Kosta Runjaić
fot. Marcin Szymczyk

Kosta Runjaić: Musimy grać lepiej

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

17.03.2023 23:45

(akt. 19.03.2023 02:32)

– Za nami ponownie trudny mecz, z rywalem, który od początku grał intensywnie, z pasją. Myślę, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – mówił po rywalizacji 25. kolejki PKO Ekstraklasy, z Radomiakiem w Radomiu (2:0), trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

– Wiele osób w naszym mieście myślało i rozmawiało o kolejnym meczu po rywalizacji w Radomiu (z Rakowem Częstochowa – red.). My koncentrowaliśmy się jedynie bardzo mocno na Radomiaku, bo wiemy, że takie spotkania nie są łatwe, czuliśmy respekt. Myślę, że sposób, w jaki zagraliśmy od początku, ostatecznie pokazał, że zespół był gotowy na zwycięstwo.

– Mamy serię 15 meczów bez porażki, pierwszy raz w sezonie wygraliśmy trzy ligowe spotkania z rzędu, znowu zachowaliśmy czyste konto. To dla nas fantastyczna część rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, zaczynamy skupiać się na kolejnym występie, ale przed nami kilka dni odpoczynku. Chłopaki na to zasłużyli, żeby się wyciszyć, zregenerować. We wtorek wznawiamy pracę, z pełną pasją, dobrą atmosferą i duchem drużyny.

– Życzę Radomiakowi wszystkiego najlepszego na resztę sezonu. Wielkie podziękowania dla naszych fanów za wsparcie.

– Jędrzejczyk nie był w 100 procentach sprawny i gotowy do gry, miał drobne problemy. Wierzymy w Rafała Augustyniaka i we wszystkich zawodników, więc wspólnie podjęliśmy decyzję, by dać odpocząć Arturowi, który rozgrywa jak dotąd fantastyczny sezon, jest bardzo ważny dla zespołu. Teraz ma kilka dni na regenerację. Na pewno będzie skoncentrowany i jak najlepiej przygotuje się do wielkiego meczu, który odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej.

– Mamy 52 punkty po 25 kolejkach, to doskonały wynik. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Pracujemy dzień po dniu, by przenieść postawę z treningów na mecze. Krok po kroku obserwujemy rozwój drużyny. Latem, na starcie rozgrywek, stworzyliśmy wielki obraz sezonu, sposobu, w jaki pragniemy grać i jakie kroki chcemy przejść, ale nie myśleliśmy o punktach. Ważny był początek procesu, w trakcie którego nadal jesteśmy, wciąż mamy przestrzeń do rozwoju. Wiemy, że musimy grać lepiej, starać się o wyższy poziom występów. Jesteśmy Legią i powinniśmy mieć ambicje, by być coraz lepszym zespołem.

– Zawsze mamy te same zadania, by wygrywać. Jeśli chodzi o styl, to każdy może mieć własną opinię, sposób postrzegania gry. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. Mamy 52 punkty i to też w jakiś sposób pokazuje jakość i poziom obecnego zespołu.

– Przygotowywaliśmy nasz zespół jak zawsze. Wiedzieliśmy, jaka jest siła rywali i ich sposób gry. Myślę, że byliśmy dobrze przygotowani, lecz skupialiśmy się na naszej postawie, bo to coś, na co możemy mieć wpływ. Ustawienie przeciwników jest dla nas, szczerze mówiąc, mało istotne.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecamy

Komentarze (66)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.