty czym nas dziś zaskoczysz?
Generał broni
 • 0 / 0
Składem?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
W tygodniu miałem obawy co do wyniku, ale im bliżej meczu, tym jestem spokojniejszy, że sobie poradzimy, nawet z Czesiem na ławce ;)
Generał broni
 • 0 / 0
Czesio to nasz trener.Nie mamy na to wpływu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wiem, taki żarcik sobotni :)
~Rzeźnik
 • 1 / 1
Hurra Valencia, najlepszy piłkarz świata. Ciekawe czy będzie mi się chciało w ogóle biegać czy będzie na boisku bardziej przemieszczał się jako bierny obserwator?
~Rzeźnik
 • 0 / 0
*mu się chcialo
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W ofensywie zapewne będzie mu się chciało. Natomiast w defensywie prędzej Pekhart coś zagra niż ten leń
Daj sobie spokój z kibicowaniem. Z zespołem.sue jest na dobre i na złe. Może przenieś się do Premier League , tam będzie Ci lepiej. A od Legii po prostu się odp.........l.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale kto?
90% obecnego forum LN.
Do kogo to było? Do Cześka :-)?
Świrku,
chyba, mimo wszystko, trochę Cię poniosło. Narzekamy tu często, ale żeby aż 90 procent? Nie zgodzę się...
Niezła zagadka, komentarz nie w tym wątku co powinien się znaleźć. I niechcący wyszedł jakiś manifest bez adresata. Chyba jednak warto rozważyć zmianę dilera.
Pułkownik
 • 1 / 0
3pkt i nie ogladamy sie na innych :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O to to to. I w spokoju można patrzeć na.inne mecze
Marszałek Polski
 • 0 / 0
„Sam chciałbym to wiedzieć, Stefan”. ヅ
Widać, że z niego niezły Kiler.
Kilerów dwóch: Pan Trener i jego brzuch ;)
Pułkownik
 • 0 / 9
Może poza bramką? A to z jakiego powodu? Mam nadzieję, że gruby Czesław miał na myśli tę rundę transferową... Bo generalnie Artur - przy ogromnym szacunku i sympatii dla niego - już nie da Legii dużo. Z kolei Miszta to Muzyk(a) przyszłości:)
Legia powinna zdecydowanie pomyśleć o bramkarzu w lecie.
Co Ty gadasz. Miszta od nowego sezonu powinien zostać pierwszym bramkarzem. Wiesz ilu chłopaków czeka w kolejce do pierwszego składu. Bramkarz młodzieżowiec to ogromne pole manewru i szansa PR y promocji na ogromny zarobek. Mamy kużnie bramkarzy więc dawały im szansę i promujemy ich. Boruc do końca sezonu A od nowego młody. Inaczej wszystko zostanie zastosowane i młodzi chłopcy odejdą jak Ojrzyński.
Pułkownik
 • 0 / 0
Jeśli tak, to wspomnisz moje słowa.
Mitra zobaczymy jak to się ułoży jak postawią na młodego. Udało się z Majeckim więc czasem warto iść sprawdzoną drogą. A jeżeli jestem w błędzie to mi to wypomnisz. Pozdrawiam
Kapitan
 • 1 / 3
ech, Czesiu żebyś Ty tak dobrze trenował jak dobrze gadasz ;) nadmieniam że trzymam kciuki za Czesia ale za dużo gada.... a, efekty są lecz chciałbym więcej ...
Prawdę mówiąc, jest lepiej niż można było przypuszczać. Nie sądziłem, że Czesio coś zrobi do przodu. Ostatecznie źle to nie wygląda. Nie przepadam za Czesiem Ale życzę mu sukcesów.
Po prostu przyszedł trener z papierami i co nieco im wytłumaczył. Strach się bać co by było jakby przyszedł jakiś prawdziwy trener!?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na razie punktuje bardzo dobrze
Generał brygady
 • 3 / 5
Peter Hyballa: "Mamy nadzieję, że przerwiemy serię zwycięstw Legii" !!!
=========================================================
A ŻEBY CIĘ POKRĘCIŁO MILICYJNY KUNDLU !!!

ZA KARĘ JUTRO BĘDZIE DEMOLKA SKIŚLA...ÓW - 4 DO ZERA - LEGIA TRAFIŁA FRAJERA !!!

TRENERZE CZESŁAWIE - JUTRO NIE OSZCZĘDZAMY SIĘ - JEDZIEMY Z ...... !!!

