Mahir Emreli

Ostatnie mecze Legii z Rakowem

19.03.2022 11:00

(akt. 19.03.2022 00:48)

Przed Legią siódmy mecz z Rakowem Częstochowa od września 2019 roku. Jak wyglądały ostatnie spotkania między tymi drużynami? Więcej poniżej.

Ostatni raz Legia rywalizowała z Rakowem pod koniec września. Był to hit 9. kolejki PKO Ekstraklasy, który przyniósł emocje oraz gole. Warszawiacy mogli i powinni przynajmniej zremisować, ale przegrali u siebie 2:3. Bramki dla miejscowych zdobyli Mahir Emreli i Ihor Charatin (pierwszy gol w barwach "Wojskowych"). – Byliśmy nieskuteczni. Raków był skuteczny, dlatego wygrał. Jak się gra u siebie, ma się tyle sytuacji, to trzeba je wykorzystywać. Tak się niestety nie stało mówił ówczesny trener stołecznego klubu, Czesław Michniewicz.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:3 (1:1)
Emreli (33. min.), Charatin (70. min.) – Lopez (29. min. – k., 57. min.), Tudor (53. min.)

Żółte kartki: Slisz, Jędrzejczyk, Nawrocki, Martins, Charatin – Gutkovskis, Papanikolaou.

Legia: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Kastrati (71' Lopes), Slisz (64' Pekhart), Martins (58' Charatin), Josue, Skibicki (57' Muci) – Emreli

Raków: Trelowski – Niewulis, Petrasek, Papanikolaou – Tudor (79' Udovicić), Gwilia, Poletanović (54' Sapała), Lopez (79' Szelągowski), Wdowiak – Musiolik (79' Guedes), Gutkovskis (71' Sturgeon).

Superpuchar znowu nie dla Legii

Połowa lipca, spotkanie o Superpuchar Polski. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli rywale po trafieniu Frana Tudora w 10. minucie, ale w doliczonym czasie drugiej połowy do wyrównania doprowadził Emreli. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się częstochowianie. Dla "Wojskowych" był to ósmy z rzędu przegrany mecz o to trofeum. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 1:1 k. 3:4
Emreli (90. min.) – Tudor (10. min.)

karne: 1-0 Pekhart, 1-1 Petrasek, (1-1 Kapustka – obroniony), 1-2 Lopez, (1-2 Emreli – słupek), (1-2 Arsenić – obroniony), 2-2 Juranović, 2-3 Arak, 3-3 Mladenović, 3-4 Rundić

Żółte kartki: Slisz, Rose, Hołownia, Kapustka, Miszta – Niewulis, Cebula.

Legia: Miszta – Rose (58' Skibicki), Wieteska, Hołownia – Juranović, Slisz (58' Kapustka), Martins, Muci (58' Luquinhas), Lopes (58' Emreli), Mladenović – Pekhart

Raków: Kovacević – Arsenić, Niewulis, Rundić – Tudor (65' Wdowiak), Papanikolaou, Lederman (86' Poletanović), Tijanić (69' Lopez), Cebula (77' Petrasek), Kun – Musiolik (83' Arak).

Nowe ustawienie zdało egzamin

Pierwsze zwycięstwo warszawiaków po przerwie zimowej (sezon 2020/2021). To właśnie wtedy Legia zmieniła system – przeszła na trójkę środkowych obrońców. Nowe ustawienie zdało egzamin, mimo epizodycznych problemów w defensywie. W 29. minucie stołeczny zespół objął prowadzenie. Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne, a Luquinhas dopełnił formalności z bliskiej odległości. Dla Brazylijczyka była to podwójna radość. Oprócz bramki, celebrował także ciążę partnerki. Wynik – w drugiej połowie – ustalił Tomas Pekhart, który wykorzystał rzut karny.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
Luquinhas (29. min.), Pekhart (64. min. – k.)

Żółte kartki: Rafael Lopes, Pekhart, Wszołek – Sapała, Schwarz.

Legia: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Wszołek, Slisz, Martins (50' Lopes), Kapustka, Luquinhas (90' Kisiel), Mladenović - Pekhart

Raków: Holec – Schwarz, Niewulis (44' Jach), Mikołajewski – Tudor (72' Malinowski), Poletanović, Sapała, Tijanić, Lopez (46' Cebula; 72' Szelągowski), Bartl (57' Kun) – Gutkovskis.

Mecz pomiędzy Rakowem a Legią odbędzie się w sobotę, 19 marca (godz. 15:00). Relacja na Legia.Net.