News: Koszykówka: Kolejna wygrana legionistów

Koszykówka: Kolejna wygrana legionistów

Michał Grzegorczyk

01.02.2017 00:27

(akt. 13.12.2018 01:46)

Na otwarcie 20. kolejki pierwszej ligi koszykarze Legii pokonali na własnym parkiecie SKK Siedlce 92:82. Dla stołecznego zespołu było to już jedenaste zwycięstwo z rzędu. Kibice zaprezentowali też dwie oprawy, a konfrontację oglądał z trybun Bogusław Leśnodorski, prezes piłkarskiej Legii Warszawa.

Zdjęcia z meczu (fot. Paweł Grabowski)

Do meczu legioniści przystępowali w roli murowanego faworyta. Podopieczni Piotra Bakuna podejmowali SKK po serii przekonywujących dziesięciu zwycięstw. Dodatkowo goście z Siedlec zagrali w stolicy bez dwóch czołowych podkoszowych Rafała Rajewicza i Rafała Króla.

Pierwsza kwarta zweryfikowała oczekiwania licznie zgromadzonej publiczności. Siedlczanie szybko objęli prowadzenie 11:0 i wszyscy kibice na hali przecierali oczy ze zdziwienia. Po pięciu minutach gry podopieczni Teohara Mołłowa dzięki prostym szybkim akcjom przeważali już 15:5, wtedy trener Bakun przestał eksperymentować ze składem. Po przerwie na żądanie, legioniści złapali swój właściwy rytm i zaczęli gonić rywala, jednak SKK za każdym razem odrabiało straty, grając widowiskową koszykówkę. W pierwszej połowie po stronie Legii zabrakło zdecydowanego lidera oraz sposobu na zatrzymanie dynamicznych rozgrywających SKK i Aarona Weresa, który do przerwy zdobył 11 punktów. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 38:38.

Po zmianie stron Legia miała dwóch bohaterów. Goście z Siedlec nie potrafili zatrzymać dwóch zawodników Grzegorza Kukiełki oraz Mateusza Jarmakowicza. Pierwszy z nich nękał przyjezdnych rzutami z dystansu, zdobywając w trzeciej kwarcie jedenaście punktów (w całym meczu rzucił 21 pkt., przy rewelacyjnej, 80% skuteczności). Drugi z kolei wykorzystywał swoje doświadczenie w grze pod koszem oraz bardzo dobrą współpracę z Łukaszem Wilczkiem. To zaowocowało 13 punktami oraz 7 zbiórkami Jarmakowicza w ostatniej kwarcie. Mimo dobrej gry po przerwie Kamila Czosnowskiego, Marcina Pławuckiego i Rafała Sobiły, gościom z Siedlec sił do walki starczyło tylko do połowy IV kwarty. Ostatecznie Legia wygrała 92:82, co przedłużyło jej serię zwycięstw do jedenastu. Tym samym podopieczni  Bakuna poprawili rekord Spójni Stargard z tego sezonu, która na początku rozgrywek miała bilans 10-0 i to właśnie z tym zespołem na wyjeździe „Zieloni Kanonierzy” zagrają następne spotkanie 4 lutego. Najbliższy mecz na Bemowie zaplanowano na 10 lutego o godzinie 19:30, a przeciwnikiem Legii będzie Kotwica Kołobrzeg.

Legia Warszawa - SKK Siedlce 92:82 (19:21, 19:17, 25:23, 29:21)