Koszykówka 3x3: Legia wygrała I turniej LOTTO Ligi!

Źródło: legia3x3.com

14.11.2022 09:30

(akt. 13.11.2022 23:58)

Legia Warszawa okazała się najlepsza w pierwszym turnieju LOTTO 3x3 Ligi, pokonując w finale Suzuki Arkę Gdynia (21:12).

W drodze do finału "Zieloni Kanonierzy" najpierw musieli uporać się z silnym zespołem BM Stali Ostrów Wlkp. Ekipa z Michaelem Hicksem w składzie była bardzo bliska zwycięstwa w ćwierćfinale, wspomniany zawodnik mógł zapewnić swojemu zespołowi awans, ale jego rzut nie trafił do kosza. W zaciętej końcówce minimalnie lepsza była LEGIA LOTTO 3x3, która zwyciężyła 21:19.

Cztery ekipy awansowały do turnieju finałowego LOTTO 3x3 Ligi. Zespołami tymi, oprócz Legii, były: Suzuki Arka Gdynia, GTK Gliwice i Trefl Sopot. Pomimo osiągnięcia celu, żadna z drużyn nie osiadała na laurach – cała wspomniana czwórka bardzo chciała triumfować w pierwszej odsłonie nowych rozgrywek. W półfinale "Zieloni Kanonierzy" zmierzyli się z Treflem, którego pokonali łatwo, 21:10.

W finale warszawiacy ponownie stanęli naprzeciwko Arki, z którą dzień wcześniej przegrali w fazie grupowej. Tym razem bez Adriana Boguckiego gdynianie nie mieli wiele do powiedzenia i ulegli legionistom 12:21. Tym samym zwycięzcą I turnieju LOTTO 3x3 Ligi została Legia!

W drugim turnieju kwalifikacyjnym, zaplanowanym na luty 2023 roku, weźmie udział 12 zespołów, które w I turnieju nie wywalczyły awansu do finałów. Cztery najlepsze ekipy dołączą do LEGII LOTTO 3x3, Arki, Trefla i GTK.

Wyniki niedzielnych meczów LEGII LOTTO 3x3 Warszawa:

Ćwierćfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – BM Stal Ostrów Wlkp. 21:19
Półfinał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Trefl Sopot 21:10
Finał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Suzuki Arka Gdynia 21:12