11 czerwca

Grano dzisiaj (11.06). Hat-tricki Brychczego i Przeździeckiego

11.06.2023 07:00

(akt. 10.06.2023 01:30)

Jedenastego czerwca legioniści rozegrali 9 spotkań. Tego dnia drużyna z Łazienkowskiej wygrała 3-krotnie, 4 mecze zremisowała, a 2 przegrała.

Ostatni raz piłkarze Legii grali 11 czerwca 19 lat temu. Wówczas wygrali na wyjeździe 4:2 z GKS-em Katowice. Gole w barwach "Wojskowych" strzelili Piotr WłodarczykMarek SaganowskiJacek Magiera i Tomasz Jarzębowski. Zdjęcia są dostępne TUTAJ. – Przez pierwsze 30 minut dominowaliśmy na boisku. Po pierwszej połowie wynik powinien być wyższy, a stracony gol wprowadził nieco chaosu w naszą grę. Myślę jednak, że nasze zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę. Zależało mi na wygranych w ostatnich ligowych meczach. Chodzi o przyzwyczajenie drużyny do gry na pełnych obrotach w każdym meczu – powiedział ówczesny trener stołecznego klubuDariusz Kubicki.

PROPOZYCJA WISŁY

Jedenastego czerwca 1972 roku "Wojskowi" zremisowali w Krakowie z Wisłą (1:1). Najwyższe noty zebrał w tym spotkaniu Jan Tomaszewski, który zastąpił Piotra Mowlika. Przy okazji tego meczu ze strony kierownictwa Wisły padła propozycja, aby oba kluby podjęły ścisłą współpracę, do której nigdy jednak nie doszło.

MISTRZ PÓŁMETKA

Dokładnie 63 lata temu warszawiacy wygrali 4:1 z Polonią Bytom. Hat-tricka zdobył Lucjan Brychczy, gola strzelił Tadeusz Błażejewski. To zwycięstwo oznaczało, że Legia zostaje mistrzem półmetka, a ponieważ mistrz, Górnik Zabrze, nie zdołał uplasować się w pierwszej trójce, "Wojskowi" zgodnie z ówczesnymi przepisami PZPN wywalczyli tym samym prawo gry w Pucharze Europy. Drugie miejsce w tabeli i tak było najlepszym osiągnięciem od 4 lat, dlatego każdy z zawodników otrzymał w nagrodę radioodbiornik tranzystorowy Elektra oraz kilka ciepłych słów w klubowym sprawozdaniu.