News: Koszykówka: Wygrana w drugim półfinale ze Spójnią

Koszykówka: Wygrana w drugim półfinale ze Spójnią

Źródło: legiakosz.com, Legia.Net

29.04.2017 19:35

(akt. 13.12.2018 00:48)

Legia Warszawa po raz drugi wykorzystała atut własnego parkietu i w sobotnim meczu będącym drugim spotkaniem w półfinale I ligi koszykówki pokonała Spójnię Stargard 104:80. Legioniści od samego początku narzucili swoje tempo, którego nie wytrzymali goście. Po pierwszej kwarcie było 33:15, do przerwy 61:38, po trzeciej części gry 85:60, zaś całość zakończyła się zwycięstwem 104:80. Wkrótce fotoreportaż z meczu na Bemowie.

Fotoreportaż z meczu (fot. Paweł Grabowski)

Fotoreportaż z meczu (fot. Marcin Szymczyk)

Legia wygrała po raz drugi ze Spójnią Stargard i już tylko jedno zwycięstwo dzieli nasz zespół od awansu do finału. Legioniści świetnie rozpoczęli sobotni mecz, grając agresywnie na całym boisku i już w pierwszej kwarcie osiągając wysokie, 18-punktowe prowadzenie.

W kolejnych partiach meczu nasz zespół jeszcze powiększał przewagę, ani na moment nie tracąc koncentracji. Aż siedmiu naszych zawodników zdobyło tego dnia ponad 10 punktów. To właśnie bardzo długa ławka po raz kolejny sprawiła, że legioniści grający nawet bez Marcela Wilczka, dawali więcej energii na parkiecie. Nasi rezerwowi zdobyli 41 punktów, o 23 więcej od przyjezdnych. Legioniści nareszcie ograniczyli straty i kolejny raz zagrali na bardzo wysokiej skuteczności. 56 procent z gry i 90 z linii rzutów wolnych - przy takich statystykach właściwie każdej drużynie trudno byłoby zatrzymać rozpędzoną Legię. W końcówce spotkania trenerzy wpuścili na parkiet Michała Kucharskiego oraz debiutującego w naszym klubie Patryka Kędla.

Mecz nr3 rozegrany zostanie w sobotę, 6 maja o godzinie 18:30 w hali przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie. Ewentualne spotkanie czwarte, rozegrane zostanie dzień później o 17:00. Rywalizacja o awans do finału toczyć się będzie do trzech wygranych.