Carlitos

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 9 marca – Debiut Dudy, 300. spotkanie Radovicia, wygrana z Arką

09.03.2021 00:15

(akt. 08.03.2021 23:36)

Dziewiątego marca legioniści rozegrali osiem spotkań. Tego dnia m.in. wygrali 2:1 z Arką w Gdyni. Siedem lat temu w barwach stołecznego klubu zadebiutował Ondrej Duda.

Równo dwa lata temu legioniści wygrali na wyjeździe 2:1 z Arką Gdynia po pięknej bramce Carlitosa i kontrataku zakończonym przez Sandro Kulenovicia. Jedynego gola dla Arki strzelił Maciej Jankowski. Końcówka była nerwowa, legioniści się bronili, ale wynik dowieźli do końca. - Za nami trudny mecz na boisku, które było w okropnym stanie. Trudno było o techniczną grę na takiej murawie. Nie było łatwo dostosować się do takiej nawierzchni Potrafiliśmy jednak wykreować kilka sytuacji, szukaliśmy ostatniego podania, choć długo brakowało go z naszej strony - oceniał ówczesny trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto. Fotoreportaże dostępne są TUTAJ, a statystyki - TUTAJ.

Remis we Wrocławiu

Minęło siedem lat od remisu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław (1:1). Od pierwszej minuty zadebiutował Ondrej Duda, który mógł w pierwszej połowie zostać bohaterem. Niestety, Słowak zmarnował dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Śląsk wyszedł na prowadzenie po trafieniu Marco Paixao, który pokonał Dusana Kuciaka po uderzeniu z rzutu karnego. "Jedenastka" została podyktowana za rzekome zagranie ręką przez Dossę Juniora. Do wyrównania doprowadził Miroslav Radović, który wykorzystał sytuacyjną piłkę w polu karnym i z 7 metrów wpakował ją do siatki. Dla "Miro" był to 300. mecz w barwach Legii. Fotoreportaż można obejrzeć TUTAJ.