Dariusz Mioduski: W Legii jest zawsze największa presja

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

21-07-2020 / 15:09

(akt. 22-07-2020 / 09:49)

- Wydaje mi się, że nie można rozróżniać radości i wzruszeń ze zdobycia mistrzostwa Polski oraz tej z oficjalnego otwarcia LTC. To obie rzeczy, które powodują, że ten rok jest dla nas specjalny. Szczególnie w roku pandemii, kiedy musieliśmy przejść przez kolejny kryzys. To, że udało nam się dokończyć tę inwestycję, a jednocześnie przetrwać kryzys i sięgnąć po tytuł, smakuje jeszcze bardziej specjalnie niż normalnie - mówił Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa.

- Nazywam Legia Training Center kolejnym projektem transformacyjnym Legii, tak jak stadion był dziesięć lat temu. Sądzę, że bez tego typu infrastruktury nie jesteśmy w stanie dotrzeć tam, gdzie chcemy, czyli dobić do czołówki klubów w Europie. Musimy postawić również na szkolenie. To nie oznacza, że nie będziemy bić się o trofea. Mistrzostwo Polski zawsze będzie dla nas numerem jeden. Natomiast nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli rozwijać się jako klub bez odpowiedniej infrastruktury i bez szkolenia na najwyższym europejskim poziomie. To jest to narzędzie, przez które chcemy to osiągnąć.

O presji i zmianach dla pierwszego zespołu

- Młodzi zawodnicy będą czuli się nobilitowani i znajdą się pod presją - takiej, jakiej do tej pory nie było? W Legii jest zawsze największa presja. Nasi piłkarze od najmłodszych lat muszą być na nią przygotowani. To jest to, co często odróżnia ich od innych – są gotowi i potrafią radzić sobie z presją. Niewątpliwe obiekt i nasz system szkolenia będzie wywierał presję. Ale sądzę, że to normalna część sportu. Bez presji, dążenia do doskonałości i perfekcji nie ma sukcesów.

- W Książenicach będzie funkcjonował sport. Od drużyny U-14 - czyli od juniorskich roczników - do pierwszej drużyny. Dla „jedynki” będzie to spora zmiana. Dotychczas zawsze wyjeżdżaliśmy do hotelu przed meczami. A tutaj, de facto, będzie to stałe miejsce. To też trochę inaczej. Treningi, i całe życie sportowe Legii, będzie na co dzień w ośrodku. Pewnie będzie to oznaczało trochę mniej wyjazdów na obozy. Zimą na pewno będziemy wyjeżdżać, bo chcemy korzystać z warunków na południu Europy.

O europejskich wzorcach i celach

- Korzystaliśmy z wzorców z każdej części Europy. Chcieliśmy wziąć to, co najlepsze, ale również to, co będzie pasowało do nas. Bo nie wszystko można przenieść 1:1. Obiekt i obecne tutaj rzeczy są standardem dla nas, który – uważaliśmy – będzie tym, co da nam odpowiednią przewagę.

- Naszym głównym celem, po zdobyciu mistrzostwa i otworzeniu LTC, jest gra w europejskich pucharach. My się z tym nie kryjemy. Musimy wzmocnić drużynę. Bo wiemy, że to jest wymagane, abyśmy zwiększyli swoje szanse. Zdajemy sobie sprawę, że ten rok będzie specyficzny, jeszcze bardziej nietypowy. Dlatego że w eliminacjach nie będzie rewanżów tylko losowania gospodarza jednego meczu. Będzie jedna, wielka, duża loteria, lecz wszyscy będą się z tym zmagać. Ale wzmocnienia będą konieczne.

O wzmocnieniach

- Na razie nie będę zdradzał nazwisk. Wszyscy wiedzą, że potrzeba wzmocnień. Prawdopodobnie na pozycji napastnika i bramkarza, jeżeli chcemy myśleć o występach w europejskich pucharach. Kilku zawodników zmaga się z kontuzjami, co wpływa na postrzeganie tego okienka. Nie ma Marko Vesovicia, czyli bardzo ważnego ogniwa w naszym systemie. Prawdopodobnie będziemy się rozglądać za prawym obrońcą, może i skrzydłowym do zwiększenia rywalizacji. Myślę, że 4-5 pozycji będziemy chcieli wzmocnić.

- Jak duża jest szansa na sprzedaż Michała Karbownika? Nie mamy na to ciśnienia, tak samo jak sam piłkarz. Z punktu widzenia jego rozwoju pewnie nie byłoby najgorszym rozwiązaniem, żeby został z nami jeszcze przez przynajmniej rundę. Podchodzimy do tego tak: Michał przygotowuje się z nami, gra w eliminacjach. Ale jeżeli wpłynie interesująca – i przede wszystkim rozwojowa - oferta dla niego i dla nas, to nie będziemy go na siłę zatrzymywać. Zainteresowanie Karbownikiem jest non stop. Wiemy jakie kluby się nim interesują, jest ich coraz więcej. Ale podchodzimy do tego w zrelaksowany sposób. Mniej więcej wszyscy wiedzą jakie są nasze oczekiwania. To bardziej kwestia doboru odpowiedniego miejsca dla niego, do dalszego rozwoju.

O mistrzostwie

- To moje piąte mistrzostwo Polski. Można powiedzieć, że szóste, wliczając moment, w którym byłem w radzie nadzorczej. Ostatni tytuł przyszedł w wyniku bardzo systematycznej pracy i wdrożonego planu. Po raz pierwszy mogliśmy jako zespół ustalić wizję: jak chcemy budować drużynę, co chcemy osiągnąć. Myślałem, że jeszcze trudniej będzie zdobyć mistrzostwo. Ale nasza praca bardzo dobrze zaowocowała. Dwa ostatnie mecze graliśmy bez presji. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz siedziałem na trybunie i nie byłem mocno zdenerwowany wynikiem. To było zupełnie coś innego, nowego, lecz zarazem fajnego. Chciałbym przeżywać to co roku i mieć luz oraz swobodę na kilka kolejek przed końcem sezonu. Mistrzostwo jest bardzo satysfakcjonujące ze względu na wszystko, co dzieje się w klubie.

O Legia Training Center

- LTC to nie jest akademia, tylko ośrodek treningowy Legii Warszawa. Tutaj przebywa pierwsza drużyna i najstarsze roczniki akademii. Nie ma wielu ośrodków, które łączą te dwie rzeczy. Włożyliśmy w to bardzo dużo wysiłku, żeby było to połączone w odpowiedni sposób. Chcieliśmy, żeby - z jednej strony - było czuć, że pierwsza drużyna znajduje się w ekskluzywnym miejscu, które nie jest łatwo dostępne. Ale z drugiej strony, żeby było na wyciągnięcie ręki dla młodych chłopców. Aby mieli kontakt i mogli poczuć, że za chwilę mogą znaleźć się po drugiej stronie korytarza i trafić do pierwszego zespołu. Skupiliśmy się na połączeniu filozofii budowania i szkolenia, jeżeli chodzi o system funkcjonowania piłkarskiego. Chcemy mieć spójność szkolenia. Pragniemy to ujednolicić, tak jak drużyny, które szkolą najlepiej w Europie. Tutaj nie ma luksusów. Nie chodziło o to, żeby stworzyć miejsce luksusowe. Tylko miejsce, w którym wszyscy mają pracować. To miejsce ma być też ich domem, o który muszą dbać. Będziemy mieć dużo zajęć, aby wychowywać ich nie tylko jako piłkarzy, ale też jako ludzi. Niezależnie od tego czy będą grać na najwyższym poziomie czy nie, to będą mieli przygotowanie do życia.

- W Legia Training Center docelowo będzie osiem boisk. Sześć jest już wybudowanych, dwa są jeszcze w budowie. Dwie murawy będą sztuczne: jedna już jest, druga znajduje się w budowie i będzie gotowa pod koniec sierpnia albo początek września. Do tego jest sześć boisk trawiastych, z czego jedno jest kończone: docelowo powstanie tam mały stadionie, na którym będą grać rezerwy i drużyny juniorskie. Pierwsza drużyna ma dedykowane dla siebie dwa boiska. Jest duże, dodatkowe boisko typowo bramkarskie. Będziemy mieli szereg małych boisk i obiektów, które pomogą w przygotowaniu technicznym.

