Koszykówka 3x3: Legia wygrała kolejny turniej!

Źródło: legia3x3.com

10.07.2022 17:30

(akt. 10.07.2022 17:32)

Trwa świetna passa koszykarzy ze stolicy! Po sobotnich zwycięstwach w turniejach we Włocławku i Rzeszowie, tym razem LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa wygrała zawody w Ełku!

W zmaganiach wzięło udział 13 zespołów podzielonych na cztery grupy. Legia bez porażki zakończyła ten etap rozgrywek i w ćwierćfinale zmierzyła się z ekipą "Kapitan Hak". Spotkanie to przyniosło wiele emocji, bowiem do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej "Zieloni Kanonierzy" błyskawicznie trafili zza łuku, nie dając przeciwnikom szans na sprawienie niespodzianki.

W walce o finał warszawiacy rywalizowali z Planet Team. Tu też należało spodziewać się bardzo wyrównanego meczu, ale LEGIA LOTTO 3x3 od początku uzyskała kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do samego końca.

Finał LOTTO Quest Ełk był meczem Legii z reprezentacją Polski do lat 21. Tym razem to rywale zbudowali przewagę, którą starali się utrzymywać. Warszawiacy konsekwentnie zmniejszali stratę, która w pewnym momencie wynosiła już cztery punkty. Na niespełna trzy minuty przed końcem "Zieloni Kanonierzy" doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszli na prowadzenie. Drużyna ze stolicy nie pozwoliła już sobie wydrzeć wygranej z rąk i wygrała 21:17, triumfując tym samym w turnieju LOTTO Quest w Ełku.

Mecze LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa (Arkadiusz Kobus, Maciej Adamkiewicz, Piotr Robak, Marcin Zarzeczny):

• Grupa C: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – E3 22:7
  • Grupa C: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – NFZ 17:14
  • 1/4 finału: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Kapitan Hak 19:17
  • 1/2 finału: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Planet Team 18:15
  • Finał: LEGIA LOTTO 3x3 Warszawa – Polska U21 21:17