Koszykówka 3x3: Legia trzecia w kwalifikacjach do mistrzostw Polski

Źródło: legia3x3.com

30.05.2022 09:30

(akt. 30.05.2022 10:28)

Legioniści zajęli 3. miejsce w pierwszym turnieju z cyklu LOTTO QUEST 2022, czyli mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Zawody odbyły się w Zamościu.

LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa w składzie Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Wojciech Pisarczyk i Przemysław Słoniewski trafiła do grupy B, w której pokonała trzy zespoły: Rób dobro (22:6), Drink Team (22:8) oraz Csquad (21:3).

W 1/4 finału stołeczna drużyna zmierzyła się z wiceliderem grupy D, Thunderbolts 3x3, z którym wygrała 21:15. W półfinale Legia rywalizowała z 3x3 Biłgoraj. Mecz przyniósł mnóstwo zwrotów akcji, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której minimalnie lepsi okazali się przeciwnicy (20:19).

Na koniec zawodów "Zieloni Kanonierzy" ograli 3x3 KRK (21:16). To sprawiło, że zajęli 3. miejsce w Twierdza Zamość Basket Cup 2022, czyli pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do finałów mistrzostw Polski 3x3.

Mecze LEGII LOTTO 3x3 Warszawa w Zamościu: