News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z Trabzonsporem - Sa najlepszy

13.12.2014 15:35

(akt. 21.12.2018 15:24)

Piłkarze Legii wygrali mecz o pierwsze miejsce w grupie L Ligi Europy z Trabzonsporem, a styl w jakim zrobili to legioniści zaskoczył na plus. Mimo ubytków w składzie gracze Henning Berga byli lepsi i zasłużenie wygrali 2:0. My jak zwykle oceniliśmy piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra zespołu 7 (6,93) – średnia ocen zawodników Legii wg czytelników Legia.Net) - Naprawdę dobry mecz Legii. Przed meczem było wiadomo, że remis i wygrana dają naszej drużynie awans z pierwszego miejsca w grupie. Ale większość kibiców remis przed spotkaniem wzięłaby w ciemno. Obrona grała bowiem w zmienionym składzie, w dodatku Miroslav Radović nie mógł zagrać z powodu urazu. Tymczasem legioniści zagrali świetnie taktycznie. Delikatnie się cofnęli, czekając na kontrataki. Oddali piłkę Turkom, by to oni się martwili co z nią zrobić. W ten sposób padła pierwsza bramka - przejęcie w środku pola i szybka kontra - choć wykończona dopiero za czwartym podejściem. Legioniści w pierwszej połowie pozwalali rywalom jedynie na strzały z dystansu. Sytuacja zmieniła się dopiero po golu na 2:0. Wówczas legioniści cofnęli się zbyt głęboko i goście częściej dochodzili do sytuacji strzałowych. Dobrze i szczęśliwie spisywał się jednak Dusan Kuciak oraz linia obronna.

Dusan Kuciak 7 (7.47 - ocena czytelników) - W pierwszej połowie rywale próbowali zaskoczyć go strzałami z dystansu. Uderzali m.in. Mustapha Yatabare, Kevin Constant czy Musa Nizam. Za każdym razem górą był Słowak, choć strzały odbijał, a nie łapał. W drugiej części miał więcej pracy. Świetnie wybronił strzał Yatabare, potem interweniował kilka razy szczęśliwie, gdyż legioniści cofnęli się zbyt głęboko. Piłka jednak do siatki nie wpadła.

Łukasz Broź 8 (7.54) - Aktywny w ofensywie, chętnie się podłączał, miał nawet szansę na bramkę - ale jej nie wykorzystał. To on dograł jednak piłkę do Orlando Sa przy drugiej bramce. W defensywie bardzo pewnie, wygrywał większość pojedynków z Nizamem i Constantem. Ten występ był jak cała runda jesienna w wykonaniu Brozia - na wysokim poziomie.

Inaki Astiz Ventura 7 (7.40) - Pewny w środku defensywy, wygrywał starcia z Cardozo - również te powietrzne. Dobrze się ustawiał i nie pozwalał rywalom na zbyt wiele, raz wślizgiem przerwał bardzo groźną akcję rywali już w polu karnym. Kierował z powodzeniem blokiem defensywnym, a po odzyskaniu piłki przekazywał ją defensywnemu pomocnikowi.

Igor Lewczuk 7 (7.02) - Najlepszy występ Lewczuka w barwach Legii. Zaczął stremowany, ale z każdą minutą się rozkręcał. Dobrze się ustawiał, wygrywał większość pojedynków. Błąd popełnił tylko w 53. minucie w sytuacji z Yatabare. W końcówce tak się rozkręcił, że ruszył z kontrą i dopiero pod polem karnym oddał piłkę Koseckiemu.

Guilherme Costa Marques 7 (7.37) - Agresywny i skuteczny w grze obronnej, choć w pierwszej połowie miał drobne kłopoty z Yilmazem. Wykonywał stałe fragmenty gry na zmianę z Dudą, z różnym powodzeniem. Najlepiej było gdy ruszał z piłką do przodu, potrafił wtedy zrobić użytek ze swojej techniki.

Ivica Vrdoljak 8 (7.80) - Pełnił w tym meczu dwie role. Kiedy Legia się broniła, on cofał się do linii obronnej i grał piątego defensora. Gdy Legia przejmowała piłkę, on wyprowadzał akcje, od niego wszystko się zaczynało, stawał się też defensywnym pomocnikiem. Odciął od podań Cardozo, wypełnił założenia taktyczne, których zdecydowanie więcej miał w defensywie.

Tomasz Jodłowiec 6 (6.42) - Wydaje się, że zawieszenie za kartki w lidze mu nie służyło. Czasem jakby mu brakowało czucia piłki, odpowiedniego rytmu. Miał problemy z Constantem, pozwalał na zbyt wiele. Lepiej było gdy rozprowadzał akcje ofensywne, potrafił uruchomić kolegów długim podaniem.

Michał Żyro 6 (6.07) - Aktywny z przodu, już w siódmej minucie ośmieszył obrońcę, strzelił ale jego uderzenie wybronił bramkarz. Miał duży udział przy pierwszym golu - najpierw jego strzał odbił bramkarz, a po chwili trafił w słupek. W środku pola miał jednak za dużo strat. Opuścił boisko w 33 minucie z powodu kontuzji, na szczęście nie okazała się ona groźna.

Ondrej Duda 7 (7.25) - Kolejny raz pod nieobecność Miroslava Radovicia to on brał na siebie ciężar gry ofensywnej. Rozgrywał piłkę, dużo widział, decydował o kierunku i szybkości akcji. Od niego zaczęła się akcja bramkowa na 1:0, jego strzał w znakomitym stylu obronił Ozturk. Potrafił bez respektu dla rywala ośmieszyć go w środku pola sztuczką techniczną.

Michał Kucharczyk 7 (7.23) - Bazował na szybkości, czym denerwował Bosingwę. Był przez to kilka razy mocno faulowany, raz wydawało się, że będzie musiał opuścić boisko. Zacisnął jednak zęby i grał dalej. W drugiej połowie na pełnym biegu ograł obrońcę, wpadł w pole karne, ale jego strzał wybronił bramkarz Trabzonsporu.

Orlando Sa 9 (8.75) - Piłkarz meczu - zdobył drugą bramkę, pierwsza też w zasadzie byłe jego dziełem, ale trzeba oddać, że ostatecznie futbolówkę do bramki skierował Ozturk. W końcu pokazał się w Lidze Europy, bo do tej pory strzelał wyłącznie w rozgrywkach krajowych. Grał fajnie tyłem do bramki, widział kolegów, potrafił stworzyć przewagę.

Oceny zmienników:

Jakub Kosecki 5 (5.56) - Słabszy występ Kosy, po wejściu na boisko podejmował złe decyzje, co zwykle kończyło się stratą. Toczył twarde boje z obrońcami, raz miał szansę na gola, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Marek Saganowski (5.53) - Grał zbyt krótko by go oceniać.

Krystian Bielik (5.48) - Grał zbyt krótko by go oceniać.