News: Koszykówka: Legia przegrała po zaciętym meczu z GTK Gliwice

Koszykówka: Legia przegrała po zaciętym meczu z GTK Gliwice

Łukasz Pazuła

14.03.2015 18:51

(akt. 13.12.2018 12:21)

Koszykarze Legii Warszawa przegrali z GTK Gliwice 80:86. Kluczowa okazała się druga kwarta, kiedy gliwiczanie zdobyli 10 punktów z rzędu. Legioniści jeszcze w ostatnich dziesięciu minutach byli blisko, uzyskania korzystnego wyniku, ale finalnie z parkietu schodzili ze zwieszonymi głowami.

Zdjęcia z meczu (fot. Karolina Makulska)

GTK Gliwice musiało ten mecz wygrać, by zachować szansę na awans do fazy play-off. Legioniści na początku spotkania wykorzystywali nieskuteczność rywali i zaliczali sporo zbiórek pod swoim koszem. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 21:11, a pięknym rzutem za trzy punkty popisał się Łukasz Wilczek w ostatnich sekundach.

W drugich dziesięciu minutach sytuacja odmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Gliwiczanie zdołali wyrównać. Zdobyli dziesięć punktów z rzędu. Warszawianie dopiero po rzutach osobistych obudzili się z marazmu. Goście jednak wyszli na prowadzenie. Rezultat do przerwy - 32:37.

Po zmianie stron Legia starała się odrobić straty. Dobrze spisywał się Mateusz Bierwagen, lecz to nie wystarczyło, by w trzeciej kwarcie wyrównać. Tablica świetlna wskazywała wynik 52:60.

W ostatniej kwarcie wzmógł się doping kibiców gospodarzy. Dodało to skrzydeł warszawianom, którzy byli coraz bliżej wyrównania. Na sześć minut do końca meczu legioniści tracili już tylko trzy punkty. Niestety, koszykarze Legii nie potrafili zachować zimnej krwi pod koszem rywali i finalnie przegrali 80:86.

Legia Warszawa - GTK Gliwice 80:86 (21:11, 11:26, 20:23, 28:26)