piłka piłki

Grano dzisiaj (8.09). Wygrane z Gwardią i Polonią

08.09.2022 07:00

(akt. 08.09.2022 02:21)

Ósmego września zawodnicy Legii rozegrali sześć spotkań. Tego dnia drużyna z Łazienkowskiej wygrała dwa razy.

Ostatni raz Legia rywalizowała 8 września 16 lat temu. Wówczas zremisowała na wyjeździe 1:1 z Arką Gdynia w 6. kolejce ekstraklasy. Warszawiacy rozpoczęli z animuszem, ale starczyło go na 10 minut. Potem gra się wyrównała, a nawet przeważała Arka, czego efektem był gol po dyskusyjnym faulu Edsona i ładnym strzale Olgierda Moskalewicza z rzutu wolnego. Po przerwie "Wojskowi" osiągnęli przygniatającą przewagę. W pewnym momencie rozgrywający znakomity mecz Miroslav Radović został powalony w polu karnym, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Roger Guerreiro. Stołeczna drużyna atakowała do końca, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

– Dobry mecz, w szybkim tempie. Mieliśmy przewagę, częściej byliśmy przy piłce, ale podejmowaliśmy złe decyzje pod bramką Arki. Brakowało zdecydowania, ostatniego podania, skuteczności, wykończenia akcji. Żałuję, że nie wygraliśmy, lecz z punktu jestem zadowolony. Choć chyba bardziej straciliśmy dwa "oczka" – mówił ówczesny trener LegiiDariusz Wdowczyk.