1 marca Takesure Chinyama 1.03

Grano dzisiaj (1.03). Dwa gole Chinyamy

01.03.2024 06:00

(akt. 27.02.2024 21:09)

Pierwszego marca piłkarze Legii grali 7 razy. Tego dnia wygrali 6-krotnie, m.in. z ŁKS-em i Widzewem Łódź.

Piętnaście lat temu Legia – po niewątpliwym blamażu z pierwszej połowy – odrobiła straty w drugich 45 minutach i pokonała 2:1 ŁKS. Autorem obu goli dla "Wojskowych" był Takesure Chinyama. Rywale, którzy przez większość meczu cieszyli się prowadzeniem po strzale Marcina Adamskiego (11. minuta), przez ostatnią godzinę gry grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Robert Szczot. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ.

– Wiedzieliśmy, że będzie to trudne spotkanie. Wyszliśmy na boisko na zbyt dużym luzie. Szczególnie po tym, co pokazaliśmy w Grodzisku, nie powinniśmy sobie na to pozwolić. Druga połowa należała do nas. Mieliśmy dużo dobrych sytuacji, jednak o gole nie było łatwo – mówił na konferencji pomeczowej ówczesny trener LegiiJan Urban.