O drużynach, które zostaną przy Łazienkowskiej

- Przy Łazienkowskiej będziemy funkcjonować cały czas, przede wszystkim komercyjnie. Będą tam trenowały dzieci z Legia Soccer Schools. Będziemy mogli korzystać z przynajmniej dwóch muraw. Ponadto pracujemy nad opcjami dookoła Legii, aby mieć do dyspozycji więcej boisk. Wszystkie roczniki do drużyny U-14 będą mogły ćwiczyć przy Łazienkowskiej.

Komentarze (251)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
W przeciągu najbliższych 2/3 dni, powinno się wyjaśnić czy nowym napastnikiem Legii zostanie Denis Alibec.
Dziś już oficjalnie Astra Giurgiu bez licencji na europejskie puchary.
To trzeba mieć nadzieję, że to może nam w jakiś sposób pomóc go sprowadzić.
~brtsz
 • 0 / 4
https://www.transfermarkt.pl/dario-tadic/profil/spieler/50860 - ten zawodnik wydaje się ciekawy, obunożny, kończy mu się kontrakt, mai instynkt strzelecki, może jest w naszym zasięgu. marketingowo myślę że też dobra opcja koszulka z nr 10 Tadic mogłaby się sprzedawać :D
Kapitan
 • 1 / 1
10? Dla takiego kogoś?
Kapitan
 • 0 / 0
W obecnym sezonie ma niezle statystyki, ale w poprzednim w 28 meczach 7 bramek w lidze austryjackiej raczej slabo. Potrzebujemy lepszego gracza.
a Kante jakbys ocenił? a nie chciałbys go kupic?
Kapitan
 • 1 / 1
Wystarczy nam jeden Kante, gracz solidny, pracowity ale malo skuteczny. Jezeli chcemy awansowac do LE to potrzebujemy skutecznego napastnika, potrafiacego wychodzic do prostopadlych pilek, dobrego do gry z kontry. Kante jako zmiennik, nawet do rotacji jest ok ale musimy kupic lepszego napastnika. W klubie dobrze o tym wiedza i mam gleboka nadzieje, ze przyjdzie taki gracz.
myślę, że Miodek podkreśla, że głw. napastnik i bramkarz bo na to jest forsa, a jeżeli chodzi o resztę to tylko za darmo
Nigdy tu nie będzie już nikt grał z 10.
~brtsz
 • 0 / 0
Lepiej podyskutujmy opierając się na danych ogólnie dostępnych: w sezonie 18/19 Denis Alibec w lidze zagrał 19 spotkań i strzelił 4 bramki, czy to mu daje status supersnajpera?
Dodam tylko, że wg współczynnika uefa stan na 13 marca 2020 (19/20) - Austria ma 32.925 pkt i zajmuje 12 miejsce, a Rumunia ma 16.700 pkt i zajmuje 28 miejsce, Polska ma 16.625 pkt i zajmuje 29 miejsce...- do czego zmierzam?

że Denis Alibec przechodzi z ligi podobnej do naszej wg rankingu, a Dario Tadic gra w lepszej lidze, więc imo byłby realniejszym wzmocnieniem, a z kończącym się kontraktem do pozyskania za darmo.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Oczywiście na jego pozycji.
Ktoś tu gdzieś rzucił ze Mlynski przymierzany wcześniej do Legii idzie do Miedziowych... W miejsce Bohara, który jest już jedna noga w Poznaniu. Twitter cwierka ze razem z Boharem przenosi się tam Świerczok. No cóż pożyjemy zobaczymy...tymczasem czekamy na wiesci z Ł3...ponoć do piątku ma być dopięta 1 umowa...
Generał broni
 • 1 / 4
A do nas Alibec ,lepsza opcja niż gwiazda Świerczok co butki zmienia częściej niż bramki strzela ! Spokojnie będzie dobrze !
Cobus prawda jest taka, że Alibec rozwiązałby na dłuuuugi okres czasu problem z obsada napadu..
Podobno Legia oferuję milion€ za Alibeca plus bonusy, więc pieniądze na transfery są.
Generał broni
 • 0 / 1
i co ty za głupoty wypisujesz ! Felix miał ofertę z Kuwejtu i ją odrzucił !
Tyle, że temat jest nadal aktualny, więc nie pisz bzdur.
Generał broni
 • 0 / 1
oki niech ci będzie :) Ja wiem swoje a ty swoje
pisałem o Alibecu, na meczykach jest artykuł.
Masz rację dalej walczą o Alibeca. Coś jest na rzeczy gdyż w ostatnim meczu nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.
Generał broni
 • 0 / 2
Wszystko robi aby się wyrwać od nich ,miał obiecane a Legia go nakręciła na sienie i nigdzie indziej się nie chce wybrać
Generał broni
 • 0 / 3
Wszystko robi aby się wyrwać od nich ,miał obiecane a Legia go nakręciła na sienie i nigdzie indziej się nie chce wybrać
Major
 • 0 / 6
Najgorzej, że takie dzieci jak cobus tworzą sobie wyimaginowaną rzeczywistość lub wierzą w głupie plotki, a później wyładowują swoje frustracje na Mioduskim i Vuko. Dopóki Karbownik nie zostanie sprzedany, nie ma nawet 1 % szans na żadnego Alibeca.
Generał broni
 • 1 / 3
to przygotuj pampersa , bo z radości ci zawory padną ,będziesz popuszczał aż miło :)
Generał broni
 • 3 / 1
DZIĘKI PREZESIE MIODUSKI !!!
=======================
TERAZ PROSIMY O DOBRE TRANSFERY I AWANS DO FAZY GRUPOWEJ LE/LM.
DAREK JESTEŚ WIELKI !!!

LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 1 / 1
Przegląd sportowy podaje ,że Młyński przechodzi do Zagłębia Lubin .Z jednej strony szkoda bo to jeden z najciekawszych młodzieźowców który mógł grać u nas wypelniając w wielu meczach ligowych przepis o mlodzieźowcu. A z drugiej, oznacza że Lubin liczy się z odejściem Bohara.
Generał broni
 • 1 / 6
Będziesz zadowolony ,został odpuszczony z powodu 4x lepszej opcji :)
cobus
Zdradź nam tajemnice, uwielbiam Twoją transferową pasję i rzetelne informacje, co okienko :-)
Generał broni
 • 0 / 7
poszukaj na forum to znajdziesz odpowiedz
Podpułkownik
 • 3 / 3
Oby przyszedł dobry skrzydłowy bo nasze skrzydła aktualnie jakby z cienkim pierzem.A co do prawego obroncy na pół sezonu ( do wyzdrowienia Vesovica i w przypadku wyjazdu Karbownika) to opcją mógłby być poźegnany wlaśnie w Poznaniu Butko.
Generał
 • 1 / 0
Ta rozmowa robi się ciekawa, proszę o więcej szczegółów. :-)
Podpułkownik
 • 0 / 1
Arteta , gdybym miał typować to postawilbym na Lourency wszak Cobus lubi graczy z techniką ,dryblingiem i tym czymś nietuzinkowym co mieli Ljuboja,Vadis czy Carlitos.
Josebry
Ktokolwiek przyjdzie, cobus napiszę - - "a nie mówiłem?" :))
Generał broni
 • 0 / 3
tak prawda nie mylisz się :)
Generał broni
 • 0 / 3
Ja to wiem od 3 dni ale chcesz to sobie nabijaj się a mi to lata .Ściemniać nie ściemniam
Generał
 • 0 / 0
cobus