DOBRA KONCZĘ NA DZISIAJ BO JUŻ WYCZERPAŁEM LIMIT ......... - HEHEHE !!!

WYGRAMY, WYGRAMY, WYGRAMY - Q...Y POKONAMY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Do jutra, tylko w nocy oddaj honorowo jad.
Generał broni
 • 0 / 4
Daj mu spokój.
On jest nowy i z zewnątrz.
Podporucznik
 • 2 / 2
ALE TY JESTEŚ OGRANICZONY
===================================
Ale sie nakręciłeś emocjonalnie. I to same negatywne emocje. Daj chłopcy trochę popracować w eklapie .
Dobrze ze na sobie a nie na Wisle ;P
Podporucznik
 • 0 / 2
Tym stwierdzeniem rozwalił mnie kompletnie! Myślałem, że mając najlepszych zawodników w kraju szlifują schematy swojej gry, a okazuje się, że oni całymi tygodniami trenują po wisłę płock albo inne podbeskidzie.
Piękno piłki... ;)

https://twitter.com/mr_dobrocinski/status/1337292583614242818?s=19
Dobre!!! :) Ale troche szkoda bramkarza...
~PAW
 • 1 / 1
Ja myślę, że Czesław to krok do przodu jeśli chodzi o ławkę trenerską. Nie wiem czy to strzał w 10, ale na pewno stabilizacja, a nie jakiś eksperymentalny wynalazek. Liczę, że to koniec wizji Prezesa, a początek wizji trenera.
Nie zdzierżył bym kolejnych bredni DM o wizji i rozwoju klubu...
Czesio mam wrażenie robi swój, po cichu, może bez prędkości świetlnej, ale do przodu, takie solidne rzemiosło, bez poezji ale pewna proza życia.
I puki co mam dość wynalazków, wolę spokój i rzetelną pracę.
Starszy szeregowy
 • 7 / 11
slusznie ktos pisze, ze liga w pl to dno. 30 miejsce . wstyd to ogladac. a ktos pisze ze legii tylko kibicuje. a legia to gdzie gra, w premier lig? legia to e-klapa. dokladnie klapa
Generał broni
 • 3 / 4
Spadaj dziadu!
Generał
 • 4 / 0
Jeśli ci wstyd to oglądać, to po co w ogóle się tym zajmujesz?
W dobie globalizacji można spokojnie kibicować Barcelonie, Realowi, MC, MU, Juventusowi, Bayernowi.... Masz pełny wybór, wyższy poziom piłkarski, super możliwośi obejrzenia każdego meczu ulubionej jedenastki w TV, naprawdę nie rozumiem, po co się tak męćzysz?
Marszałek Polski
 • 2 / 3
To nie oglądaj, przymusu jeszcze nie ma.
Sluszne uwagi kolegi romana 1976. Mamy pewne problemy, to fakt. Niemniej madrzy ludzie wiedza ze istnieje powod powodu a rowniez powod pwodu od powodu - the reason of the reason of the reason. I kiedy czlowiek sie zaglebi w temacie tych "powodow", zrozumie po czesci sedno sprawy - a do tego wystarczy przecietna inteligencja - zrozumie. Wstydem jest niezrozumienie fundametalnych problemow i przyczyn/ powodow i pisanie w tak przykry sposob jak to ujal pan roman romanus bo a wanu mu sie cos zatkalo a ze bol to krzyk.
I aby bylo jasne i bez sadzenia czarownic - nie napisalem romanus do anus tylko do a wanu. Wyzsza szkola kaligrafii...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Stoborius

Kibicować Legii to według ciebie oglądać eklapę? LOL
Kapitan
 • 1 / 0
Roman a jak będę kibicował III-cio ligowej drużynie to obciach ?! w czym Oni są gorsi do Barcelony ?
A po co to oglądać? Na mecze się chodzi pośpiewać z kolegami, powygłupiać się, czasem rzucić racą. To mam do Londynu jechać bo jakiemuś Romkowi się Warszawa nie podoba?
Generał brygady
 • 5 / 5
CWKS
DO BOJU LEGIA WARSZAWA
2 BRAMKI LUQINHAS, 2 BRAMKI PEKHART
I LEGIA MA MISTRZA POLSKI !!!
==============================
JAZDA Z Q.....I !!!

