Oceń legionistów za mecz z Jagiellonią

29-08-2020 / 22:00

(akt. 02-09-2020 / 14:09)

Piłkarze Legii Warszawa przegrali u siebie 1:2 z Jagiellonią Białystok w 2. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Tomas Pekhart. Bramki dla gości zdobyli natomiast Jakov Puljić oraz Jesus Imaz. Zapraszamy do oceniania występu legionistów.

• 0 / 0
Stolar ze średnią oceną czwarty - dla mnie najlepszy, obok Antoli w drugiej połowie. Zresztą ocena dla Antolicia w dużej mierze opiera się o kontrast jaki wywołała jego obecność do postawy Martinsa. Swoją drogą - Martins po kontuzji jak na razie to cień grajcara jakiego znaliśmy.
oko za oko
W tytule jest oceń Legionistów. Dlaczego nie można ocenić najważniejszego figuranta w drużynie czyli Trenera Vuko. Apeluje aby do oceny piłkarzy dodać ocenę dla trenera. Jak dla mnie Vuko na 1
  • 2 / 2
Dlatego, że ocenia się zawodników.
Dzięki za odpowiedz. Pytanie było ironiczne. Z reguły ludzie na to wpadają ale Ty jeden pofatygowałeś się aby zabłysnąć. Dzięki jeszcze raz stary
Zastanawiam się, o co chodziło z tym dziwnym składem na pierwszą połowę.. Jeśli Vuko faktycznie uznał, że najlepsi piłkarze potrzebują odpoczynku po zaledwie 3 rozegranych meczach, to w mojej ocenie dał ciała jak ostatni leszcz, tym bardziej ze przednimi DŁUGA przerwa na reprezentacje... Jeśli uznał, że warto wystawić eksperymentalny skład (tak po prostu) na niewygodnego rywala - to również dał ciała jak ostatni leszcz. Jeśli uznał, że to już czas aby rotować składem - co raczej nigdy się nie sprawdza - to również dał ciała jak ostatni leszcz.
Nie chcę oceniać piłkarzy, zwłaszcza za pierwszą połowę. Zagrali słabo, bo nie dość że od pierwszego gwizdka wyszła jedenastka złożona z piłkarzy, którzy ze sobą pewnie jeszcze nie grali pełnego meczu, to wystąpili też zawodnicy jak Remy, który nie grał od wieków. Nie ma co się pastwić nad samymi piłkarzami, jednak pierwsza połowa pokazuje, że wcale nie mamy tak szerokiej ławki, jak się wszystkim wydaje. Zwłaszcza że w drugiej połowie - po wejściu naszych kluczowych graczy, Jagiellonia nie istniała. Wystarczy podać statystyki jak posiadanie piłki 57-43% w 1 połowie do 75-25% w drugiej.. Stwarzanych okazji pod bramką też było jak na lekarstwo w pierwszej odsłonie 5-5 ale w drugiej.. 21-1 to już była miazga! Jeden strzał Jagi w drugiej połowie.. w dodatku niecelny. Jestem przekonany, że gdyby na pierwszą połowę Legia wyszła optymalnym składem, z Jagi nie byłoby co zbierać, ale nasz zdolny treneiro uznał, że czas na eksperymenty..
Ocena trenera w tym meczu: DNO I WODOROSTY.
Dno, wodorosty I DWA METRY MUŁU ; - )
  • 1 / 0
Chodziło o to żeby "dwugodzinny Ahmed" odpoczął. Sama myśl jest zrozumiała i akceptowalna - pytanie tylko czy aż siedmiu trzeba było wymieniać.
  • 6 / 2
Za pierwszą połowę wszyscy 1. Vukovic za taktykę 0.
  • 0 / 0
Raczej za brak taktyki
Starszy kapral
  • 3 / 0
Nie mamy w tej chwili skrzydłowych. Luki musi grać tam z konieczności, Rosołek też nie jest skrzydłowym. Kapustka jeszcze ze 2-tygodnie i może być wzmocnieniem . Tak czy siak potrzebujemy porządnego skrzydłowego i jeśli wróci Wszołek powinno to zacząć jakoś wyglądać
. Luki musi grać na 10, a jeśli nie to proponuje wtedy Rosolka jako podwieszonego napastnika, ale pierwszy wybór to Luqinias. Optymalny skład według wygladalby wtedy tak : Boruc - Juranovic(Karbownik jak zostanie, Stolarski)- Lewczuk(Remy,Mosór), Jędrzejczyk, Mladenovic( Rocha, Hołownia) -Ślisz (Antolic), Antolić( Martins, Gwilia)- Wszołek( Kapustka) Luqinias (Rosołek), nowy skrzydłowy (Cholewiak,Kapustka,Hołownia)-Kante (Lopez, Pekhart)
Alaryk,
kiedy znowu będzie można te jedenastki wystawić...?
Generał dywizji
  • 3 / 2
Rotacje być powinny. Zmiana ustawienia nie. Chociaż nie można powiedzieć, że ustawienie gra bo początek Legii był dobry. Szybki, dynamiczny i skuteczny gdyby nie lekki spalony. Bramki dla Jagi padły po brakach u naszych zawodników. Najpierw Roha dał się przewrócić a powinien był walczyć. Następnie Remy nie dał rady szybkościowo. Po za tymi błędami zespół nie wyglądał źle. Miał moc, ambicje. Zabrakło szczęścia i skuteczności. Dojdzie Juranovic, Lopes, Wszolek to wróci normalność.
Starszy sierżant
  • 1 / 3
Nie i jeszcze raz nie. Nie zabraklo szczescia tylko gralismy zle. Pseudo taktyka Vuko bylo bicie pilek na wysokiego Pekharta, ten przez caly mecz wygral 3 glowki, slownie trzy ! Latwo jest nabijac statystyki posiadania gdy rywal sie cofnie bo wygrywa czy nabijac statystyke podan w poprzek boiska, kazda akcje konczyc dosrodkowaniem i liczyc, ze cos wpadnie. My zagralismy antyfutbol, w drugiej polowie byla wola walki ale to byl chaos, nie bylo w tym jakosci.
Pułkownik
  • 1 / 0
Ogólnie drużyna z pierwszej połowy z małymi wyjątkami nie do przyjęcia.
Prawie wszyscy obroncy i pomocnicy jak najniższe oceny. Pekhart w ataku taz nie błyszczał.
Fatalny błąd taktyczny trenera przy układaniu zespołu.
Droga redakcjo

