Koszykówka: Polacy z drugim zwycięstwem w turnieju, grali legioniści

Źródło: legiakosz.com

25.07.2021 19:30

(akt. 25.07.2021 20:53)

W ostatnim meczu turnieju FIBA Youth Challenger U20 reprezentacja Polski pokonała Gruzję 87:81 kończąc tym samym zmagania z bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek. W spotkaniu zagrało dwóch koszykarzy Legii Warszawa: Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak.

Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania, to Polacy przejęli inicjatywę i objęli siedmiopunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie Gruzini doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie. Bardzo wyrównany przebieg miało to spotkanie aż do połowy trzeciej kwarty – wówczas biało-czerwoni zdołali zbudować 10-punktową przewagę i nie oddali jej do samego końca starcia z gospodarzami turnieju, pomimo emocjonującej końcówki do jakiej doprowadzili rywale. Ostatecznie Polska pokonała Gruzję 87:81 i w rozgrywkach grupy B FIBA Youth Challenger U20 zajęła czwarte miejsce.

W szeregach reprezentacji Polski zagrali dwaj koszykarze Legii Warszawa. Jakub Sadowski spędził na boisku nieco ponad cztery minuty, podczas których nie zdobył punktów, ale zapisał na swoim koncie jedną zbiórkę, a Benjamin Didier-Urbaniak w ciągu 10 minut gry zanotował jeden punkt.

- Turniej w Gruzji na pewno dostarczy nam wiele materiału do nauki. Spotkaliśmy się  z wymagającymi rywalami, powalczyliśmy z Francją, która zdominowała ten turniej. Szkoda bardzo tej porażki z Bułgarią, bo mogliśmy tu wygrać trzy mecze a nie dwa. To był bardzo pożyteczny czas, zawsze ogromną przyjemnością jest możliwość reprezentowania Polski w  rywalizacji na arenie międzynarodowej. Wracamy do Polski, gdzie trwają przygotowania do nowego sezonu Energa Basket Ligi. Razem z Benjaminem już wkrótce dołączymy do pozostałych zawodników Legii Warszawa, którzy pracują nad formą w stolicy – powiedział Jakub Sadowski, środkowy Legii.

Polska – Gruzja 87:81 (17:10, 22:28, 24:19, 24:24)

Polska: Kacper Marchewka 18, Mateusz Kaszowski 18, Kacper Gordon 14, Nikodem Czoska 8, Błażej Kulikowski 8, Filip Siewruk 7, Daniel Ziółkowski 7, Szymon Sobiech 6, Benjamin Didier-Urbaniak 1, Jakub Sadowski 0, Michał Pluta 0, Norbert Maciejak 0.

Trener: Jacek Winnicki, as. Mariusz Niedbalski, Sebastian Potoczny.

FIBA Youth European Challenger to wydarzenie, które zastąpiło w tym roku tradycyjne młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Z uwagi na trudności związane z pandemią koronawirusa, europejska federacja koszykówki zdecydowała się podzielić uczestników na grupy w których każda z reprezentacji rozegrała pięć spotkań. W grupie B, która swoje mecze rozgrywała w gruzińskim Tbilisi, najlepsza była Francja (bilans 5-0), drugie miejsce zajęli Niemcy (4-1), trzecia była Bułgaria (2-3), czwarta Polska (2-3), piąta Turcja (1-4) a ostatnie miejsce zajęła Gruzja (1-4).