TRENERZE CZESŁAWIE CHCE JUTRO EFEKTYWNEGO I EFEKTOWNEGO ZWYCIĘSTWA !!! NIECH ZESPÓŁ POKAŻE STYL, JAKI BĘDZIE PREZENTOWAŁ NA WIOSNĘ - PRZYNAJMNIEJ DŁUŻSZE FRAGMENTY DOBREJ GRY.

JEDZIEMY Z MILICYJNYMI NA PEŁNEJ Q... E !!!

PS. MAM NADZIEJĘ, ŻE O GODZ. 22.00 LEGIA BĘDZIE MIAŁA 29 PKT.!!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 4 / 3
Żyłka - uwaga na żyłkę.. ;-) oddech..
Generał
 • 0 / 2
Dwie bramki... to jakiś surrealistyczny żart?
Podpułkownik
 • 3 / 2
Am..... ode mnie plus bo jak zwykle poprawisz humor :-)
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Ochłoń.
Mac...o takich zazartych optymistow trzeba dbac - ma swoj styl. Dodasz lodu i w sekunde masz kaluze, i po co?
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Stiborius

Tysiąc nawet najlepszych dowcipów może znużyć homo sapiens ;)
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Ja bym proponowal Czesiowi zeby sprobowal z Wlodarczyka zrobic stopera. Pol roku na salke robic sile, pol roku szkolenie na obronie przez wlo ha i moze byc dobry obronca.
Generał
 • 0 / 0
Lepiej niech włoski trener skupi się na tych, któzy są nominalnymi obrońcami, szczególnie na Wietesce i Mosurze, ta dwójka stoperów, to może być nasza przyszłość.
Podporucznik
 • 2 / 0
Jakos mam takie dziwne wrazenie, ze strasznie duzo on wywiadow udziela, nie przypominam sobie zeby byl ostatnimi czasy jakis trener ktory tak duzo sie w prasie udzielal. Mozliwe ze mam slaba pamiec, ale tez tak ktos ma czy tylko ja?
Marszałek Polski
 • 3 / 4
No niestety, nasz Czesio od trenowania woli wywiady...
Generał broni
 • 1 / 0
Po to zatrudnia zagranicznych asystentów, aby trenowali.
To akurat jest konferencja prasowa a nie wywiad. Zawsze jak masz nową osobę na stanowisku trenera to jest z nią sporo wywiadów. Nie widzę tutaj żadnych odstępstw od normy. Vuković jak został trenerem Legii to miał tak samo. Standardowy przelot przez redakcje, programy telewizyjne i media internetowe. Michniewicz dużo mówi, może dlatego masz takie wrażenie, ale to przecież nic złego. On tu też od tego jest, trener musi być również łącznikiem między drużyną, mediami i kibicami.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Poldi

