News: Koszykówka: Legia pozyskała nowego zawodnika

Koszykówka: Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy

Źródło: Legia.sport.pl

06.12.2014 10:42

(akt. 04.01.2019 12:36)

Zawodnicy Legii po nerwowej końcówce i niezwykle wyrównanym meczu pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 59:58. Do wygranej poprowadził ich Arkadiusz Kobus - zdobywca 13 punktów.

27-letni skrzydłowy pełnił w piątkowym spotkaniu rolę kapitana zespołu. Tym samym przejął obowiązki nieobecnego Rafała Holnickiego-Szulca, a kapitańska opaska natchnęła go do bardzo dobrej gry. Kobus wszedł na boisko jako rezerwowy, ale szybko złapał rytm i decydował o grze zespołu w ataku. Na początku drugiej kwarty trafił za trzy, po chwili zdobył punkty spod kosza, a Legia powiększyła swoją przewagę. W trzeciej kwarcie, gdy gospodarze odrabiali straty do legionistów, zdobył aż siedem punktów. Kobus nie tylko był najlepszym strzelcem zespołu, ale i znakomicie podawał - zaliczył sześć asyst, dołożył do tego cztery zbiórki - relacjonuje Legia.sport.pl.

Dzięki wygranej stołeczny zespół znów ma dodatni bilans meczów ligowych - na koncie ma sześć wygranych i pięć porażek. Są na czwartym miejscu w pierwszoligowej stawce. Kolejne spotkania "Zieloni Kanonierzy" kolejne spotkanie rozegrają 13 grudnia, a ich rywalem będzie Astoria Bydgoszcz.

GTK Gliwice - Legia Warszawa 58:59 (12:15, 12:15, 21:19, 13:10)