Legia przegrała ze zdobywcą Pucharu Rumunii

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

24.06.2022 17:00

(akt. 26.06.2022 15:21)

Legia przegrała 0:1 z Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (zdobywca Pucharu Rumunii) w drugim sparingu w letnim okresie przygotowawczym i zarazem pierwszym na obozie w Austrii. Jedynego gola, w 28. minucie, strzelił Marius Stefanescu, który wykorzystał rzut karny.
Sparingi letnie 2022/2023 - Sparingi
0 1

(0:1)

Sepsi OSK Sfantu GheorgheSepsi OSK Sfantu Gheorghe
24-06-2022 17:00 St. Ulrich am Pillersee
28'
44'
46'
46'
67'
75'
78'
85'
90'
Legia WarszawaSepsi OSK Sfantu Gheorghe
  • 12. Razvan Began

46'
  • 88. Radoslav Dimitrov

46'
  • 44. Mihai Balasa

46'
  • 45. Denis Ciobotariu

• 27. Rares Ispas

46'
  • 6. Nicolae Paun

46'
  • 11. Marius Stefanescu

46'
  • 90. Catalin Golofca

46'
  • 42. Sergiu Serban

46'
  • 24. Florin Renta

46'
  • 29. Vitalie Damascan

46'

• 98. Hunor Gedo

• 33. Roland Niczuly

46'
  • 3. Bogdan Mitrea

46'
  • 77. Adnan Aganovic

46'
  • 15. Stefan Ashkovski

• 21. Cristi Barbut

46'
  • 9. Alexandru Tudorie

• 13. Cosmin Matei

46'
  • 7. George Dragomir

• 20. Andres Dumitrescu

46'
  • 82. Branislav Ninaj

46'
  • 8. Ion Gheorghe

46'
  • 30. Akos Nistor

• 91. Petar Bojić

46'
  • 22. Francisco Junior

46'

W kadrze Legii na piątkowy sparing zabrakło Bartosza Kapustki, Mattiasa Johanssona, Ramila Mustafajewa, Dominika Hładuna i Jakuba Murawskiego, którzy wzięli udział w porannym treningu wyrównawczym.

Pierwszą dobrą okazję warszawiacy mieli w 6. minucie. Josue został sfaulowany tuż przed polem karnym, a sędzia odgwizdał rzut wolny – podszedł do niego sam poszkodowany, który oddał niezły strzał, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Kilka chwil później w prosty sposób futbolówkę stracił Robert Pich, przez co zawodnicy Sepsi OSK rozpoczęli kontratak, który, na szczęście, w porę przerwał Lindsay Rose. W 18. minucie Josue ponownie stanął przed szansą na strzelenie gola z rzutu wolnego. Tym razem też był bliski szczęścia – piłka nieznacznie minęła lewy słupek.

Legioniści przeważali na boisku, raz po raz napierali na defensywę przeciwnika, jednak obrońcy skutecznie zatrzymywali ataki. Piłkarze Cristiano Bergodiego rzadko przedostawali się pod bramkę Cezarego Miszty, cofnięci czekali na okazję do kontrataku, których – nie licząc sytuacji z początku meczu – nie było zbyt wiele. Nic na to nie wskazywało, lecz w 28. minucie rumuński zespół objął prowadzenie. Josue stracił piłkę w środku pola na rzecz Mariusa Stefanescu, który wbiegł z nią w "szesnastkę" i został sfaulowany przez Maika Nawrockiego. Do rzutu karnego podszedł Stefanescu i pewnie zamienił "jedenastkę" na gola.

Warszawiacy atakowali, szukali szansy na wyrównanie i w końcówce pierwszej połowy byli bardzo blisko celu. Jasurbek Yaxshiboyev podał na lewą stronę pola karnego do Josue. Portugalczyk dośrodkował na dalszy słupek do Nawrockiego, który – po koźle – dograł na głowę Macieja Rosołka, a ten skierował piłkę do siatki. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ był spalony. Do przerwy "Wojskowi" przegrywali 0:1.

Piłkarze Sepsi OSK lepiej rozpoczęli drugą połowę, odważnie zaatakowali i sprawili niemałe problemy defensywie Legii. Na szczęście dobrze spisywali się obrońcy warszawskiej drużyny, którzy oddalali zagrożenie. W kolejnych minutach "Wojskowi" ponownie przejęli inicjatywę, lecz niewiele z tego wynikało. W 65. minucie niezłą indywidualną akcję przeprowadził Lirim Kastrati. Reprezentant Kosowa zbiegł z piłką ze skrzydła do środka i oddał mocny strzał, który sparował do boku Roland Niczuly. Potem tempo gry wyraźnie spadło, akcja rozgrywała się głównie w środku boiska, a oba zespoły rzadko pojawiały się pod polem karnym przeciwnika.

W końcówce spotkania dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Blaz Kramer. Igor Strzałek popisał się precyzyjnym, prostopadłym podaniem, a Słoweniec wpadł w "szesnastkę", lecz uderzył niecelnie. Pierwszy sparing na zgrupowaniu w Austrii zakończył się porażką "Wojskowych" 0:1. We wtorek, 28 czerwca (godz. 18:00), Legia zmierzy się z RB Salzburg.

Autor: Jakub Waliszewski