Mateusz Morawiecki: Przecierane są szlaki

Redaktor Piotr Kamieniecki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13.05.2019 11:04

(akt. 13.05.2019 17:07)

- Dotacje kierowane z budżetu państwa, mają służyć Legii, ale też całej polskiej piłce. Przecierane są szlaki - stwierdził premier Mateusz Morawiecki, który gościł na budowie ośrodka Legia Training Center w Książenicach.

- Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale jak pokazuje historyczne Towarzystwo „Sokół”, to również hartowanie ducha. Dotacje kierowane z budżetu państwa, mają służyć Legii, ale też całej polskiej piłce. Przecierane są szlaki i mam nadzieję, że tego rodzaju centra rozwojowe urosną również w innych częściach naszego kraju. Moim pragnieniem jest, by polska gospodarka weszła do wyższej ligi i mam nadzieję, że tak samo będzie z futbolem w kolejnej dekadzie - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

- Kazimierz Górski mówił, że piłka to prosta gra, w której można wygrać, przegrać lub zremisować. Z takimi ośrodkami jest jeszcze prościej - można tylko wygrać. Cieszę się, że stawiamy na pracę pozytywistyczną, u podstaw. Podoba mi się przykład Ajaksu Amsterdam, który skupia się na wychowankach. Parafrazując Jana Zamoyskiego, takie będą sukcesy piłki, jakie będzie szkolenie. Mogę podziękować stołecznemu klubowi, że dochodzi do współpracy Legii, Cracovii, Jagiellonii i Pogoni Szczecin. Wszystko, co widać w projekcie, będzie udostępniane klubom, które w niektórych częściach Polski nie są znane i nie stać ich na codzienne użytkowanie tego rodzaju miejsc. Piłka musi rosnąć w całym kraju. Za takie podejście do sportu muszę podziękować minister Krupce i europosłowi Czarneckiemu, z którym rozmawiam chyba częściej o piłce niż polityce. Dobrym duchem jest również poseł Czerwińska - dodał Morawiecki goszczący w Książenicach. 

Przy okazji wizyty Morawieckiego, powstała również kapsuła czasu, która zostanie wmurowana w budynek główny. Znalazły się tam program meczowy Legii, koszulka stołecznego klubu, flaga gminy, miarka inżynierska i gadżety MSiT.

Polecamy

Komentarze (66)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.