Tak, i Vuko wypowiadał się na temat rodziny, objawów chorobowych piłkarzy i technicznych rzeczy w kwestii przygotowania zagranicznego zgrupowania... Oczywiście...
Mowa była o tym, ilu wywiadów Michniewicz udziela, a nie o tym, o czym w nich mówi. Mówi na ogół ciekawie, nie mógł też się spodziewać, że podwyższona temperatura Lewczuka na gównianym termometrze, który pokazuje 5 różnych temperatur na 5 pomiarów i zapchany nos Pekharta wzbudzą takie emocje. Już wie, o czym będąc w Legii nie powinien mówić, ale wcześniej nie mógł tego wiedzieć. A że mówi o rodzinie, cóż, Mati jest bardzo znaną i barwną postacią na piłkarskim twitterze i był nią na długo przed tym jak jego ojciec został naszym trenerem. Trudno mu od tego uciec tym bardziej, że znaczenie mediów społecznościowych, szczególnie twittera dla piłki nożnej, jest ogromne.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Popatrz, trener z 20-letnim doświadczenie wali babole i po nich już wie, o czym ma nie mówić... Sorry, ale nie kupuję tego.
Z mojego punktu widzenia to żaden babol, gość po prostu był szczery. Miał prawo nie wiedzieć, w końcu był w Legii bardzo krótko, że pewne sprawy są nadmiernie rozdmuchiwane. Gdyby coś takiego powiedział trener Podbeskidzia czy Zagłębia Lubin to nikt nie zwróciłby nawet uwagi, ale Michniewicz przez całą swoją karierę był właśnie trenerem przykładowych Podbeskidź i Zagłębiów Lubin. Zdecydowanie bardziej wolę by trener w Legii uczył się unikania mówienia o pewnych sprawach na konferencjach prasowych, niż uczył się na niej trenowania, jak kilku jego poprzedników.
Generał brygady
 • 3 / 6
WP
PKO Ekstraklasa. Czesław Michniewicz zaskoczył. Joel Valencia w "11" Legii?
===========================================================
- Na ten moment Joel Valencia jest bliski tego, aby znaleźć się w podstawowej "11" - ujawnił trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków.
oel Valencia jest jednym z największych rozczarowań dla kibiców Legii Warszawa w obecnym sezonie. Była gwiazda PKO Ekstraklasy rozczarowuje za każdym razem, gdy pojawia się na boisku.
Ostatnio pojawiły się nawet doniesienia, że wypożyczenie Ekwadorczyka z Brendford zostanie skrócone i piłkarz wróci do Anglii już zimą.
-----------------------------------------------------------------
JUTRO JOEL ZMIENI SIĘ NIE DO POZNANIA I POZYTYWNIE ZASKOCZY KIBICÓW LEGII, ZWŁASZCZA TYCH, KTÓRZY W NIEGO ZWĄTPILI - JESTEM PRZEKONANY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Weź ochłoń - w tym dniu nie było Kapustki na treningu. Rozumiesz czy tłumaczyć dalej?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ma zapewne ostatnią szansę. Może na rozegraniu się sprawdzi. Zwykle był raczej na skrzydle
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tzn u nas, bo w Piascie był na rozegraniu często
Podporucznik
 • 0 / 0
Ta pewnie się przefarbuje albo wybieli
Ty to pewnie jeszcze wierzysz w św mikołaja
Generał brygady
 • 5 / 9
CIEKAWY ROZKŁAD JAZDY W TEJ KOLEJCE :
=====================
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Cracovia
Stal Mielec - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Wisła Płoc

1. Legia Warszawa 12 26 19:11
2. Raków Częstochowa 12 24 24:13
3. Górnik Zabrze 12 23 18:11
4. Śląsk Wrocław 12 20 18:12
5. Pogoń Szczecin 11 19 13:7
6. Zagłębie Lubin 12 19 16:13

DO 30 PKT JUŻ NIEDALEKO. ZA WSZELKĄ CENĘ MUSIMY WYGRAĆ W KRAKOWIE Z MILICYJNYMI, ŻEBY POWIĘKSZYĆ PRZEWAGĘ NAD GRUPĄ POŚCIGOWĄ. DOBRZE BYŁO BY, GDYBY ZESPOŁY Z POZYCJI 2-6 STRACIŁY PUNKTY PRZY JEDNOCZESNYM ZWYCIĘSTWIE LEGII.

PODOBNO VALENCJA MA GRAĆ OD 1 MINUTY MECZU I MOŻE WYKORZYSTA SZANĘ BO TO DOBRY PIŁKARZ TYLKO ZOSTAŁ STŁAMSZONY PRZEZ NIEWIELKĄ GRUPKĘ KIBICÓW, KTÓRZY GO NIE CIERPIĄ A TO NIE MA UZASADNIENIA BO MA KWALIFIKACJE PIŁKARSKIE.

CZY NASI SNAJPERZY POWIĘKSZĄ BILANS BRAMKOWY - OTO JEST PYTANIE ?

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Te, koleś - faktycznie stres Cię zżera ;)
Podpułkownik
 • 4 / 1
Mac...... daj spokój
On żyje Legią i to w pozytywnym sensie wariat :-)
ode mnie dostaje plusy
Generał
 • 1 / 3
Jaaasne,..
Ci wstrętni kibice, których nie ma na trybunach, bo wirus, wywierają tak duże ciśnienie na Vaalencię, że ten zapomniał, jak to jest grać w piłkę.