To chociaż inicjały :-)
Cobus mam nadzieję, że to Alibec!
Major
 • 0 / 4
Prawda jest taka, że Legii w tej chwili nie stać na wykupienie Młyńskiego, mimo że bardzo go chciała.
Generał broni
 • 0 / 0
J.F :) zaawansowane rozmowy :)
Generał broni
 • 0 / 0
Alibec chce do nas ale prezes na kwotę się nie zgadza :) taka jest z nim sytuacja dla jasności :)
Jan Furtok?
Generał broni
 • 0 / 1
Tez nie prawda ,stać ,ale to nie to o tym zdecydowało a to że na już musimy mieć piłkarzy do el
Sorry cobus, nie śmieje się z Ciebie :-) Pozdro
~Tyty
 • 1 / 0
Felix to już wiemy
Generał broni
 • 0 / 0
no no z respiratorem i pięcioma nogami
Generał
 • 1 / 0
Jorge Félix :-)
Szkoda że nie Joao Felix:)
Generał broni
 • 1 / 0
szykuj szampana i leć totka skreślać :)
No, cobusik Ty nasz informatorze. Bartkovy był szybszy... ciekawe czemu? hehe
Generał broni
 • 0 / 2
Ja wiedziałem od kolegi i gdyby nie bartkovy nikt by nie wiedział , bo każdy pogodził się ,że idzie do Kuwejtu,ale ty wiesz lepiej i możesz minusa postawić co nie ?
Ja nie wiem lepiej ale w przeciwieństwie do ciebie nie próbuje udawać informatora.
Generał broni
 • 0 / 0
Jak się ma tt i kolegów co mają wiedzę to nie muszę ściemniać a że masz ból d**y ,że nie pierwszy to inna rzecz:) Ja oszustem nie jestem i nie będę ! O Kuciaku ściemniałem nie a że Legia chce za pół darmo go brać to inna sprawa. Gdyby Lechia dostała konkret ofertę już byś piał jakie to mega dobre posunięcie !
Miałbym mieć ból dupy? Ale z jakiego powodu? Nigdy nie udawałem, nie udaje i nie będę udawał informatora. Nie mam konta na tt żeby śledzić wszystko i wszystkich ale jeśli trafię na coś ciekawego to kopiuje cały post razem z jego autorem , tak by każdy mógł ocenić to na swój sposób. A ty latasz z twittera na twitter jak pszczoła z kwiatka na kwiatek zbierając wszystko nawet nie wiedząc co jest prawdą a co zwykłą plotką opowiadając przy tym bajki o kolegach . Szczycisz się Kuciakiem? Ja uważam że to tutaj skompromitowaleś się doszczętnie twierdząc że to taka informacja że nie możesz powiedzieć, odpaliłem przeglądarkę i w pół minuty wiedziałem że chodzi o Kuciaka . Może bym cie brał na poważnie gdybyś wklejał tu posty jeśli pojawia się coś ciekawego, wtedy bym napewno docenił twoje zaangażowanie w sprawy transferowe a tak robisz z siebie poprostu pajaca.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Media podają że napastnik Wisły Kraków Alon Turgeman jest bliski przejścia do Legii.
Generał broni
 • 1 / 1
też prawda,ale jest to opcja rezerwowa :)
Generał
 • 1 / 0
To dobry piłkarz, tyle, że w poprzednim sezonie trochę dużo kontuzji.
Generał broni
 • 2 / 0
Też mi się podoba ,może mamy lepszych lekarzy i go na szprycują aby był mocniejszy :)
Generał broni
 • 0 / 0
Też mi się podoba ,może mamy lepszych lekarzy i go na szprycują aby był mocniejszy :)
Major
 • 0 / 1
Bzdura straszna
Generał
 • 1 / 0
Piszą na onecie o nim
Generał brygady
 • 4 / 0
Twitter coś tam mruczy, że prowadzą lub prowadzili rozmowy z Dario Tadiciem z TSV Hartberg (austriacka bundesliga), napadzior, ostatni sezon: 30 meczów, 17 bramek, 4 asysty, 30 lat, teraz wygasł mu kontrakt.
Jeszcze nie wygasł :)
Generał
 • 4 / 0
Umowę ma do 31.07 więc może jest coś na rzeczy. Wygląda w statystykach bardzo dobrze :-)
A jeszcze kilka tygodni temu Mioduski chwalił się, że Legia interesuje się licznymi piłkarzami, że będą starzy i młodzi z Polski i zagranicy, co się od tego czasu zmieniło?
~gfgfg
 • 1 / 0
Cobus masz na mysli Jorge Felixa?
Kapral
 • 6 / 1
Ponoć najlepszy piłkarz Ekstraklasy, czyli Jorge Felix jest blisko Legii. Fajny transfer, taki na nasze możliwości skrojony. Jeśli rzeczywiście nie mamy pieniędzy, to zainteresowałbym się, np. piłkarzami Piasta Gliwice, którym za pół roku kończą się kontrakty, tj. Mikkel Kirkeskov i Frantisek Plach. Można zaklepać ich już teraz, a być może pod koniec okienka, które jest w tym roku bardzo długie, udałoby się ich wykupić.
Tak, ale oni sprawdzili się w lidze, a my szukamy wzmocnień na puchary. Ci zawodnicy nic nie wniosą do rywalizacji o poważne pieniądze, których tak potrzebujemy, że łapiemy do tego zespołu kto się nawinie.
Podpułkownik
 • 2 / 3
Jorge Felix to ponad przeciętny gracz ale jedynie na warunki Ekstraklasy. Gdyby przyszedł do Legii, to przy obecnym sposobie grania ,trudno wskazać pozycję dla niego ? To cofnięty napastnik ,który moźe dobrze funkcjonować przy silnej ,,dziewiątce,,.Felix to raczej ani skrzydlowy , ani ,,10,, ani ,,9,, więc raczej Vukovic nie będzie zmieniał ukladanki do systemu 4-4-2 aby regularnie sadzać na lawie Gwilli czy Luqinhasa.
Generał
 • 1 / 0
Kirkeskov to faktycznie dobry piłkarz silny fizycznie z dobrym strzałem, natomiast Plach to taki "mocarz" naszej ligi. W tamtym roku Piast odpadł po jego ewidentnym błędzie z pucharów i widać było, że nawet taka runda wstępna do pucharów, to już się gościu spalił. Więc z transferem Placha był bym ostrożny.
Kirkesov ostatnio Nas zdemolował.
Współczuje tym, którzy twierdzą, że będzie dobrze jak uda się utrzymać obecny skład, bo na ligę to i tak wystarczy. Przypominam, że minimum pół roku nie będzie Vesovicia, a jak wiele bez niego Legia traci najlepiej widać po wynikach. Ostatnie 7 meczów bez niego to tylko 1 zwycięstwo. Nie będzie Niezgody, który strzelał gola w ekstraklasie co 76 min i miał duży wkład w mistrzostwo. Liga będzie miała tylko 30 kolejek. Na początku sezonu pewnie będą rotacje w składzie i tradycyjnie pogubimy dużo punktów, tym bardziej że nie ma jakości na ławce. Potrzebną są wzmocnienia nie tyle nawet na puchary co na walkę o mistrzostwo. Bez bramkostrzelnego napastnika i dobrego skrzydłowego trudno będzie obronić tytuł. Sam Vukovic dość dosadnie zasugerował, że więcej z tych zawodników nie wyciśnie, jeśli oni niedostaną jakościowego wsparcia.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Moim zdaniem obecny skład jeszcze nie jest domknięty, przynajmniej w założeniu. Właśnie ze względu na problem z Veso, o którym wspomniałeś, ale też na to, co było widoczne przez dużą część sezonu: brak zawodnika jakości Wszołka na lewym skrzydle. Taki transfer powinien znacząco wzmocnić potencjał ofensywny. Ponadto bramkarz i napastnik. Myślę, że jeśli transfery na te pozycje się udadzą, kadra będzie niemal domknięta. Piszę niemal, bo rezerwy jeszcze można znaleźć np. na pozycji stopera.
Generał broni
 • 2 / 2
Też mam takie obawy że obecny skład może być za krótki nawet na naszą ligę w przekroju całego sezonu. Tutaj sa potrzebne wzmocnienia a nie zawodnicy np.do odbudowy. Zważywszy że w kasie jest pusto,to ja jestem pesymistą co do wzmocnień w Legii. Nie mam o to pretensji do Miodka bo nie wyjmie z własnego konta 2-3 mili euro na transfery,aby zaryzykować. A co za tym idzie w taki sposób prędko nie dogonimy średniaków Europy.
Major
 • 0 / 1
Pamiętajcie, że sezon to tylko 30 kolejek...
Generał broni
 • 1 / 6
Na dniach się ucieszycie od ucha do ucha :)
Kapitan
 • 6 / 2
To ja też coś Wam powiem- Na dniach będą transfery do Legii!
~eLkamocno
 • 6 / 1
Ja wam mówię do końca sierpnia będzie bramkarz i napastnik
Generał broni
 • 0 / 3
Będziesz się śmiał sam z siebie .pomocnik in Legia może grać też w ataku :)
~eLkamocno
 • 1 / 1
Felix? weź on jest daleko na liście
Marszałek Polski
 • 1 / 1
@cobus
Jeśli się nie mylę to te proroctwa nigdy się nie sprawdzają.
Generał broni
 • 0 / 0
Widać ile wiesz Panie kolego :) Jest tam gdzie powinien być :)
Podporucznik
 • 5 / 0
Na dniach się ucieszycie od ucha do ucha :)

