Koszykówka: Polacy przegrali z Niemcami, występ dwóch legionistów

Źródło: legiakosz.com

20.07.2021 18:18

(akt. 20.07.2021 18:28)

W pierwszym meczu FIBA Youth European Challenger U20 rozgrywanego w gruzińskim Tbilisi reprezentacja Polski do lat 20 przegrała z Niemcami 66:87. W biało-czerwonych barwach zagrali dwaj zawodnicy Legii Warszawa  - Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak.

Polacy prowadzili tylko na samym początku spotkania. Po kilku minutach Niemcy przejęli inicjatywę i szybko zbudowali wyraźną przewagę, która na półmetku starcia wynosiła aż 30 punktów (57:27). Po przerwie Polacy prezentowali się lepiej, co pozwoliło podopiecznym trenera Jacka Winnickiego nieco zmniejszyć stratę do przeciwnika. Niemcy byli skuteczniejsi, popełniali dużo mniej strat niż Polacy i lepiej spisywali się w walce o zbiórki po niecelnych rzutach w efekcie czego nasi zachodni sąsiedzi triumfowali 87:66. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych dostarczyli Szymon Sobiech (13 pkt.), Nikodem Czoska (12 pkt.) i Mateusz Kaszowski (10 pkt.). Legioniści powiększyli dorobek zespołu tylko o dwa punkty: Jakub Sadowski spędził na boisku niemal 11 minut i zapisał na swoim koncie dwa punkty i jedną zbiórkę, a Benjamin Didier-Urbaniak zakończył spotkanie bez zdobyczy punktowej - w ciągu 18 minut gry zaliczył 3 asysty i 2 zbiórki.

- Zbyt miękko zaczęliśmy mecz, z tego tytułu popełnialiśmy bardzo dużo strat, przegrywaliśmy też walkę o zbiórkę. Te dwa elementy w głównej mierze przyczyniły się do sporej przewagi jaką zyskali Niemcy. Druga połowa wyglądała dla nas dużo lepiej – ograniczyliśmy straty z czternastu do zaledwie siedmiu. Było w nas więcej walki zarówno pod koszem jak i na obwodzie. Gdybyśmy zaczęli mecz tak jak graliśmy w drugiej połowie starcia, spotkanie z Niemcami wyglądałoby kompletnie inaczej. W trzeciej kwarcie zbliżyliśmy się do rywali na 14 punktów zmniejszając stratę, która wynosiła już nawet 30 „oczek”. Jutro kolejny mecz, tym razem z Bułgarią z którą na pewno powalczymy o zwycięstwo – mówi Jakub Sadowski, środkowy reprezentacji Polski.

Niemcy – Polska 87:66 (31:18, 26:9, 15:22, 15:17)

Polska: Szymon Sobiech 13, Nikodem Czoska 12, Mateusz Kaszowski 10, Michał Pluta 9, Kacper Gordon 8, Kacper Marchewka 7, Błażej Kulikowski 5, Jakub Sadowski 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Norbert Maciejak 0, Filip Siewruk 0, Daniel Ziółkowski 0.

Trener: Jacek Winnicki, as. Mariusz Niedbalski, Sebastian Potoczny.

W środę, 21 lipca reprezentacja Polski zagra z Bułgarią. Początek spotkania o godz. 12:00 polskiego czasu. Transmisja na kanale YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.

FIBA Youth European Challenger to wydarzenie, które zastępuje w tym roku tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z uwagi na trudności związane z pandemią koronawirusa, europejska federacja koszykówki zdecydowała się podzielić uczestników na grupy w których każda z reprezentacji rozegra pięć spotkań. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, która swoje mecze rozgrywa w gruzińskim Pałacu Sportu w Tbilisi. Biało-czerwonych czekają jeszcze spotkania z Bułgarią, Turcją, Francją i Gruzją.