News: Darmowe bilety na mecz koszykówki

Koszykówka: Pewna wygrana w Tychach

31.01.2015 20:39

(akt. 04.01.2019 13:48)

Koszykarze Legii pokonali w Tychach miejscowy GKS 81:56. Najwięcej punktów dla "Wojskowych" zdobył Michał Aleksandrowicz, który spotkanie kończył ze zdobyczą 20 "oczek". Szczególnie dobra w wykonania ekipy ze stolicy była ostatnia kwarta. Za tydzień podopieczni Piotra Bakuna zmierzą się na Torwarze z AZS-em Poznań.

W pierwszej kwarcie legioniści nie mogli wejść w mecz, lepiej na parkiecie prezentowali się rywale, którzy prowadzili 19:16. W kolejnej części gry gra zrobiła się wyrównana, ale trzypunktowa przewaga miejscowych nadal się utrzymywała.

Druga połowa należała już tylko do legionistów, którzy byli lepsi od rywali przede wszystkim dzięki lepszej skuteczności w rzutach z gry, która w sumie wyniosła prawie 53 procent. Trzecią kwartę "Wojskowi" wygrali 26:16 i przed ostatnią częścią gry mieli już niezłą przewagę.

Ostatnia kwarta należała do legionistów, którzy wygrali ją 27:9 i w sumie zwyciężyli w całym meczu 81:56. Najwięcej punktów zanotował Michał Aleksandrowicz, który zanotował 20 "oczek". Z dobrej strony zaprezentował się również Marcel Wilczek, który do 19 punktów dołożył 11 zbiórek. Za tydzień, 8 lutego o 17:45, "Wojskowi" zmierzą się na Torwarze z AZS-em Poznań.

GKS Tychy - Legia Warszawa 56:81 (19:16 12:12 16:26 9:27)

Legia: Aleksandrowicz ( 20 pkt, 5 zb, 1 as), Bierwagen (4, 2, 1), Ł. Wilczek (9, 9, 10), Kobus (13, 5, 0), Ornoch (6, 0, 0), Trybanski (6, 6, 0), Cechniak (4, 5, 0), M. Wilczek (19, 11, 2), Paszkiewicz (0, 0, 1), Kwiatkowski (0, 0, 0).