A co usuwasz konto?
Kapitan
 • 2 / 0
Carlitos był dobrym piłkarzem i wolę gościa, który podejmuje ryzyko z przodu i gra nieszablonowo.
Co do Novikovasa, lepszy na skrzydle on, czy np. Cholewiak?
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Zacznijmy od tego,że żaden z nich nie powinien być w Legii. jednak skoro są i miałbym wybrać to Cholewiak.
Jak dla mnie Arvi jest lepszym piłkarzem...Cholewiak to taki trochę jeździec bez głowy...
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Tak dla przypomnienia Novikovas kilkukrotnie spudłował z 2-3 metrów przed bramką co kosztowało Legię kilka punktów.
1313... Pełna zgoda... Cholewiak z tego co pamiętam zagrał... 1... 1 dobry mecz... Jesli chodzi o jakość piłkarska to chyba jednak Novi... Ale to moja opinia, masz inne zdanie i to szanuje...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dlatego napisałem w 1 wpisie, że żaden z nich nie powinien grać w Legii, ale są i pomimo, że życzę im dobrze to ile można się łudzić???
Generał brygady
 • 1 / 0
Nie ma co porównywać Arviego z Cholewiakiem, bo ten drugi przychodzi do Legii jako zadaniowiec i "rezerwowy z możliwościa awansu", a Litwin jako top 10 piłkarzy ekstraklasy. Mam do niego sporą sympatię, widać, że jest bardzo zaangażowany i mam nadzieję, że w tym sezonie pokaże na co go stać.

Jeśli chodzi o Carlitosa: umiejętności techniczne na bardzo wysokim poziomie, . Sporo zagrań mu wyszło, dzięki czemu część kibiców bardzo doceniała jego grę, ale jego skuteczność w sytuacjach, gdy podejmował ryzyko była niska i Hiszpan, pod względem taktycznym, w ogóle nie pasował do Legii Vukovicia. Niech nagle Veso czy Kante zaczną tak grać, to uwierzcie mi, że wykreują o wiele więcej. Wystarczy obejrzeć kluczowy mecz z Pogonią w zeszłym sezonie albo mecz z drużyną z Finlandii w el. do LE, żeby zobaczyć ile groźnych sytuacji (w tym duża część wykorzystanych) spowodowanych było stratami Carlitosa. Myślę, że to był główny powód dla którego tyle grał Sandro. Grecy i Rangersi stworzyli bardzo małą liczbę sytuacji, bo cała drużyna pracowała na całym boisku.
Generał brygady
 • 2 / 0
Jeszcze słówko o Cholewiaku. Gość początek miał obiecujący, dużo walczył, wszędzie go było pełno. Ale w rundzie mistrzowskiej cholernie irytował złymi wyborami. Widziałem kilka bliźniaczych akcji, w których wychodząc 3vs3 dostaje piłkę i pędzi przed siebie oddając strzał niecelny strzał z ostrego kąta, miast podać do lepiej ustawionych partnerów w środku. Vuko to piekielnie inteligentny gość, więc nadzieję, że przygotuje Cholewiakowi konkretną analizę i ten okropny nawyk zostanie wyeliminowany
Kapitan
 • 0 / 0
Moim zdaniem można porównywać Novikovasa z Cholewiakiem ponieważ często grają na tej samej pozycji na bosku.
Za chwilę puchary i osobiście wolałbym, żeby Legia grała w składzie z Novikovasem niż z Cholewiakiem. Zgadzam się z tym, że Novikovas często irytuje swoimi zagraniami na boisku. Natomiast Cholewiak irytuje mnie 100 razy bardziej, wiadomo już 30 m od bramki co zrobi z piłką.
Sierżant
 • 1 / 1
Obejrzałem właśnie powtórkę Pogoń-Legia 3:1 Nowikowas w całym meczu żadnego dobrego zagrania II same straty.
Kapitan
 • 0 / 0
To zobacz sobie jeszcze mecz Legia- Wisła i zagrania Novikovasa.
Nie no nawet jezeli nie jestem zachwycony Novikiem to pilkarko jest lepszy od Cholewiaka
Kapitan
 • 6 / 6
My tu gadu gadu, a dlaczego Alibec i Lourency jeszcze nie w klubie?
Na razie jest łapanka, bo prezes znów za półdarmo chce LM/LE zawojować.
Nie no lepiej jak leśny ściągał na siłe jakiś Vako Quazaszwilich, Langilów czy innych, gdzie większość nic nie grała
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Langila i Kazaiszwilego nie zestawiałbym razem. Moim zdaniem Gruzin jak na nasze warunki bardzo dobrze rokował(dwa bardzo dobre sezony w Holandii), co potwierdziła później jego gra w MLS. U nas nie odpalił. Nie wiem czy tu nie zagrał charakter, czy coś innego. Jest to dla mnie zastanawiające. Natomiast jego sprowadzenie miało solidne podstawy(jeszcze przed przyjściem do Legii zdołał strzelić bramkę w Eredivisie) i było obarczone stosunkowo niewielkim ryzykiem(wypożyczenie).
Langil był mega szybki ale niestety głowa nie ta, a mógł grać w solidnym europejskim zespole. W którejś fife był jednym z najszybszych nawet
Zawsze potrafiliśmy wyciągać z naszej ligi zawodników, którzy w znacznym stopniu się wyróżniali np Carlitos, Novokowas ect. Czytając komentarze gdzie ktoś pisze o Kovacevicu, Tudorze, który odchodzi z rakowa bo się nie sprawdził to naprawdę włos się na głowie jeży.
Generał brygady
 • 2 / 3
Super. Wymieniłeś Carlitosa, który wyróżnił się tym, że podejmował ryzyko 10 x częściej niż inni piłkarze, narażając tym samym zespół na bardzo groźne kontry oraz Arviego, którego gra w Legii póki co przerasta. Szkoda, że nie wspomniałeś jeszcze o Mączyńskim, Masłowskim czy B. Grzelaku.
Tudor, po kontuzji Veso, był chyba najlepszym prawym wahadłem w lidze. A skąd masz informację, że odchodzi? Jeśli to prawda, to bardzo dobrze, bo będzie do wzięcia za friko :).

Ps. Mógłbyś wskazać 2-3 zawodników defensywnych, którzy sprawdzili się w Ekstraklasie i są w naszym zasięgu finansowym?
Ja patrzę na wzmocnienia pod kątem zbliżających się eliminacji. Wymieniłem Carlitosa i Novikowasa bo zanim do nas trafili to się w swoich klubach wyróżniali. Co do defensywnych pomocników w naszej lidze niestety nie znajduję kandydata, który na tę chwilę dałby radę np w eliminacjach.
Generał brygady
 • 1 / 0
I tak samo w swoich klubach wyróżnili się wspomnieni przeze mnie piłkarze. Z tym, że są to zawodnicy defensywni, więc siłą rzeczy mniej "atrakcyjni" dla opinii publicznej. Nie wiem co negatywnego zobaczyłeś w grze Tudora ani gdzie znalazłeś informację o jego odejściu. Umiejętności ma na naprawdę dużym poziomie. Myślę, że gość zdolny grać na 3-4 pozycjach na pewno by się Vuko przydał. Jeśli ci piłkarze nie nadwyrężą zbytnio finansów, to są idealni na grę na 2/3 fronty. Kalendarz będzie straszliwie napięty, więc trzeba mieć min. 15 rezerwowych na poziomie ligowym.
~Olo
 • 0 / 3
Cierzniak
Karbownik jedzą remy rocha
Antolic gwilia

