30 kwietnia

Grano dzisiaj (30.04). Bramka Jędrzejczyka

30.04.2022 05:00

(akt. 29.04.2022 19:13)

Trzydziestego kwietnia legioniści grali 9-krotnie. Tego dnia drużyna z Łazienkowskiej wygrała 4 razy.

Ostatni raz Legia grała 30 kwietnia w sezonie 2016/17. Stołeczny klub zremisował 1:1 z Wisłą Kraków. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Artur Jędrzejczyk. Tuż przed rozpoczęciem spotkania kibice "Wojskowych" zaprezentowali efektowną oprawę. Były flagi na kijach, race oraz świece dymne. Fotoreportaże są dostępne w TYM MIEJSCU. – Jeśli będziemy grać tak, jak po straconym golu, to będzie dobrze. Nie wiem, dlaczego zaczynamy lepiej się prezentować po takim zdarzeniu, jak rzut karny. Musimy zrobić analizę, bo mamy pewien problem grając w Warszawie. Trudno nam trafić do siatki i objąć prowadzenie. Potem potrzeba sporo wysiłku, by odwracać losy spotkania. Chcemy się poprawić – stwierdził wówczas Miroslav Radović, pomocnik Legii.

Wyjazdowa bramka na wagę awansu

Czternaście lat temu legioniści zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w rewanżowym półfinale Pucharu Polski. W pierwszym meczu (w Warszawie) padł bezbramkowy remis. W drugim było 1:1, a drużyna z Łazienkowskiej awansowała dzięki bramce zdobytej w Lubinie, autorstwa Takesure Chinyamy. – Było bardzo gorąco, trudny mecz. Pierwszą połowę przespaliśmy, chociaż w drugiej byliśmy zespołem lepszym. Strzał Pawłowskiego był nie do obrony. Zawodnik Zagłębia popisał się świetnym zagraniem. W przerwie, w szatni nie było wesoło. Zaczęliśmy wytykać sobie błędy po to, żeby po zmianie stron zagrać lepiej. Tak też się stało. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, częściej graliśmy po ziemi i wyrównaliśmy. Wiedzieliśmy, że jak strzelimy w tym meczu gola, to awansujemy – powiedział bramkarz "Wojskowych", Jan Mucha.