Co jeszcze wymyślisz?
za kolega ROBO13 - ic ujac i nic dodac.
Podporucznik
 • 0 / 0
Ta pewnie w piaście nauczył się czytać po polsku, naczytał się komentarzy na legia.net na swój temat i psycha mu siadła
Ale ty piszesz brednie
Młodszy chorąży
 • 3 / 6
szkoda czasu. nasza podworkowa liga na 30 miejscu w europie. ide na dwór
Generał brygady
 • 6 / 3
TY TO CHYBA IDZIESZ NA POLE - HEHEHE !!!
================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Ja kibicuję Legii, nie lidze.
Mac - rozumiem ze czytasz ale zastanawiam sie kiedy wyciagniesz wnioski? ;)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Nawet jak liga będzie na 500 miejscu to co z tego. Legia Mistrz
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Stiborius

Jakaś riposta na wpis kolegi Zegrze? Bo nie rozumiem twoich wycieczek...
Podporucznik
 • 0 / 0
Patrząc przez pryzmat E pucharów to wygląda na to że kibicujemy drużynie z IV ligi. Ale jak to mówią stara miłość nie rdzewieje
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wolinho

Nie ma przymusu kibicowania Legii, kolego, możesz jej kibicować tylko w pucharach.
~Miki
 • 1 / 0
Zawsze mówię zawodnikom: do obiadu grasz... Ty na fujarce, ty na cymbałkach, a ty na mandolinie. Schabowy musi smakować.
Generał broni
 • 1 / 1
Czegoś nie rozumiem.
Na Legia.net info, że Włoch dogadany i będzie trener z Szkocji, a Czesio mówi, że Włoch to decyzja w przyszłym tygodniu i to na tyle zaciągów z zagranicy.
Czyli kto się mija z prawdą?
Generał broni
 • 2 / 0
Dobre ma statystyki Michniewicz w Legii - obiektywnie, acz bez euforii - niemniej do końca roku kalendarzowego wypada jeszcze zdobyć przez Legię sześć punktów. Cztery będą pewnym rozgoryczeniem, a trzy - sporym rozczarowaniem. Innych możliwości praktycznie nie ma.
Generał
 • 0 / 0
Można też zdobyć 0, 1, 2, jak widzisz, poza 6, 4 i 3, są jeszcze inne możliwości.
Generał broni
 • 0 / 0
Zdobyć zero - semantycznie niemożliwe.
Co do reszty - nieprzypadkowo użyłem sformułowania "praktycznie".
Podporucznik
 • 0 / 1
Czesław statystyki ma dobre ale stylem przynajmniej mnie rozczarowuje. Taką gra pucharów nie zawojujemy
Generał broni
 • 0 / 0
A to i owszem.
Pułkownik
 • 1 / 0
polecam filmik dotyczący kulis meczu Legia Lechia na YT. Bardzo ciekawe jak komunikuje się z piłkarzami Czesław
Marszałek Polski
 • 0 / 2
O, dzięki za przypomnienie o kulisach :)
Sierżant
 • 1 / 2
w tygodniu przygotowywaliśmy Bartka Slisza na pozycji stopera, gdyby zaszła taka konieczność. Rozważaliśmy taką opcję, ale myślę, że nie jest to dla niego docelowa pozycja.
Całe szczęście, Slisz fauluje kompletnie bez pomyślunku, pole karne czy nie , to nieważne u niego .
Kawana na ławę, wszystko jasne.
Generał brygady
 • 2 / 3
Mało optymistycznie.
Generał brygady
 • 3 / 11
GTS, GTS. GTS
TO WISEŁKA K........JEST !!!
======================
TEN REGIONALNY KLUBIK STOCZYŁ SIĘ NA DNO - PODOBNO LEGIA TOCZYŁA Z NIMI W PRZESZŁOŚCI RÓWNE BOJE O MP !!! TO JEST NIEPOJĘTE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Po co kopiować prowincjonalne klubiki: zamiast kibicować swojej drużynie, jedziesz po przeciwnikach?
Generał brygady
 • 3 / 8
A CO MAM ICH GŁASKAĆ I PRAWIĆ KOMPLEMENTY !!!
====================
A NIE JEST PRAWDĄ, ŻE NOŻOWNICY Z KRAKOWA WCZEŚNIEJ ZDOBYWALI I WALCZYLI Z LEGIĄ O MP !!!
A TERAZ TO JEST DZIADOSTWO I TYLE !!!

LEGIA B Y Ł A - J E S T - I Z A W S Z E B Ę D Z I E W I E L K A !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podobno? Skąd bierzesz te info? Masz 15 lat?
Generał broni
 • 2 / 0
"TEN REGIONALNY KLUBIK..."

