Koszykówka 3x3: Legia tuż za podium mistrzostw Polski

Źródło: legia3x3.com

08.08.2022 15:25

(akt. 08.08.2022 16:41)

W dniach 6-7 sierpnia na rynku głównym w Katowicach odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski LOTTO Quest 3x3 z udziałem dwóch drużyn Legii Warszawa. Bardzo wyrównana i niezwykle interesująca rywalizacja przyniosła mnóstwo emocji. Ostatecznie pierwszy zespół "Zielonych Kanonierów" zajął 4. miejsce, a drugi wywalczył 5. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Po tym jak oba zespoły Legii zakwalifikowały się do ćwierćfinału, niedzielne zmagania rozpoczęły od śledzenia rywali, którzy o awans do grona najlepszej ósemki turnieju walczyli w barażu (relacja z I dnia turnieju finałowego dostępna jest TUTAJ).

LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa mierzyła się w ćwierćfinale z Isetią, która nieoczekiwanie wyeliminowała w barażu Hutnika Warszawa. "Zieloni Kanonierzy" poradzili sobie z rywalem zwyciężając 21:17. W półfinale czekał LOTTO 3x3 Team, czyli najlepszy obecnie zespół w kraju, stanowiący reprezentację Polski. Walka o miejsce w wielkim finale trzymała w napięciu do ostatnich sekund. Rzutem na taśmę, minimalnie lepsza okazała się drużyna LOTTO Team, która triumfowała 16:15. Legionistom pozostała rywalizacja o brązowy medal MP, lecz ten sam cel mieli przeciwnicy, czyli LOTTO Team II. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli koszykarze LEGIA LOTTO 3x3, którzy zyskali pięć punktów przewagi. Wkrótce jednak ta przewaga została zniwelowana i to LOTTO Team II przejął inicjatywę. O tym, która ekipa zajmie najniższy stopień podium, zadecydował jeden rzut. Ze zwycięstwa 22:20 cieszyli się rywale, co oznaczało, że LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa zajęła 4. pozycję w turnieju finałowym mistrzostw Polski LOTTO Quest 3x3.

Tuż za pierwszą drużyną "Zielonych Kanonierów" uplasowała się LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa, która nieznacznie przegrała (14:15) ćwierćfinał z Ambasadorami 3x3, późniejszymi srebrnymi medalistami turnieju.

Wyniki LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa podczas II dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski (skład: Arkadiusz Kobus, Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak):

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Isetia 21:17
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO Team 3x3 I 15:16
Mecz o III miejsce: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – LOTTO Team 3x3 II 20:22

Wyniki LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa podczas II dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski (skład: Przemysław Słoniewski, Konrad Dawdo, Daniel Dawdo, Patryk Wieczorek):

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 II Warszawa – Ambasadorzy 3x3 14:15