Kameron McGusty Legia Warszawa – Fyllingen Lions 102:72

Koszykówka: Trzecie zwycięstwo z rzędu

20.10.2024 14:40

(akt. 20.10.2024 15:12)

Koszykarze Legii odnieśli trzecie zwycięstwo (na wyjeździe) z rzędu. Po wygranych w Lublinie i Bukareszcie, warszawiacy pokonali 94:84 Zastal w Zielonej Górze w 3. kolejce ligowej.

Początek niedzielnego meczu okazał się dość wyrównany, wynik był stykowy, prowadzenie się zmieniało. Z czasem Legia miała lepszy moment, gdyż wypracowała serię 9:0 (5 "oczek" Ojarsa Silinsa, 4 Michała Kolendy), a potem objęła 8-puntowe prowadzenie. W końcówce pierwszej kwarty "Zieloni Kanonierzy" stracili większość przewagi i po 10 minutach prowadzili 29:27.

Druga "ćwiartka" przypominała początek pierwszej, czyli była wyrównana. Raz nieznacznie prowadzili jedni, raz drudzy – po 20 minutach był remis (55:55). Legioniści mieli minimalnie lepszą skuteczność z dystansu, więcej przechwytów i punktów zdobytych przez rezerwowych, a także mniej strat, z kolei drużyna z Zielonej Góry solidniej radziła sobie przy rzutach za dwa i częściej zbierała.

Trzecia kwarta to pokaz siły Legii, która zdobyła 29 punktów, a Zastal zaledwie 6. Warszawiacy dwukrotnie wypracowali serię 9:0, cztery razy celnie rzucili za trzy, a Kameron McGusty wywalczył w tej części gry aż 13 "oczek". Po pół godzinie gry stołeczna drużyna prowadziła 84:61.

Miejscowi rzucili się do odrabiania strat na początku czwartej "ćwiartki", w ciągu nieco ponad czterech minut zbliżyli się do Legii z 23 na 14 punktów, w końcówce mieli jeszcze mniejszy dystans do gości, ale nie byli w stanie odmienić losów rywalizacji. Ostatecznie warszawiacy wygrali 94:84 i odnieśli jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu.

W najbliższy wtorek, 22 października (godz. 18:00), koszykarze Legii zagrają z Interem Bratysława w europejskim pucharze (ENBL).

3. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: ZASTAL ZIELONA GÓRA – LEGIA WARSZAWA 84:94 (27:29, 28:26, 6:29, 23:10)

ZASTAL: Thornwell 21 pkt, Matczak 14, Saulys 13, Kołodziej 11, Harris 9, Browning 6, Murphy 5, Woroniecki 5, Sitnik -, Góreńczyk -, M. Pluta -,

LEGIA: McGusty 24 pkt, Kolenda 14, A. Pluta 12, Jones 12, Silins 11, Vucić 10, Evans 9, Grudziński 2, Wilczek 0, Wieluński -,

Tabelę i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.