Debiut Nazarija Rusyna

03.03.2021 21:49

(akt. 04.03.2021 01:26)

Nazarij Rusyn zadebiutował w Legii Warszawa, w 1/4 finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice (1:2). Zawodnik pojawił się na murawie w 60. minucie, zmienił Pawła Wszołka.

We wtorek, 23 lutego, Nazarij Rusyn został oficjalnie wypożyczony z Dynama Kijów do Legii, do końca 2021 roku. Warszawski klub będzie miał opcję wykupu 22-letniego napastnika.

W pierwszej części obecnego sezonu zawodnik miał większą styczność z lekarzami niż graniem w piłkę. Ale wtedy, gdy był całkowicie zdrowy i gotowy do rywalizacji, brakowało go nawet na ławce rezerwowych. W rundzie jesiennej rozegrał raptem 19 minut, przeciwko Szachtarowi Donieck (0:3), kiedy skład klubu z Kijowa – ze względu na zakażenia koronawirusem – się trochę uszczuplił. Dzień wcześniej wspomógł rezerwy Dynama. Zdobył bramkę przeciwko Szachtarowi Donieck U-21, a jego drużyna wygrała 3:1. Pod koniec listopada snajper doznał kontuzji obojczyka, przeszedł operację i czekała go przymusowa przerwa w treningach. Nie wybrał się z Dynamem na styczniowe zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poleciał za to na drugi obóz, do Turcji.

W środę, 3 marca, Rusyn zadebiutował w Legii Warszawa, w ćwierćfinale Pucharu Polski z Piastem Gliwice. Wbiegł na murawę w 60. minucie, zmienił Pawła Wszołka.

Czy pamiętasz tych piłkarzy. Cz. 1.

1/15 Zagrał 14 razy w reprezentacji Polski, obrońca, ale w Legii spędził tylko pół roku, nie zagrał w oficjalnym meczu, a w sparingu dostał czerwoną kartkę chwilę po wejściu na boisko.