News: Koszykówka: Mecz Legii z Anwilem wydarzeniem kolejki

Koszykówka: Legia w półfinałach!

Marcin Słoka

19.04.2015 21:33

(akt. 21.12.2018 22:31)

Koszykarze Legii Warszawa wygrali 76:65 w czwartym meczu fazy play-off ze Spójnią Stargard Szczeciński, dzięki czemu zapewnili sobie udział w półfinałach. Kolejnym przeciwnikiem legionistów będzie zespół Stali Ostrów Wielkopolski, który wyeliminował Zagłębie Sosnowiec.

Analogicznie jak w sobotnim spotkaniu, "Wojskowi" dobrze rozpoczęli mecz. Podopieczni Piotra Bakuna po pierwszej kwarcie prowadzili 23:15, by na przerwę zejść już z 18-punktową przewagą. Niestety po przerwie sytuacja boiskowa zaczęła do złudzenia przypominać wydarzenia z poprzedniego pojedynku, kiedy to przewaga Legii zaskakująco stopniała po zmianie stron.

Pod koniec trzeciej kwarty, "Wojskowi" prowadzili już zaledwie dwoma punktami, jednak tym razem skutecznie zatrzymali punktową pogoń Spójni. Koszykarze z Warszawy jeszcze w trzeciej kwarcie odskoczyli na kilka "oczek", a ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 76:65.

Wygrana w Stargardzie była trzecim zwycięstwem legionistów w ćwierćfinałowych zmaganiach ze Spójnią, a co za tym idzie oznacza awans Wojskowych do półfinałów fazy play-off. Tam Legia zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski, która wygrała wszystkie trzy spotkania z sosnowieckim Zagłębiem.

KS Spójna Stargard Szczeciński – Legia Warszawa 65:76 (15:23, 17:27, 21:6, 12:20)