Kosta Runjaić Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1
fot. Marcin Szymczyk

Kosta Runjaić: Mecz z Widzewem może być momentem zwrotnym

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

08.03.2024 13:30

(akt. 08.03.2024 15:36)

– Czy to ostatni gwizdek, by zacząć walczyć o przynajmniej podium? Przyznaję rację, z każdą kolejką poziom trudności rośnie, szukamy momentu zwrotnego, czyli meczu wygranego, który poniesienie nas do kolejnych zwycięstw – mówił przed wyjazdowym spotkaniem z Widzewem Łódź (10.03, godz. 17:30) w 24. kolejce Ekstraklasy trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

– Patryk Kun i Artur Jędrzejczyk nie zagrają w spotkaniu z Widzewem Łódź. Kun doznał urazu w ostatnim meczu, w miejscu, gdzie już miał wcześniej kontuzję, ucierpiała jego stara blizna i potrzebujemy jeszcze czasu by w pełni wiedzieć, jak poważny jest to uraz. Jeśli wszystko będzie po naszej myśli, to przerwa w treningach potrwa od tygodnia do dwóch.

– Jędrzejczyk czuje się dobrze, ale chcemy zrobić wszystkie wymagane badania, by mieć pewność, że nic złego się nie dzieje, by poznać przyczynę jego utraty świadomości na treningu. On również nie pojedzie do Łodzi.

– Czy to ostatni gwizdek, by zacząć walczyć o przynajmniej podium? Przyznaję rację, z każdą kolejką poziom trudności rośnie, szukamy momentu zwrotnego, czyli meczu wygranego, który poniesienie nas do kolejnych zwycięstw. Spotkanie z Widzewem, przy wypełnionym stadionie, mogłoby być takim spotkaniem zwrotnym i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tak się stało. Przed nami mecz derbowy, taki kolejny sprawdzian. Ostatnio nie udawało nam się wykorzystać potknięć rywali, czas najwyższy, aby zacząć to robić. Rozumiem złość kibiców i części dziennikarzy, ale nam towarzyszą podobne emocje. O ambicje i zaangażowanie się nie obawiam, nie mam do tego zastrzeżeń. Wierzę, że w końcu zaczniemy dopisywać sobie kolejne punkty – tego nam brakuje.

– Trener Daniel Myśliwiec? Jestem zwolennikiem wspierania młodszych kolegów, Daniel był z nami w Austrii, patrzył jak pracujemy, wymiana myśli szkoleniowej będąc młodym trenerem jest bardzo ważna, sam w ten sposób zbierałem doświadczenia. Teraz ma szanse pracy w Widzewie Łódź, mam wielkie uznanie dla tego typu podejścia do budowania swojej kariery. Nie chodzi o to czy był z nami trzy dni czy miesiąc. On i jego sztab wie, czego się spodziewać po Legii, a my wiemy czego spodziewać się po Widzewie. To dla nas ważny mecz, który może odwrócić wektor we właściwą stronę.

– Widzew będzie nas pressował, grał agresywnie od początku, ale to nic nowego. Każdy z nami tak gra. Dla nas jest ważne wyeliminowanie własnych błędów, za które byliśmy bezlitośnie karani. Z Pogonią dominowaliśmy, ale tej przewagi nie udało nam się zamienić na bramkę. Zostaliśmy za to skarceni, a my przyszliśmy rywalowi z pomocą poprzez nasze błędy. Teraz, grając dobrze przez 90 minut, musimy skończyć mecz z korzystnym dla nas wynikiem.

– Kto zastąpi Kuna? Mamy trzy opcje, jeszcze się zastanawiamy, nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Mogą tam zagrać Morishita, Ribeiro i Dias.

– Widzew ostatnio narzekał na sędziów. Czy nie obawiam się, że teraz będzie łagodniej potraktowany przez arbitra? Nie sądzę, piłka nożna w Polsce uległa profesjonalizacji. Zważywszy na stawkę i ładunek emocjonalny, raczej spodziewam się podejścia z chłodną głową, by nie podgrzać atmosfery. W tym meczu lepsza na boisku drużyna powinna wygrać, dla nas to obowiązkowy mecz do wygrania. Tak było i w poprzednich tygodniach, ale nam się ta sztuka nie udawała. Wierzę, że teraz będzie inaczej.

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?

Polecamy

Komentarze (260)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.