Wszolek. Luqinas mladenovic
Kante

Złe to nie wyglada . Tragedi nie ma :)
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Rzeczywiście nie ma.tragedii że lewy obrońca musi grać na.skrzydle a pomocnik na prawej obronie. Wręcz idealnie
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Tymczasem rudy prezes niszczycie polskiej piłki stwierdzi stanowczo, że w on się nie zgodzi na 5 zmian i w kolejnym sezonie i uj.
Kapitan
 • 1 / 1
Wszyscy jesteśmy ofiarą COVID, bo będziemy musieli go znosić jeszcze rok.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
W sezonie 2020/21 kluby Ekstraklasy będą mogły dokonywać pięciu zmian. PZPN zmienił podejście do przepisu, który został wprowadzony z powodu koronawirusa - poinformował portal Meczyki.pl.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
@JohnoQ
https://twitter.com/BoniekZibi/status/1285870730060627968
To wyjaśnia sprawę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Jestem za, a nawet przeciw"
Niebywale, Boniek poszedl po rozum?
Nie zmienil oczywiscie zdania ale zmienil regulamin ;P
Generał broni
 • 3 / 1
Zgodzę się z Tobą że Tudor to ciekawa opcja.Ale na miłość boską żaden Kovacevic,przecież ten facet to jeden wielki babol. Oglądałem pare meczy Korony i ten gościu prawie w każdym meczu się obcinał lub gubił ustawienie.
Generał brygady
 • 2 / 0
Jeśli gość nie jest zbyt pazerny to można zaryzykować. Faktycznie, miniony sezon miał dość średni, ale trzeba brać pod uwagę, że 3/4 obrony Korony dałoby się przedryblować komuś o charakterystyce Włodarczyka albo Svitlicy. Kovacevic bardzo często starał się te błędy naprawić i w ten sposób "rodził" kolejne. Poza tym jest dość skuteczny pod bramką rywali i młody jak na stopera. Jeszcze może zrobić postęp, szczególnie grając u boku naszych weteranów. A dwa pierwsze sezony miał naprawdę niezłe.
Generał brygady
 • 2 / 2
Ciekawym piłkarzem jest Fran Tudor z Rakowa. W miarę młody (25 lat), bardzo uniwersalny, z występami w kadrze Chorwacji. Problemem może być fakt, iż ma jeszcze 2 lata kontraktu z Rakowem. Chociaż z drugiej strony właściciel Rakowa wydaje się dość kumatym gościem i może dałoby się wynegocjować jakąś normalną cenę "na dobrą współpracę". Mamy w kadrze kilku takich chłopaków wobec których można zastosować manewr jak z Wieteską w Górniku, z korzyścią dla wszystkich stron :). Raków gra fajną piłkę, na pewno lepiej by się tam ogrywali niż w łokcio-siekaninie w 1 lidze.

Innym ciekawym zawodnikiem jest Kovacevic z Korony. Jako trzeci-czwarty stoper byłby niezłą opcją. Na pewno jest szybszy i silniejszy niż profesor Astiz oraz chyba mniej "przypałowy" niż Wietes. A aktualnie jest chyba wolnym zawodnikiem.
Już ci właściciel Rakowa puścił Papszuna do Legii :) Nie wiem czy z Kovaceviczem to dobry pomysł, bo słabo zwracałem na niego uwagę. Ale Korona może podobno upaść, bo jej właściciel nie pojawił się na zebraniu akcjonariuszy. Z Korona kojarzy mi się Pape Diaw, którego niby chcieliśmy jak jeszcze grał w Koronie, a potem jak poszedł na wypożyczenie. Poza tym można by pomyśleć o tym Stronati z Czech, ale to już 1 mln euro, więc chyba dopiero po ewentualnej sprzedaży Wieteski mozna zaszaleć.
Generał brygady
 • 2 / 0
Zarówno Świerczewski jak i Mioduski to ludzie sukcesu, więc przy dobrym whisky mogliby wypracować dobry układ z korzyścią dla obu stron :). Jeśli mamy gonić choćby ligę czeską czy chorwacką, to właśnie taką ścieżką trzeba podążać. Brać gości, którzy coś pokazali w małych klubach, na sprawdzenie do większego.
Generał brygady
 • 2 / 2
Ten Turgeman z Wisły to naprawdę dobry piłkarz. Silny, dynamiczny, dużo walczy z obrońcami i wykonuje bardzo dobrą pracę dla zespołu, wykończenie również całkiem porządne. Staty również w porządku (6 goli w 9 meczach - gol co 104 minuty). Jedynym problemem są częste kontuzje, ale Jeśli jego oczekiwania finansowe będą niewygórowane, to na pewno nam się przyda.,
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tylko nie chcą oddać go za darmo więc pewnie tu leży problem :P
Generał brygady
 • 1 / 0
No niestety. Ale kontrakt w Austrii ma do końca następnego sezonu, więc może puszczą go za jakąś normalną cenę. Dla nich to ostatni dzwonek, żeby coś na nim zarobić.
Generał broni
 • 1 / 0
Jest szansa aby dogadać się z Austrią w sprawie Turgemana. Mają spore problemy finansowe,więc moga byc skłonni do negocjacji
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Statystyki wyglądają na prawdę obiecująco. Jego gra też nieźle rokowała. Problemem jest jednak to, co słusznie podkreślacie - zdrowie. Ostatni rok to dla niego nagromadzenie różnych urazów. Nawet jeśli po ostatnich ma się lepiej, to nie ma pewności, czy zdąży z formą na puchary. Trudno przewidzieć...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wspomniałem, że statystyki wyglądają obiecująco... Ala patrząc na nie w pięcioletniej perspektywie ciężko jest znaleźć choć jeden sezon, gdy zaawizował się: "Jestem Alon Turgeman, ze mną macie 15 bramek w kieszeni". Kto wie, czy to właśnie nie przez problemy zdrowotne? Przede wszystkim jednak musi być zdrowy, dać realną perspektywę gotowości do rozgrywek pucharowych i pasować charakterem, stylem gry do Legii.
Generał brygady
 • 2 / 0
Więc głównym warunkiem powinny być finanse. Jeśli miałby rozsądną pensję, to można dać szansę. Inna sprawa, że od czasu Niko&Prijo nie mieliśmy z przodu kogoś wiecznie zdrowego. Sadiku, Niezgoda, Kante, Pekhart - wszyscy mieli bądź mają problemy z kontuzjami.
Paweł @stdafx_x
Sprawa wygląda tak, że jest opcją dla Legii, ale wszyscy tam zdają sobie sprawę z jego podatności na kontuzje, dlatego też ten temat nie jest traktowany poważnie (Turgeman), choć jakieś zainteresowanie jest. W tym momencie jednak skupiają się na dograniu Felixa.
Skąd masz info o J. Felixie?
Podałem
Nie wiem czy śmieszek z tt jest wiarygodnym źródłem. O ile o Turgemanie jako kibic Wisły może coś wiedzieć, o tyle o Felxie to nie wiem skad on może coś wiedzieć.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Te wszystkie plotki odkąd odszedł leśny to można o kant doopy rozbić
Podpułkownik
 • 1 / 2
Cierzniak - Mladenovic, Lewczuk, Jędza, Karbownik - Antolić, Ślisz, Gwilia - Wszołek, Luqinhas - Pekhart

Solidna ekipa na naszą marną ligę, ale w pucharach potrzeba szczęścia w losowaniach...
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Powiedz mi bo strasznie mnie to wqurwia kim do uja jest Ślisz???
Ja bym w miarę możliwości zrobił roszady na pozycji bramkarza i napastnika... Reszta skladu jak najbardziej na +
Marszałek Polski
 • 0 / 2
a ty jesteś Smajli czy Śmajli
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Fajnie, Gwilia na rozegraniu. Widzę że celujesz w szybkie odpadnięcie z PP i europucharów i skupienie się na lidze. I to też chyba nie walce o mistrzostwo
W necie pojawiła się informacja o tym że Legia interesuje się A. Turgemanem bo cena jego wykupu jest okazyjna.... Sam nie wiem co myśleć... Na pewno koleś posiada umiejętności... Ale w trakcie swojego krotkiego pobytu pod Wawelem dwie kontuzje...
https://futbol.pl/news/554862_Alon_Turgeman_w_Legii_Warszawa_Mistrzowie_Polski_interesuja_sie_snajperem_ktory_blysnal_w_Wisle_Krakow_Cena_jest_okazyjna
Kapitan
 • 0 / 0
Moze i cenowo ok ale gość bardzo często łapie kontuzje. Tym bardziej ze u nas potrzeba bardziej kogos na skrzydlo oraz bramkarza.
Kapitan
 • 1 / 1
Cena dobra, pokazał w Wiśle, że coś tam grać potrafi. Moim zdaniem za takie pieniądze można brać.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Po co nam gość, który ma wrócić do treningów za jakieś 5 tygodni??? Mało nam ludzi na L4??? Niech gra na razie w wiśle i go obserwować pod kątem zimowego okienka.
W kontekście tego transferu powraca pytanie, jak długo jeszcze w Legii będziemy się przyglądać jak inne biedakluby systematycznie wyciągają z zagranicy zawodników, których potem bierzemy. Dlaczego do tej pory nie mamy do tego odpowiednich ludzi w Legii?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Może z kontuzjowanych chcą stworzyć dobrą jedenastkę
Kapitan
 • 0 / 2
Felix, Bohar bramkarz, leczymy kontuzje i spokojnie przynajmniej w LE zagramy.
Tak, przy założeniu, że zespół od początku będzie w top formie i na pewno nie spokojnie, bo zawsze można źle wylosować.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Podziwiam za optymizm. Tylko nie wiem czy Zagłębie odda za darmo Bohara
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zastanawia mnie kwestia sprowadzenia"bocznego obrońcy". Tzn. nie to, który to będzie bok, bo raczej pewne, że prawy, ale co to dokładnie oznacza. Czy nowy piłkarz ma być zawodnikiem pierwszego składu? Czy w takiej sytuacji Karbownik ma być wreszcie spróbowany na środku, np. za napastnikiem? Czy może na lewym skrzydle? Czy jednak jest to przygotowanie wyraźnie pod transfer Michała? A może chodzi o zmiennika dla niego, w sytuacji gdy Stolarski delikatnie mówiąc nie zachwyca formą?
Porucznik
 • 0 / 0
Mi się wydaje, że to pochodna dwóch zmiennych: czy Karbownik zostanie? I czy Vesovic przedłuży kontrakt?

