Koszykówka: Porażka na koniec turnieju półfinałowego MPP

Kamil Bloch

Źródło: Legia.Net, legiakosz.com

02.02.2020 11:50

(akt. 02.02.2020 13:06)

Juniorzy starsi koszykarskiej sekcji Legii przegrali ze swoimi rówieśnikami z Trefla Sopot 78:87 w ostatnim spotkaniu półfinałowego turnieju o Młodzieżowy Puchar Polski. Stołeczna drużyna już wcześniej wywalczyła awans do finału.

Po dwóch zwycięstwach z WKK Wrocław (70:68) oraz  PGE Spójnią Stargard (62:61) w ostatnim spotkaniu legioniści doznali porażki. W meczu dwóch najlepszych drużyn turnieju w stolicy Dolnego Śląska lepsza okazała się ekipa z Sopotu.

Przez kilka pierwszych minut spotkanie było wyrównane, jednak w drugiej części pierwszej kwarty przewagę zaczęli budować sopocianie, którzy wygrali premierową odsłonę 27:18. Druga kwarta była bardziej wyrównana. Legioniści nie potrafili jednak odrobić poniesionych na początku strat i na przerwę schodzili przegrywając 35:45.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Sopocianie w dalszym ciągu utrzymywali bezpieczną przewagę, która wynosiła około 10 punktów. Przed czwartą kwartą Trefl wygrywał 69:57. Młodzi legioniści próbowali zerwać się do odrabiania strat w ostatniej odsłonie, jednak byli w tym spotkaniu po prostu słabszą drużyną. Sopocianie spokojnie dotrwali do końca meczu nie pozwalając zbliżyć się rywalom na odległość mniejszą niż 5 punktów. Ostatecznie Trefl wygrał z Legią 87:78. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do turnieju finałowego o Młodzieżowy Puchar Polski, jak również do finałów Mistrzostw Polski juniorów starszych.

Dla stołecznej drużyny do lat 20 to największy sukces od 2009 roku kiedy legioniści zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów starszych rozgrywanych w Sopocie. Od tamtego czasu mija 11 lat w których Legia ani razu nie zameldowała się w finałowej ósemce drużyn walczących o medale Mistrzostw Polski. Finały tegorocznej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 14-16 lutego w Warszawie. Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów starszych zaplanowano z kolej na 4-8 marca.