Aric Holman Dominik Grudziński
fot. Marcin Szymczyk

Koszykówka: Legia stara się o Boguckiego i Grudzińskiego

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: zkrainynba.com

10.06.2024 17:05

(akt. 10.06.2024 17:07)

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Aaron Cel wybrał na trenera Ivicę Skelina, który podejmuje pierwsze ruchy kadrowe. W poniedziałek "Zieloni Kanonierzy" potwierdzili transfer Andrzeja Pluty, który ostatni sezon spędził w Arce Gdynia. Kadrowicz podpisał z Legią dwuletni kontrakt.

Władze Legii Warszawa mają na celowniku jeszcze dwóch innych Polaków: Dominika Grudzińskiego i Adriana Boguckiego.

Grudziński to wysoki - 206 cm zawodnik występujący na pozycjach skrzydłowego lub środkowego, który ostatni sezon spędził w Spójni Stargard. 26-latek nie rzuca wielu punktów — średnio 4 pkt na mecz, ale jest bardzo pożyteczny dla zespołu.

Bogucki to środkowy Arki Gdynia, ostatnio 14,7 pkt na mecz. Chce zmienić otoczenie i walczyć o trofea. Jednak jak informuje Karol Wasiek z serwisu zkrainynba.com interesuje się nim także Śląsk Wrocław, a ostatniego słowa w kwestii jego przyszłości nie powiedziała także Arka Gdynia.

Z Polaków, poza Plutą, ważny kontrakt z Legią ma Michał Kolenda i zostanie na kolejny sezon, w klubie są zadowoleni z jego jakości i charakteru.

Polecamy

Komentarze (3)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.