Optymalne rozwiązanie to pozostanie Karbownika do zimy na prawej obronie (gdzie będzie duuużo lepszy niż na lewej) i później odejście i ustąpienie na PO miejsca wyleczonemu Vesovicowi. Wtedy PO nie jest potrzebny (Jędza i Stolar załatają).

Potrzebny jest za to stoper, bo na tej pozycji mamy geriatrię + himerycznych Wieteskę i Remyego.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dzięki za trafne spostrzeżenia. Rzeczywiście trochę złożona sytuacja się tu zrobiła.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wydaje się, że priorytetem jest sprowadzenie napastnika i lewego skrzydłowego no i bramkarza.
Mając Ślisza, Gwilię, Martinsa i Antolica wątpliwe, abyśmy postawili na Karbownika w środku pola, więc zostaje mu prawa obrona, gdzie grał podczas przełomowego meczu z Lechem albo lewe skrzydło, ale na to się nie zanosi.
Pytanie o to czy sprzedamy go teraz czy nie?
Bo jak nie to może w ogóle nie trzeba transferu PO?
A jeśli tak to potrzebujemy kogoś pokroju Mladenovica, bo ciężko będzie zostać ze Stolarskim do końca roku chyba, że będzie miał taką formę jak w lato zeszłego roku.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kacza, zgadzam się całkowicie. Powiedziałby, że nawet jako priorytet widziałbym lewoskrzydłowego, przed napastnikiem. I mam tu na myśli skuteczność. Pierwszy mecz z Rangersami pokazał dobitnie, jak wiele zależy od skuteczności linii pomocy. Pomocnicy w tym meczu mieli około 4-5 niezłych, lub wręcz dobrych sytuacji, z których żadna nie skończyła się bramką. Dalszy przebieg sezonu pokazał to, o czym często dyskutowaliśmy. Pomocnicy znajdują się w sytuacjach do strzału, na 16, 20 metrze, czy wręcz w polu karnym, ale brakuje odważnej decyzji lub skuteczności. Przypomnijmy też sobie w jaki sposób zdobywaliśmy bramki z Realem. Pomijam gol Vadsia, który po prostu był wynikiem jego geniuszu. Ale drugą bramkę strzelił Rado, z kontry, wykorzystując dobre ustawienie i szybkość oraz świetne wykończenie, a trzecią Moulin po podaniu... napastnika Prijovicia. Trzecia bramka to była modelowa akcja. Bramkę w meczu ze Sportingiem strzelił Gui, po podaniu Prijovicia. W meczach z Celtikiem oczywiście nie da się pominąć genialnej gry Radovicia i Dudy, ale widać było schemat, w którym strzelają skrzydłowi lub przynajmniej wywalczają karne(Kosecki, Kucharczyk, Żyro).

Dlatego wydaje mi się, że kluczem do lepszej gry w ofensywie jest jeszcze większe wykorzystanie rezerw jakie drzemią w drugiej linii. Przede wszystkim przez zakup lewoskrzydłowego o odpowiedniej jakości, umiejącego dobrze wykończyć akcję. A także mocniejsze umiejscowienie Luquinhasa w linii pomocy. Wydaje mi się, że taki przemyślany transfer na tę pozycję, pozwalałby już grać w takim składzie jaki mamy obecnie, oczywiście pod warunkiem, że zdrowi i gotowi do gry w pucharach będą Pekhart i Kante.

Rzecz jasna sprowadzenie napastnika też jest ważną sprawą. Ale moim zdaniem jeszcze istotniejsze od skuteczności samej w sobie jest to, aby taki zawodnik nie spękał i miał odpowiednie umiejętności do gry w zespole grającym intensywną piłkę. Żeby umiał wygrać pozycję z obrońcą, przyjąć i odegrać celnie piłkę pod kryciem, rozegrać na jeden kontakt. Przykład meczów z Rangesrami pokazał, że potrzebny jest silny napastnik, który zrobi miejsce skutecznej linii pomocy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
*Luquinhasa na środku pomocy, miałem na myśli
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Mógłby jakiś dziennikarz zapytać DM jako właściciela Legii, ale też Vce prezesa w ECA czy faza grupowa lm/le też będzie rozgrywana bez publiczności jak faza eliminacyjna??? Jeśli tak to czy UEFA planuje rekompensaty za tak naprawdę straty dla klubów z dni meczowych.
Marszałek Polski
 • 6 / 6
BMW i NaszczaL to tęczowe poznańskie smrody które robią gównoburze na NL.
Podpułkownik
 • 4 / 6
Iwan to podszywka pod kibica Legii mająca pokazać reszcie Polski, że kibice Legii to bezmózgie bydło :)
Może z K6?
Co ty masz do tęczy
Już się nie powtórzy, że przyzwoity piłkarz przyjedzie, popatrzy na infrastrukturę klubową, powie: "chyba panowie żartują" i odjedzie. Jak to sie razy kilka zdarzyło.
O czymś takim to się chyba nie mówiło. Były za to przypadki, że zrezygnowali po tym jak obejrzeli mecz w wykonaniu swoich ewentualnych przyszłych kolegów...
Naprawdę jest ktoś kto uważa że należało dac temu Gavranoviciovi kontrakt na 3 lata????

Po historii z Obradoviciem?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Trzy lata to może być zbyt długa perspektywa. Tutaj się zgadzam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Widać w Dinamie mieli odmienne zdanie bo właśnie przedłużył kontakt
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kontrakt *
Lukasz Gikiewicz @gikiewiczlukasz
Mario Gavranović podpisał nowy kontrakt z @gnkdinamo do 2023. @UEFAComPiotrK. Koniec spekulacji odnośnie transferu do @LegiaWarszawa

Dla nas za słaby ;-)
Kolejny 31 latek? Dobrze się stało.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Widać Dinamu, regularnie grającemu w Lidze Mistrzów i odważnie stawia na młodzież, nie przeszkadza mieć też doświadczonych i ogranych na poziomie międzynarodowym, 30-letnich "weteranów". ;-)
My już mamy jednego 31 latka w ataku a oni mają...Kulenovicia. Więc determinacja większa. Poza tym ostatnio raczej średnio na niego stawiali.

