Koszykówka 3x3: Dwie drużyny Legii na podium Basketmanii!

Źródło: legia3x3.com

05.06.2022 19:00

(akt. 06.06.2022 13:52)

W niedzielę, 5 czerwca, w Łodzi odbyła się XXVI edycja Basketmanii stanowiąca turniej kwalifikacyjny do finałów mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. W rywalizacji wystartowały dwie drużyny LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa, które stanęły na podium!

Pierwsza z nich, w składzie: Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Maciej Adamkiewicz oraz Marcin Zarzeczny rywalizowała w grupie E i odniosła w niej komplet trzech zwycięstw, bez problemu awansując do 1/8 finału. Świetną formę prezentowała także druga drużyna, w składzie: Daniel Dawdo, Konrad Dawdo, Przemysław Słoniewski i Patryk Wieczorek. Ten zespół też nie znalazł pogromcy w fazie grupowej i także wywalczył przepustkę do 1/8 finału Basketmanii.

Obie stołeczne drużyny przechodziły przez kolejne fazy zmagań, pokonując swoich rywali i znalazły się w półfinałach. Wewnętrznego, "legijnego" finału jednak nie było – LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa przegrała 17:21 z faworytami rozgrywek, Ambasadorami 3x3. W drugim półfinale lepsza była druga ekipa "Wojskowych", która pokonała Athletic Training (21:12).

W finale turnieju LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa przegrała 10:21 z Ambasadorami 3x3, a LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa pokonała Athletic Training 21:19 i zajęła 3. miejsce w łódzkiej Basketmanii. Rywalizację z bliska oglądał m.in. bramkarz "Wojskowych", Kacper Tobiasz.

• Finał: LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa – Ambasadorzy 3x3 10:21

LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa wywalczyła awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski w koszykówce 3x3, który zaplanowano na 6-7 sierpnia w Katowicach. Awans do turnieju finałowego otrzymuje najlepszy zespół z każdego turnieju kwalifikacyjnego, składający się wyłącznie z zawodników posiadających obywatelstwo polskie. W Łodzi triumfowali Ambasadorzy 3x3 w szeregach których znajdował się Amerykanin, Thomas Davis.