Christian Vital Wojciech Kamiński

Koszykówka: Porażka ze Śląskiem

08.09.2023 23:59

(akt. 09.09.2023 01:04)

Koszykarze Legii przegrali 79:91 ze Śląskiem Wrocław w pierwszym sparingu podczas turnieju we Wschowie, organizowanym na 15-lecie miejscowego WSTK.

Po 10 minutach Legia wygrywała 22:17, ale druga kwarta zdecydowanie należała do Śląska (32:18), który objął prowadzenie. Po przerwie "Zieloni Kanonierzy" odrobili większość strat, lecz zespół z Wrocławia znowu odskoczył w ostatniej "ćwiartce" i dowiózł zwycięstwo. Spoglądając na statystyki indywidualne, show skradł zawodnik ekipy z Warszawy, Christian Vital, zdobywca aż 34 punktów.

Legioniści przegrali 79:91, a w sobotę, 9 września (godz. 18:00), zagrają we Wschowie z Zastalem Zielona Góra.

Sparing: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 79:91 (22:17, 18:32, 23:17, 16:25)

Legia: Vital 34 pkt, Holman 12, Pipes 7, Wyka 7, Kulka 6, Wieluński 5, Sobin 4, Cowels 4, Maciejewski 0, Linowski 0

Śląsk: Nizioł 23 pkt, Miletic 18, Gołębiowski 17, Kulvietis 15, Wiśniewski 10, Parachouski 4, Sitnik 2, Piśla 2, Zębski 0, Adamczak 0, Kolenda -,