Z kolei zawodnikowi łatwiej powinno być w starym otoczeniu które zna niż w nowym, więc szansa że coś przyniesie dobrego u nich powinna być większa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Być może jest tak, jak piszesz. Kulenović od dłuższego czasu leczy kontuzję, więc on, także w meczach pucharowych, nie bardzo był brany pod uwagę, wydaje mi się. Na pewno argument o tym, że piłkarzom może grać się dobrze na "starych śmieciach", jest mocny.
Ale myślę, że niejedyny. Nie wiemy na ile jakość piłkarska napastnika decydowała, na ile jego chorowackość-szwajcarska.
W każdym razie wydaje mi się, że Dinamo nie wciskałoby sobie piłkarza, co do którego jakości są przekonani. Wszak właścicielom, mimo, że są ekscentryczni, zależy na zarobkach pucharowych.
Jeżeli zawodnicy prezentują odpowiednią jakość piłkarską i przyg. fizyczne, mogą mieć po 30 lat. Nie przeszkadza mi to.
I dzięki Bogu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak podpisał z Dinamem to od razu +100pkt do umiejętności
Z oceną transferów i wszelkich ruchów jeszcze bym się wstrzymał. Nawet jeśli nowi piłkarze przyjdą przed 29 lipca to i tak nie zaczną się zgrywać z drużyną która w tym czasie będzie na urlopie. Podczas zimowego okienka odniosłem wrażenie że spora część kibiców z pewną satysfakcją ogłosiła że to najgorsze okienko od niepamiętnych czasów aż przyszedł Bartosz Slisz i wyjaśnił wszystkich. Mladenović już jest, poczekajmy na dalsze ruchy.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W paru klubach Europy pojawiły się nowe metody szkoleniowe. Ciekawy jestem czy Legia o tym myśli?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
U nas na razie pojawiła się nowa metoda transferów pt.: "Nie wydaj złotówki"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zegrze, teraz to się nazywa kreatywny budżet. Natomiast widzę dużą zmianę do lat poprzednich w podejściu trenera i dyrektora sportowego. Głośno mówi się o konieczności wzmocnień. To daje do myślenia. Myślę, że pieniądze na transfery się znajdą, bo byłby gigantyczny obciach gdyby Luksemburg lub inna "potęgo klubowa" znowu nas ograła w eliminacjach!
Plutonowy
 • 5 / 1
Panie Prezesie wielkie brawa się Panu należą za LTC!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za transfery też
Generał broni
 • 2 / 0
Mówiąc nieco żartobliwie w ustępie wzmocnień DM ma kupę racji.
Tez jestem zdania , że sprowadzenie 2 do 3 naprawdę dobrych zawodnikow jest rozwiązaniem duzo lepszym niż transfer 5- 6 przeciętnych...
Generał brygady
 • 1 / 1
w klubie gdzie finanse są mocno pozapinane na agrafki nowe kontrakty przed eliminacjami to zawsze jest ryzyko. Jak drużyna nie awansuje do pucharów to ponownie następuje skok wynagrodzeń i szukanie płynności realizowane przez transfer w przypadku Legii Karbownika. Transfer gotówkowy się raczej nie pojawi, i Kucharski będzie szukał 1-2 zawodników z karta.
Podstawowe pytanie, pod co się chcemy wzmacniać, skoro eliminacje za chwilę a oprócz Mladenovica nie ma nikogo nowego. Kiedy oni chcą wkomponować tych zawodników?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Każda wersja ma rację jedna aby się wzmocnić już,a druga aby nie pozostać później z dużymi kontraktami! Trudna ale prawdziwa nasza rzeczywistość!!
po urlopach
Podpułkownik
 • 2 / 1
Lech oraz Lubin majà mityczne akademie od wielu łat,nawet produkują dobrych zawodników,, ale gabloty z trodeami mają puste...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lubin nie ma żadnego celu sportowego, gra bo gra. Lech ma.na.celu promować i sprzedawać młodych żeby właściciele zarabiali. Ewentualne trofea mile widziane ale nie są koniecznością.
U nas za wicemistrzostwo jest boruta i jazda ze wszystkimi od góry do dołu co to za ujnia
Hladky za darmo, Lourency lub Felix za darmo, Alibec za którego trzeba zapłacić. Z takimii transferami istnieje znacznie większa szansa na awans do fazy grupowej.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
I oby takie były. Piłkarze na takim poziomie minimum
Generał broni
 • 1 / 1
Pelna zgoda....
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nie ma transferów za darmo Jak zawodnik jest bez kontraktu, to dostaje za "podpis" jednorazową premię.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odyn
Nie wiem czy w Legii o tym wiedzą :P
Generał brygady
 • 9 / 3
można różnie oceniać DM ale Moi odpalenie LTC to są sukcesu nie do podważenia.
Generał brygady
 • 1 / 2
oczywiście MP
Bmw już w posraniu...
Podpułkownik
 • 3 / 9
Wyszedłeś spod biurka?
Długa ta smycz.
Jesteś z typu ludzi którzy narzekają na wszystko... ja widzę pozytywny w funkcjonowaniu klubu (wreszcie). Więc przestań pajacowac, narzekać tylko zacznij kibicować i wierzyć w ten klub albo idź na konwiktorska albo tam gdzie lesniodorski siedzi.
Podpułkownik
 • 3 / 5
O psycholog się objawił.
ty jesteś z gatunku ludzi co wyzywają innych gdy nie klaskają prezesowi w każdym zdaniu, co pokazałeś we wpisie, który zniknął.
Tak więc nie mów mi swoim rynsztokowym językiem spod budki z piwem co mam robić.
A nazwisko prezesa, który doprowadził Legię do LM i kilku MP kibice Legii piszą wielką literą.
@Bmw (pewnie e46).
To prezes prowadzi druzyne ? Myslalem ze trener....Lesnodorski to akurat ogolil Legie wyciagajac z niej blisko 20mln gdy zaczelo sie psuc. Ot, caly Lesnodorski...
BMW (bejca -Bejica ) INACZEJ słowik...
Pułkownik
 • 4 / 3
Ogolił? Chyba ciebie, z rozumu.

Co, on sam sobie te pieniądze wziął? Komu zamarzyło się samodzielne rządzenie Legią po spłaceniu ITI? Mioduskiemu. To jemu się popsuło. By to zrobić potrzebował udziałów, które Leśnodorski za swoje prywatne pieniądze kupił w 2014 roku. Co, miał mu je oddać za darmo, bo Pan Darek tupnął nóżką i zaczął rozrzucać zabawki po piaskownicy? Wolne żarty. I tak sprzedał mu je (razem z Wandzlem - któremu Mioduski sprzedał 20% ze swoich 80% udziałów w Legia Holding pod koniec 2014 roku) po mocno zaniżonej cenie względem wartości oraz ogromnego potencjału marketingowo-sportowego klubu.

Już dzisiaj gdyby Mioduski chciał sprzedać swoje udziały w klubie (czyli sprzedać Legię) mógłby to zrobić za minimum 300 milionów złotych, a 40% akcji kupił w 2017 roku za ledwie 40 milionów złotych. Ja, będąc na miejscu Leśnodorskiego, mimo że na Legii praktycznie się wychowałem, tak łatwo bym nie odpuścił i mając go zaszachowanego tak, jak mieli Leśnodorski z Wandzlem, chciałbym jeszcze więcej. Taki jest biznes, liczy się twarda d**a a nie miękkie serce. Obaj mogli blokować Mioduskiego latami, bo ten nie miał nic, a szukał i sprawdził wszystkie możliwe sposoby, żeby zrobić to inaczej, ale wykupienie ich udziałów było jedyną możliwą drogą na objęcie przez niego samodzielnej władzy w klubie. Leśnodorski poszedł mu na rękę, gdyby tylko chciał wziąć go na przeczekanie, mógłby zarobić dwa razy tyle, jak nie więcej, ale w tym przypadku miał akurat miękkie serce.
Chłopie jesteś za Leśnym czy za Legią? Ja jestem za Legią! Pozdrawiam i życzę samych sukcesów naszemu klubowi!
Podpułkownik
 • 2 / 3
"To prezes prowadzi druzyne ? Myslalem ze trener..."
Misieekk (zapewne jedno z wcieleń jz66):
no popatrz, a Mioduski mówi, że to jego mistrzostwa...nie trenera, nie poprzedniego prezesa tylko jego, to może go zapytaj przy najbliżej okazji.
Co do ogolenia to Pjetras cię wyjaśnił. Przecież to Mioduski chciał wykupu i tylko przyzwoitość Leśnodorskiego sprawiła, że skończyło się na 20%.
Podpułkownik
 • 3 / 3
RomeL;
ty to jesteś wybitna intelektualna jednostka.
Normalnie sery Romana.
Prezesie skoro dostaliśmy od ekstraklasy 7 mln euro i zarobiliśmy ostatnio sporo na transferach to dlaczego musimy dziadowac i szukamy zawodników za darmo którzy mają zaległości treningowe ? Dlaczego nie mozemy kupić napastnika w gazie z ligi słowackiej, rumuńskiej czy węgierskiej ? Czy bramkarza wyróżniającego się z tych lig.
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Wiesz dlaczego??? Bo Legia ma duże koszty finansowe samo LTC to prawie 30mln zł,a do tego kilka kredytów do spłacenia.
Możnych sponsorów w polskiej piłce NIE MA stad jest jak jest i będzie tak jeszcze długo. Powiem ci tak mam 38 lat i mam nadzieję, że nim dobiję do 50-tki Legia będzie klubem bez zobowiązań finansowych dla kogokolwiek,a jeśli nastąpi to szybciej tym lepiej dla Legii.
Obawiam się, że taki klub jak Legia to dla właściciela wór bez dna. Ciągle musi kombinować, jak tu wyjść na plus.
Aby wysjc z sytuacji potrzebne jest myslenie na przyszlosc. Ci, ktorzy dzisiaj nie widza wlasnego nosa, nie widza rowniez obranej strategii, ktora w czasie zaowocuje
Prezes mówi co innego, strategia strategią a cel nr 1 jest tu i teraz:

"Ośrodek wybije Legię w inny wymiar?