Ciągle pojawiają się głosy by ocenić trenera.

Dajcie proszę mi możliwość dania 10 za wybitną taktykę lagi ze skrzydeł i długiej piłki do osamotnionego drzewa w ataku od bramkarza/obrony. Progres w tym elemencie jest widoczny. Zostaje niesforny Luqinhas ale on też w końcu wejdzie na właściwe tory.

Jak wiadomo dzida wygrała nie jedną wojnę...
Podporucznik
  • 7 / 0
Warto podkreślić, że obie bramki dla Jagiellonii padły właśnie po lagach, co tylko świadczy, że jest to dobra taktyka, a uczyć się należy od najlepszych.
Bo lagę trzeba dać w odpowiednim momencie. My też takie strzelaliśmy w najlepszych z możliwych momentów, np. bramką Vadisa w meczu z Lechem...
Laga może być jednym z wariantów zagrań a nie glównym sensem taktyki.
Major
  • 0 / 1
Wystarczy, że wyślesz 5 postów jeden po drugim np.
Wybitna taktyka oceniam trenera na 5. / Dobry skład, dobre zmiany ocena 4. / Przeciętnie 3. / Trener nie miał kontroli nad meczem, skład z d.-ocena 2 /. Temu Panu już dziękujemy ocena 1.....a kto zechce odda glos
  • 1 / 0
Zalezy co rozumiemy orzez lage. Dobre dlugie podanie do wychodzacego na pozycje gracza to nie laga. Ja przez lage rozumiem bezsensowna dluga pilke w tlum graczy gdy zamiast tego mozna rozegrac pilke po ziemi.
  • 1 / 0
Obserwator - większość wojen wygrywała dyplomacja:) I kaprale z zaopatrzenia:)
~ech
  • 0 / 1
Jaga wygrała ale nie dominowała, plus Legii że im się chciało ale znów taktyka, wrzucę może właśnie się nie sprawdziła. Dlatego minus meczu to Vukovic bo nie ma pomysłu na atak pozycyjny.
  • 0 / 0
Aha, więc to Vuko zabrania piłkarzom strzelać bramki i wygrywać mecze.
Trener ,mniej niż zero
  • 0 / 1
Hola hola, dzięki mega trudnej do ogarnięcia taktyce "laga na aferę" strzelilismy bramkę
Pułkownik
  • 2 / 3
Był już taki "szkoleniowiec od bab", który po spektakularnym mistrzostwie odważył się mieszać w ustawieniu graczy na początku nowego sezonu i wiadomo z jakim skutkiem. Pytanie brzmi: czy prezes potrafi wyciągać wnioski i zareaguje zdecydowanie szybciej, czy będzie czekał z decyzją na tydzień przed odjazdem marzeń o LE? W drugiej połowie widać było potencjał drużyny i szkoda byłoby, aby jakiś praktykujący rzemieślnik zniszczył materiał, który mu powierzono.
Wtedy mieszano w ustawieniu, rotacje też były.
  • 0 / 0
Nie żartuj, żaden z nich nie umie strzelić spoza 16, facet na skrzydle nie umie dośrodkować, to ma być ten materiał?
Pułkownik
  • 2 / 0
Wszystko jest do wytrenowania i odpowiedniego podejścia do piłkarza. Berg czy Czerczesow pojawili się w klubie, bo ich poprzednicy również niszczyli materiał, który w ostatecznym rozrachunku miał wysoką wartość.
  • 0 / 0
