News: Dusan Kuciak piłkarzem września!

Dusan Kuciak piłkarzem września!

04.10.2011 13:34

(akt. 13.12.2018 00:39)

<p>We wrześniu rozegrane zostały trzy ligowe kolejki, dwa spotkania w Lidze Europy i jedno w Pucharze Polski. Do zestawienia nie wszedł więc mecz z Wisłą Kraków, który odbył się już w październiku. W każdym z tych meczów ocenialiśmy legionistów w skali 1-10. Na tej podstawie wybraliśmy piłkarza miesiąca. Został nim Dusan Kuciak, który o włos wyprzedził Miroslava Radovicia. Na trzecim miejscu znaleźli się Ariel Borysiuk i Michał Żewłakow. Aby uwzględnić zawodnika w naszym rankingu musiał on być oceniony przynajmniej w połowie meczów tego miesiąca, a więc zagrać przez minimum kwadrans w co najmniej trzech spotkaniach. Poniżej cały ranking.</p>

Gra zespołu 4,6 - Piłkarski wrzesień rozpoczął się dla piłkarzy Legii dopiero dziesiątego dnia miesiąca, ale nie był to początek udany. Przegrana z Podbeskidzie to nie tyle wpadka ile powód do wstydu co podkreślali sami zawodnicy w pomeczowych wypowiedziach. Potem przyszła porażka z PSV w Eindhoven po dość zachowawczej grze oraz przegrana z Polonią przy Konwiktorskiej po dobrej grze w pierwszej połowie i beznadziejnej w drugiej. Na szczęście ta fatalna seria została przerwana w rozgrywkach Pucharu Polski w Katowicach w pojedynku z Rozwojem II. Legioniści poszli za ciosem i wygrali po dobrym meczu w Bełchatowie z GKS-em oraz z Hapoelem w Warszawie.

Piłkarz miesiąca - Dusan Kuciak 6,6 średnia ocen - Zaczął słabo jak cały zespół - w meczu z Podbeskidziem nie przypominał tego bramkarza, którego widzieliśmy wcześniej. W przegranym spotkaniu z Polonią został przez nas wybrany graczem mecz, bardzo dobrze spisywał się także z GKSem i Hapoelem. Pokrzykuje na obrońców, ustawia ich a swoimi interwencjami daje pewność siebie całemu zespołowi. Dzięki takiej postawie wyprzedził o włos Miroslava Radovicia.