To raczej kolejny krok transformacyjny Legii. Dziesięć lat temu powstał nowy stadion, teraz jest ośrodek. Bez tego typu infrastruktury nie jesteśmy w stanie dotrzeć tam, gdzie chcemy. Czyli do czołówki klubów w Europie. Dlatego stawiamy na szkolenie. Co oczywiście nie oznacza, że przestajemy bić się o trofea. Nie. To dla nas cel numer jeden."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/891490/dariusz-mioduski-konieczne-wzmocnienia-kolejny-cel-europejskie-puchary
Generał brygady
 • 1 / 0
Kiedykolwiek, cokolwiek w życiu zarobiłeś? Czy kasa z manną spadają ci z nieba?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jak sprzedadzą Karbownika to będzie jakiś 1 - 2 mln euro na transfery, jak nie to niestety ciężko o gościa co będzie robił różnicę.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Takiego Vadisa to i za darmo (bez odstępnego) można ściągnąć tyle że na.podpis też trzeba dać i kontrakt odpowiedni i dovrze się wstrzelić. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić jest tyle zależnych że szok.
Generał brygady
 • 1 / 1
Podatki też się same nie płacą.
Podporucznik
 • 2 / 3
Prawdopodobnie, Chcemy, prawdopodobnie będziemy, może i skrzydłowym
To tyle jeśli chodzi o wzmocnienia.

Zastanawiam się, dlaczego nikt nie zadaje Mioduskiemu niewygodnych pytań. Np. co zrobi z dodatkowymi 16mln zł z praw tv. Wiadomo, że Lech planuje się za te pieniądze wzmocnić, bo na wzmocnienia przed Europą te pieniądze miały być przeznaczane. Mioduski przecież najgłośniej o to krzyczał. Ile Legia straciła na pandemii? I czy na pewno tak dużo skoro zdecydowaną większość meczów grała na wyjeździe? Kolejny nudny nic niewnoszący wywiadzik
Kapitan
 • 4 / 4
Wiadomo, że prezes Mioduski kręci lody na Legii, zarabia kupę hajsu i od razu wszystko do kieszeni.
Sprzeda wszystko co do sprzedania, a zarobione pieniądze zmarnuje albo zwróci sobie za wyimaginowane pożyczki. Powinien iść do spowiedzi, najlepiej przed kibicami, a jutro opublikować księgę przychodów i rozchodów, przeprosić że żyje i podać się do dymisji
Marszałek Polski
 • 0 / 0
przemix,
jak widać, nie należy opuszczać didaskaliów…
Kapitan
 • 0 / 0
Trudno :)
Już się do tego przyzwyczaiłem. Kto chce ten zrozumie.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Pan prezes DM jak zwykle dużo mówi często mądrze i z sensem. Nie boi się wbić szpilkę w bońka i pzpn, ale no własnie ALE. Panie prezesie za wiele pan byków popełnił w krótkim czasie aby panu ufać. Za LTC szacunek i ukłony, ale Legia to głównie 1 drużyna i tutaj jest wiele do zrobienia.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
"Myślę, że 4-5 pozycji będziemy chcieli wzmocnić."
Nawet przyjmując że jedną pozycję już wzmocnilismy (Mladenovic) to zostają 3-4 transfery WZMOCNIENIA.
ciekawie
Jakoś nie wierzę w to co mówi
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Poczekamy zobaczymy
Kapitan
 • 3 / 0
A co słychać u sekcji strzeleckiej przy Łazienkowskiej? Złożą broń czy dobudują zasieki i bunkier?
Generał broni
 • 0 / 0
Jak narazie mają się dobrze, więc raczej to drugie!
Oni są ta okopani lepiej niż francuzi na linii Maginota. Ile to już lat trwa ta przepychanka.
Podporucznik
 • 3 / 5
Prawdopodobnie” , „Myślę,że" zamiast jestem pewien. To jest takie wymigiwanie się od odpowiedzi. Na razie to na podstawie tego, co można przeczytać Legii nie było stać na pensje Sehicia, Kuciaka i teraz Gavranovicia. Oby nie było tak jak 3 lata temu, gdy Magiera dostał po taniości szrot piłkarski i miał tym grać o awans do Ligi Mistrzów. Astana szybciutko zweryfikowała potencjał tamtej drużyny.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Za Magiery Legia wydała około 1-1,5 miliona euro na transfery. Myślę, że to nie odbiega od jakiejś normy z wcześniejszych sezonów. Można natomiast zastanawiać się czy to były odpowiednie wzmocnienia.
Podporucznik
 • 0 / 1
Czyli teraz wyda mniej? To, aż strach pomyśleć jaki szrot piłkarski dostanie Vukovic. Tylko mu współczuć.
Chyba zapomniałeś o innych aspektach:
- Magiera miał tylko 10-io dniowy obóz w Warce na który reprezentanci zjechali 5, czy 6 dnia obozu.
- foch Vadisa
- błąd w ostatniej akcji pierwszego meczu Dąbrowskiego przez co skończyło się 1:3
- w rewanżu rywale praktycznie swojej połowy nie przekraczali - posiadanie piłki było 71%-29% dla nas, czy rożne 11-2.
Do tego sporo błędów popełnił Magiera min. mocno na początku sezonu rotując składem.
A patrząc na skład z rewanżu z Astaną ciężko powiedzieć, że był słaby:
Malarz - Hlousek, Pazdan, Czerwiński, Jędrzejczyk - Kopczyński, Moulin, Kucharczyk, Guilherme, Nagy - Sadiku, a na ławie Hamalainen, Broź, Szymański, Dąbrowski, Mączyński i Pasquato....
Generał broni
 • 0 / 3
Juliusz, dołóż się, a nie pyrdol!
Podpułkownik
 • 1 / 0
Magiera nie dostał tych pilkarzy, których chciał. A przecież zimą odszedł Prijovic, Nikolicś oraz Bereszyński,,latem Vadis,,a w meczu z Finami poważną kontuzję złapał Guilehrme. To polowa skladu z LM. Dostał Pasquato,,grubego Hildeberto czy Sadiku.....Jeszcze Jakub Czerwiński w Puławach na PP wypadł na kilka miesięcy. ...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odyn

Nie przeczę. Tylko zastanawiam się: Jak wyglądał proces decyzyjny przy opiniowaniu transferów? Jeśli trener nie miał nic do powiedzenia, to rzeczywiście słabo.
~technik
 • 1 / 4
Gratulacje dla p.Mioduskiego za LTC.
Jestem ciekawy czy na czas zimy stanie kopula nad jakism boiskiem.
Teraz najwazniejsze to zatrudnic dobrych szkoleniowcow co naucza mlodych zawodnikow techniki,
bo ci nowi co zagrali ostatnio to sa wyjatkowo surowi technicznie.
Jednak filmik na youtube wcale nie klamal, po prostu ich osmieszyl.
Bardzo cieszy fakt, że nie ma ciśnienia w sprawie transferu Karbownika. Zarówno Legii, jaki i zawodnikowi wyjdzie to na dobre. Zważywszy, że Mladenovic zagra na lewej obronie, Karbownik może zagrać w pomocy i pożytek dla zespołu będzie większy.
Major
 • 1 / 3
Ciśnienie, żeby go sprzedać jest bardzo duże. Samo to, że Mioduski twierdzi, iż Karbownik może zostać jeszcze najwyżej pół roku powinno dać ci do myślenia. Niestety na 95% w tym okienku odejdzie. Piekarski już od dawna miał pozwolenie na negocjacje. Pieniądze ze sprzedaży Karbownika są wpisane do budżetu. Najgorsze, że Legia teraz co okienko będzie musiała sprzedać minimum jednego piłkarza za dobrą kasę. Trzeba utrzymywać LTC i spłacać zobowiązania.
Obyś się mylił!
Major
 • 3 / 1
Musielibyśmy grać co roku w Lidze Mistrzów, żeby mieć stabilny budżet. Zauważ, że takie Dinamo Zagrzeb, które co roku gra w fazie grupowej rozgrywek pucharowych i sprzedaje zawodników po 10 mln euro, nie robi transferów po 5 mln euro tylko do 2 mln euro. Większość kasy pochłania im akademia. Podobnie jest w RB Salzburg.
Tam jest ładna mafia widać na strzelnicy :)
Generał broni
 • 1 / 0
I mają broń!!! :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi
Pięknie goda, ino żeby jeszcze transfery przyklepał