Koszykówka 3x3: Legia wicemistrzem Polski

Źródło: legia3x3.com

14.08.2023 12:12

(akt. 14.08.2023 12:11)

Legia zdobyła srebrne medale mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Warszawiacy, po komplecie sobotnich zwycięstw w grupie, w niedzielne upalne popołudnie przystąpili do rywalizacji w Katowicach w fazie pucharowej, od 1/4 finału.

Ćwierćfinałowe spotkanie było niezwykle zacięte i emocjonujące, a w walce z LOTTO U-23, warszawiacy zwyciężyli 21:19. W półfinale Legia pokonała LOTTO 3x3 (21:15), a w finale zmierzyła się z innym stołecznym klubem, Isetią 3x3 Białołęka. W barwach Isetii wystąpili czterej byli zawodnicy "Zielonych Kanonierów" w koszykówce 5x5.

Finał od początku przebiegał pod dyktando rywali. Legioniści co prawda objęli prowadzenie, ale sześć kolejnych punktów zdobyli przeciwnicy, którzy powiększali przewagę z każdą kolejną minutą. "Zieloni Kanonierzy" starali się, szarpali, lecz mając spore straty, próbowali częstych rzutów z dystansu (za dwa "oczka"), zazwyczaj z nieprzygotowanych pozycji. Ostatecznie Isetia zwyciężyła 19:11, a Legii przypadł tytuł wicemistrzów Polski, srebrne medale oraz pamiątkowa patera.

Legia wystąpiła w składzie: Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Mariusz Konopatzki i Piotr Niedźwiedzki.