9 września

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 9 września – Przegrany Superpuchar

09.09.2021 07:30

(akt. 08.09.2021 23:25)

Dziewiątego września legioniści grali 8-krotnie. Tego dnia zwyciężyli 5 razy, lecz przegrali mecz o Superpuchar Polski.

Równo cztery lata temu legioniści po raz ostatni grali 9 września. Wówczas przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem (1:2). Stołeczny klub strzelił pierwszego gola w meczu, za sprawą Jarosława Niezgody. Dwa trafienia dla rywali padły po przerwie. W odstępie 6 minut Marcin Robak dwukrotnie umieścił piłkę w siatce i zapewnił Śląskowi komplet punktów. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po stałym fragmencie gry, ale to Śląsk miał optyczną przewagę. Druga połowa wyglądała podobnie, sześć minut zdecydowało o tym, że przegraliśmy. Rzut karny po ręce Hlouska, jestem pewien, że sędzia nie widział tej sytuacji, zasugerował się tym zachowali się zawodnicy. Trudno. Drugi gol po pięknej akcji całego zespołu. Gratuluję Śląskowi wygranej skomentował trener LegiiJacek Magiera.