Serio?
Ja bym mu dał max 8
Generał
 • 0 / 0
Nie może mieć 5 czy 8, bo pamiętam AML od zawsze, a jestem tu już kilkanaście lat.
Podporucznik
 • 0 / 0
Może jest tu od zawsze ale umysłowo uwstecznia się do poziomu gimbazy.
Brak jakiejkolwiek merytoryki w jego wpisach działa na nerwy
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Za tydzień znowu będziesz się skupiał na przeciwniku, czy już na świętach bardziej.
Generał brygady
 • 2 / 8
JAAM - DAJ SPOKÓJ BO Z KAŻDĄ GODZINĄ JESTEM CORAZ BARDZIEJ ZESTRESOWANY - NA ŚWIĘTA PRZYJDZIE CZAS - TERAZ NAJWAŻNIEJSZE SĄ 2 MECZE W TYM ROKU - Z MILICYJNYMI I STALĄ MIELEC !!!
=========================================
TO SĄ BARDZO WAŻNE MECZE BO ZDOBYCIE 6 PKT DAJE NAM 32 PKT, CO SPRAWIA, ŻE WYSTARCZY DO ZDOBYCIA MP 9 ZWYCIĘSTW + 1 REMIS NA WIOSNĘ NA 16 KOLEJEK, CO STAJE SIĘ BARDZO REALNE - NIKT NAS NIE DOGONI !!!
IDZIEMY PO 16 TYTUŁ MISTRZA POLSKI I ŻADNE PROWINCJONALNE - REGIONALNE KLUBIKI NAM W TYM NIE PRZESZKODZĄ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
TY
Generał broni
 • 0 / 1
Jakie święta, zaczną temat transferów.
Okres świąteczno- noworoczny będzie gorący na whatsappie między prezesem,RK i Czesiem.
Ciekawe ile kocurów przyjdzie?
Marszałek Polski
 • 0 / 4
odnośnie tych kocurów:
Do dyrektora cyrku przychodzi mężczyzna i twierdzi, że jego kot umie mówić.
- Sprawdźmy to. - mówi zainteresowany dyrektor cyrku i pyta kota:
- Jak się nazywa zmielony węgiel?
- Miał.
- A czas przeszły od ”mieć”?
- Miał.
Kot i facet lądują z wielkim hukiem na korytarzu. Powoli dochodzą do siebie i zdziwiony kot pyta:
- Niewyraźnie mówiłem czy co?
Generał broni
 • 1 / 3
No cóż, tu masz rację.
Ten nasz dyrektor sportowy reprezentuje taki poziom....
Generał brygady
 • 2 / 7
TYLKO ŻEBY CZARNI NIE POMAGALI MILICYJNYM - NA SAMĄ MYŚL O TYM DOSTAJĘ BIAŁEJ GORĄCZKI - EHH - !!!
==========================================
DOBRZE, ŻE MUSIAŁ NAM NIE SĘDZIUJE I NIE JEST NA WAR-ZE.
BOJĘ SIĘ, ŻE CZARNI BĘDĄ 12 ZAWODNIKIEM REGIONALNEGO KLUBIKU Z KRAKOWA. PEWNIE JUTRO PIŁKARZE LEGII BĘDĄ CZĘSTO OGLĄDAĆ KARTONIKI ZA MIĘKKIE FAULE A MILICYJNI NIE DOSTANĄ ŻADNEJ KARTKI, CHOCIAŻ BĘDĄ FAULOWAĆ NA POTĘGĘ BO WIĘKSZOŚĆ Z NICH NIE SĄ WIRTUOZAMI PIŁKI TYLKO RZEŹNIKAMI - EHH !!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAK MAŁO BRAKUJE DO ZWYCIĘSTWA A TAK DUŻO ZALEŻY OD OBIEKTYWNEGO SĘDZIOWANIA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 2 / 0
Do Krakowa tylko po 3 pkt.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trzeba przedłużyć serię zwycięstw o której mówi trener Wisły, do dwóch meczów
Generał brygady
 • 2 / 5
PANIE TRENERZE - OD POCZĄTKU ATAKUJEMY, NIE COFAMY SIĘ - SIEDZIMY NA ICH POLU KARNYM I ZDOBYWAMY BRAMKI !!!
====================================================================================================
LICZĘ JUTRO NA PEKHARTA I LOPESA ORAZ NA KAPUSTKĘ I VALENCJĘ !!!

