Piotr Giza 22 marca 22.03

Grano dzisiaj (22.03). Gol Gizy, wygrana z Widzewem

22.03.2023 06:00

(akt. 21.03.2023 23:40)

Dwudziestego drugiego marca legioniści rozegrali 11 meczów. Tego dnia m.in. wygrali 1:0 z Widzewem Łódź po bramce Piotra Gizy.

Piętnaście lat temu piłkarze Legii wygrali na wyjeździe 1:0 z Widzewem Łódź. Jedynego gola, w 85. minucie, strzelił Piotr Giza. Pomocnik, przy asyście dwóch obrońców, przyjął piłkę w "szesnastce" po dalekim podaniu Jakuba Wawrzyniaka z głębi pola i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

– Pierwszą połowę całkowicie przespaliśmy. Słabo graliśmy w ofensywie, nie stwarzaliśmy sytuacji. W drugiej też nie było lekko, ale mieliśmy kilka ciekawych akcji. Cieszę się bardzo, że udało nam się strzelić jednego gola i wygrać. Jeszcze bardziej się cieszę, że w końcu to ja trafiłem do siatki. Fajnie, że ta bramka wyszła akurat teraz, na święta, bo kibice już mi bardzo wypominali zmarnowane okazje – powiedział Giza. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ i TUTAJ.