News: Koszykówka: Deklasacja poznaniaków

Koszykówka: Deklasacja poznaniaków

Anna Szmelak

08.02.2015 21:40

(akt. 08.12.2018 03:44)

W niedzielę o 17:45 legijni koszykarze rozegrali ostatnie w tym sezonie spotkanie na Torwarze. W 19. kolejce I ligi Legia Warszawa wygrała z AZS-em Politechnika Poznańska 99:41 (29:16; 22:2; 27:15; 21:8). Przewaga warszawiaków była bezdyskusyjna. Szczególnie w drugiej kwarcie, w której rywale zdobyli tylko dwa punkty. "Wojskowi" zagrali bez kilku kontuzjowanych zawodników, zabrakło m.in. Bartłomieja Bojki czy Damiana Zaperta.

Fotoreportaż z meczu (fot. Damian Kujawa)

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

Fotoreportaż z meczu (fot. Kacper Piwnicki)

Fotoreportaż z meczu (fot. Michał Wyszyński)

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania był zespół z Warszawy. Poznaniacy grali bardzo ambitnie, lecz z biegiem czasu Legia zdobywała coraz większą przewagę. Już po chwili od rozpoczęcia gry dzięki znakomitej grze Arkadiusza Kobusa legioniści przeważali aż dziesięcioma punktami.

W drugiej kwarcie podopieczni Piotra Bakuna nie dali szans rywalom. Dzięki znakomitym rzutom z dystansu, warszawianie oddalali się od przeciwników, którzy w tamtym okresie zdobyli jedynie dwa "oczka".

Druga połowa była jedynie dobijaniem AZS-u, który w żaden sposób nie potrafił przeciwstawić się legionistom. Legia znakomicie radziła sobie zarówno w ataku, jak i obronie. Warto podkreślić, że rzuty z dystansu które wykonywali warszawianie miały aż 50 procentową skuteczność. W dzisiejszym meczu warto pochwalić grę Kobusa, który dla zespołu ze stolicy zdobył aż 27 punktów.  Warto też zauważyć, że w całym spotkaniu gospodarze aż 18 razy celnie trafiali za 3 punkty.

Było to ostatnie spotkanie legionistów na Torwarze w tym sezonie. Mecz obejrzało około 3,5 tysiąca kibiców. Kolejne mecze "Wojskowi" rozegrają w hali na Wilanowie przy ulicy Wiertniczej.

Legia Warszawa - AZS Politechnika Poznańska 99:41 (29:16; 22:2; 27:15; 21:8)

Legia: Kobus (27 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty), Aleksandrowicz (18, 8, 3) Ornoch (17, 4, 1), Paszkiewicz (11, 3, 0), Cechniak (8, 10, 2), Świderski (8, 1, 2) Kwiatkowski (5, 5, 2), Trybański (3, 5, 0), Łukasz Wilczek (2, 3, 11).

AZS Politechnika Poznań: Rostalski 16, Janowski 8, Szydłowski 4, Andrzejewski 3, Budnikowski 3, Tyborowski 3, Krawiec 2, Rutkowski 2, Pawełczyk 0, Rzeczkowski 0.