MUSIMY WYGRAĆ BITWĘ I WOJNĘ - ZWYCIĘSTWO ALBO ŚMIERĆ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z Lechią wziął to pod uwagę i przy 1:0 zero cofki tylko ofensywna gra. Ofensywne zmiany więc luzik.
Najgorzej że Karbo niedostępny, Kapustka nie wiadomo czy zagra
Generał brygady
 • 2 / 7
ZACZYNAM SĘ DENERWOWAĆ - TRENERZE CZESŁAWIE - TO BĘDIE BARDZO WAŻNY MECZ !!!
================================================
TE WIŚLACKIE ZAKAŁY BĘDĄ FAULOWAĆ NASZYCH PIŁKARZY NA POTĘGĘ BO TO BĘDZIE ICH TAKTYKA !!!
NIE MOŻEMY SIĘ DAĆ SPROWOKOWAĆ TYM MILICYJNYM PATAŁACHOM. MUSIMY ZAGRAĆ W SWOIM STYLU - JAK NAJWIĘCEJ PODAN W ŚRODKU I NA POŁOWIE RYWALA. PANIE CZESŁAWIE ZDOBYCIE 3 PKT UMOŻLIWI ZAJĘCIE DOBREJ POZYCJI DO STARTU NA WIOSNĘ. ZBLIŻY TAKŻE DO REALIZACJI MOJEGO PLANU - ZDOBYCIA 30 PKT. W TYM ROKU. JAK SIĘ UDA ZDOBYĆ 32 PKT TO JESZCZE LEPIEJ. CAŁY CZAS UWAŻAM, ŻE DO ZDOBYCIA MP POTRZEBNE BĘDZIE ZDOBYCIE 60 PKT., CZYLI NA WIOSNĘ MUSIMY ZDOBYĆ OK. 30 PKT.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jakoś bardziej się obawiałem meczu z Lechią
Podporucznik
 • 0 / 0
Dobrze że gramy z nimi teraz bo na wiosnę to będzie zdecydowanie bardziej niewygodny przeciwnik
Porucznik
 • 3 / 5
#czesiekout
Marszałek Polski
 • 3 / 3
#miodekout
Generał broni
 • 1 / 1
A co z RK?
Major
 • 0 / 1
Pewnie jako jedyny ze ,,świętej trójki,, zostanie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
#wszyscyout
Nie będzie niczego
Kapral
 • 0 / 1
Myślę że jednak klasowy bramkarz by się przydał i taki typowy napastnik jak Nikolić . Tylko zamiast ściągać zawodników niegrających z mocnych lig celem odbudowania ich w ekstraklasie to bym się skupił na wyróżniających się graczach ze słabszych lig.
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
To są jakieś słabsze ligi?
Ranking Rankingiem , ale w rzeczywistości nasza Liga jest dużo silniejsza niż te które są nad nami
Kapral
 • 1 / 2
Paradoksalnie problemem naszej ligi jest bardzo wyrównany poziom. Biorąc pod uwagę całokształt to realna siła naszej ligi jest znacznie wyższa niż ranking uefa.
Generał broni
 • 1 / 0
Czyli Indonezja ?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miszta a napastnika trzeba ściągnąć
Podporucznik
 • 0 / 0
Bizon
Problemem naszej ligi jest brak dyr sportowych z prawdziwego zdarzenia i brak dopływu świeżej nowoczesnej myśli szkoleniowej. Bez tego nigdy nie podniesiemy poziomu
Podporucznik
 • 0 / 0
Adrian
Można wiedzieć na jakiej podstawie wyciągnąłeś tak śmiałe wnioski???
Porucznik
 • 0 / 8
Michniewicz ciepła klucha. Dziennikarze zaczynają go owijać wokół palca. Kilka konferencji temu mówił, że nie będzie ułatwiał zadania rywalom, podając skład.
No i nie podał taki nie wybiegnie.
Podporucznik
 • 1 / 0
Od kilku meczy gramy tym samym składem-jedyna niewiadoma to była czy Kapustka zagra od początku.Faktycznie nasz skład to taka tajemnica i niespodzianka....
Generał broni
 • 0 / 3
Czesio wzorujemy się na Bielsie.
Generał broni
 • 3 / 0
Przecież podał skład "do obiadu".
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Może Wisły nie bierze jako rywala
Kapustka musi zagrać, Valencia out
Marszałek Polski
 • 0 / 3
I tak będzie.
Generał brygady
 • 0 / 4
VALENCJA W 1 POŁOWIE A KAPUSTKA W 2 POŁOWIE !!!
======================================
TO JEST DIABELSKA ZAGRYWKA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Valencia to powinien już w samolocie do Anglii siedzieć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby tak było