Zza 16 były - według moich szybkich obliczeń - trzy strzały, w tym dwa Slisza. Dwa były trzy piętra nad bramką, a jeden tylko półtora etaża. Niestety to jest akurat słabe, a szkoda bo można trochę ugrać - jak nie bramke to chociaż zmusić przeciwnika do mieszania ustawieniem w obronie. Aż w końcu się obs4a.
LUQ najlepszy
  • 3 / 7
Chyba w szachy.
Też, ale w błyskawiczne.
  • 0 / 0
Szachy błyskawiczne, czyli blitz to bardzo trudna i wymagająca konkurencja. Byle ciciek w to coś nie da rady. Trzeba fachowców z tęgą głową i refleksem pilota F16
Po ponad roku trenowania drużyna potrafi grać lagę z dowolnego miejsca na boisku lub próbować holować piłkę po przyjęciu na 3 kontakty w pole karne niezależnie od ustawienia, liczby napastników, roli środkowych pomocników, skrzydłowych.
Widać rękę trenera.
I niezależnie od tego czy grają w jedenastu na dziesięciu, czy też w dziesięciu na jedenastu
Wnoszę do redakcji o możliwość oceniania trenera! To skandal,aby w drużynie były takie święte krowy!
  • 2 / 3
Wnosiłem o to już wcześniej - nie rozpatrzono pozytywnie.
@Mac a więc mówisz,że redakcja nie uważa trenera Vuko za legionistę :) Ciekawe..
  • 0 / 1
Ten skandal trwa od kilku miesięcy
  • 0 / 1
To już jest albo głupota (nie wiem czy umyślna czy nieumyślna) albo po prostu sabotaż
  • 0 / 0
Nie od miesięcy, a od początku tej zabawy w ocenianie piłkarzy. I dobrze, bo oceniamy grę, a grają piłkarze, a nie trener.
Ale z drugiej strony piłkarze bez trenera nie grają (oczywiście, może być tak, że piłkarze nie grają tego, co trener od nich wymaga)
Starszy szeregowy
  • 3 / 11
no coz serbski mlocie zrpbiles swoje gdzie twoje slowa legia ponad wszystko dzis zrobiles odwrotnie pokazales skladem ze nas masz w dupie jebac cie jugolu wypierdalaj z LEGI PINOKIO
  • 5 / 1
Słownik włącz, dzieciaczku.
  • 3 / 0
Przede wszystkim "Legia" wielką literą. Po drugie Legii a nie legi
Nie czepiajcie się Seby, napisał jak umie :P
Co tu oceniać jesli juz nawet Luqinhas zaczal dosrodkowywac... w ten sposób to my daleko nie zajedziemy.

Tu naprawdę czas najwyższy na zmiany.
  • 2 / 0
Tak zmieniajmy co roku co chwilę najlepiej!
Tak, trzymajmy trenerskie zero tylko po to żeby nie zmieniać...
  • 2 / 0
Weźmy kolejnego zagranicznego co naściaga nie wiadaomo kogo a potem bujaj się z tym. Wszystkich meczy nie będziemy wygrywać nigdy
Młodszy chorąży
  • 5 / 3
Jakby zagrał jeszcze młody Włodarczyk to śmiało można by napisać, że ten mecz to była Bida (Jagilonia) z Nędzą (Legia). Od zawsze pisałem, że Kante ma, a w zasadzie nie ma techniki. To taki Pinokio, od którego piłka raz odbije się w lewa raz w prawo, a raz we właściwym kierunku.