Korona Kielce - Legia Warszawa 3:3 Blaz Kramer radość

Legia w Kielcach – trzy mecze bez wygranej

28.07.2024 11:00

(akt. 27.07.2024 23:49)

W niedzielę, 28 lipca (godz. 20:15), Legia zmierzy się na wyjeździe z Koroną w 2. kolejce Ekstraklasy. Stołeczna drużyna nie wygrała w Kielcach od trzech meczów i postara się przerwać tę passę.

Ostatni raz Legia grała w Kielcach w lutym 2024 roku. Wówczas zremisowała 3:3 z Koroną (22. kolejka Ekstraklasy), mimo że prowadziła przez prawie cały niedzielny mecz – od 30. minuty wygrywała 2:0, a od 60. było 3:1 dla niej. Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Blaz Kramer, a jednego gola strzelił Marc Gual.

22. KOLEJKA EKSTRAKLASY: KORONA KIELCE – LEGIA WARSZAWA 3:3 (1:2)
Remacle (45. min.), Szykawka (69. min.), Dalmau (90. min.) – Kramer (6. min., 30. min.), Gual (60. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Hofmeister, Remacle, Fornalczyk – Jędrzejczyk, Kun, Pankov

KORONA: Forenc – Godinho (73' Dalmau), Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Błanik (46' Trejo), Remacle, Hofmeister (61' Takac), Nono (46' Fornalczyk) – Szykawka

LEGIA: Hładun – Pankov, Jędrzejczyk (46' Kapuadi), Ribeiro – Wszołek, Augustyniak, Elitim, Kun (65' Morishita) – Kapustka (79' Rejczyk), Kramer (82' Pekhart), Gual (66' Rosołek)

PORAŻKA PO DOGRYWCE

W grudniu ub.r. legioniści przegrali po dogrywce 1:2 z Koroną w Kielcach i odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Tomas Pekhart. Bohaterem gospodarzy okazał się Martin Remacle, który strzelił decydującego gola w 120. minucie środowego meczu. Ten wynik oznaczał, że stołeczna drużyna straciła szanse na obronę trofeum.

1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI: KORONA KIELCE – LEGIA WARSZAWA 2:1 pd.
Dalmau (17. min.), Remacle (120. min.) – Pekhart (42. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Kwiecień, Takac, Bąk – Rosołek, Elitim, Slisz, Jędrzejczyk, Kapuadi

KORONA: Forenc – Podgórski, Zator, Kwiecień (80' Trojak), Hofmeister, Briceag – Deaconu (73' Godinho), Takac (104' Remacle), Nono, Konstantyn (73' Bąk) – Dalmau (73' Błanik)

LEGIA: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek (67' Josue), Celhaka (67' Slisz), Elitim (90' Kun), Dias – Rosołek (90' Kramer), Pekhart, Gual (67' Muci)

REMIS NA INAUGURACJĘ

Dwa lata temu Legia zremisowała na wyjeździe 1:1 z Koroną Kielce w 1. kolejce Ekstraklasy. Stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie po golu Ernesta Muciego, ale ówczesny beniaminek wyrównał po pięknej bramce Jakuba Łukowskiego. Od 61. minuty warszawiacy grali w dziesiątkę, ponieważ nowy kapitan "Wojskowych", Mateusz Wieteska, został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

1. KOLEJKA EKSTRAKLASY: KORONA KIELCE – LEGIA WARSZAWA 1:1 (0:0)