Ernest Muci

Ostatnie mecze z Piastem – 6 porażek w 10 meczach

19.02.2023 11:00

(akt. 18.02.2023 22:35)

W niedzielę, 19 lutego (godz. 17:30), Legia zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice w 21. kolejce PKO Ekstraklasy. Warszawiacy wygrali tylko 2 z 10 ostatnich spotkań z tym przeciwnikiem.

Ostatni raz obie drużyny rywalizowały ze sobą na początku sierpnia. Wówczas Legia pokonała u siebie 2:0 Piasta w 4. kolejce obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. O zwycięstwie zadecydowało świetne wejście miejscowych w drugą połowę, czyli bramki z 47. i 51. minuty, zdobyte odpowiednio przez Ernesta Muciego oraz Filipa Mladenovicia. Dla "Wojskowych" była to pierwsza, domowa wygrana z zespołem Waldemara Fornalika od... grudnia 2018 roku.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 2:0 (0:0)
Muci (47. min.), Mladenović (51. min.)

Żółte kartki: Rose, Baku – Wilczek, Kaput, Reiner

Legia: Tobiasz – Johansson, Rose (63' Augustyniak), Jędrzejczyk, Mladenović (84' Ribeiro) – Wszołek, Josue, Charatin, Kapustka (61' Rosołek), Baku (77' Pich) – Muci (85' Sokołowski)

Piast: Plach – Reiner, Czerwiński, Mosór – Pyrka (84' Ameyaw), Kaput (61' Kądzior), Hateley, Tomasiewicz (76' Sappinen), Chrapek, Katranis (63' Holubek) – Wilczek (76' Toril).

DOBRA SERIA PRZERWANA

W połowie kwietnia ub.r. Legia przegrała przy Łazienkowskiej 0:1 z Piastem w 29. kolejce PKO Ekstraklasy po golu Damiana Kądziora, który wykorzystał błędy Mateusza Wieteski oraz Lindsay'a Rose'a i pokonał bezradnego Richarda Strebingera. Stołeczny klub przerwał serię, która zakończyła się na 8 ligowych meczach bez porażki (5 zwycięstw, 3 remisy).

Trudno zaakceptować porażkę, nie przytrafiła nam się ona w lidze od dłuższego czasu. Zrobiliśmy wystarczająco dużo, żeby chociaż zremisować, ale jeden duży błąd zdecydował o tym, że na prowadzenie wyszedł Piast, który potem dobrze się bronił. A my nie byliśmy skuteczni w ofensywie – mówił Aleksandar Vuković, który po tym meczu powiedział też, że wraz z końcem rozgrywek 2021/22 przestanie być trenerem Legii, a obecnie prowadzi... Piasta.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Kądzior (43. min.)

Żółte kartki: Wieteska, Jędrzejczyk – Reiner, Huk, Kaput

Legia: Strebinger – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Abu Hanna (60' Ribeiro) – Rosołek, Slisz, Sokołowski (73' Muci), Josue, Verbic (73' Kapustka) – Pekhart (80' Włodarczyk)

Piast: Plach – Konczkowski, Reiner, Czerwiński, Mosór, Holubek – Vida (81' Kaput), Huk, Chrapek – Kądzior (90' Pyrka), Wilczek (81' Toril).

WYSOKA PORAŻKA W GLIWICACH, ZWOLNIENIE MICHNIEWICZA

Końcówka października, rok 2021. Legioniści przegrali 1:4 z Piastem w wyjazdowym meczu 12. kolejki ekstraklasy. Warszawiacy bardzo szybko stracili dwie bramki, na które odpowiedzieli golem kontaktowym Muciego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Hat-tricka zdobył napastnik miejscowych, Alberto Toril.

Chciałbym z tego miejsca przeprosić wszystkich sympatyków naszego klubu, którzy byli w Gliwicach i tych, którzy oglądali nas sprzed telewizorów, za to, co się tutaj wydarzyło. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Prosiłbym o niezadawanie pytań i o to, aby to uszanować – tłumaczył Czesław Michniewicz, ówczesny trener "Wojskowych", który po tym spotkaniu został zwolniony.

Piast Gliwice – Legia Warszawa 4:1 (2:1)
Toril (10. min., 14. min., 59. min.), Stojiljković (86. min.) – Muci (21. min.)

Żółte kartki: Sokołowski, Munoz – Mladenović, Slisz

Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Munoz, Katranis – Pyrka (75' Ameyaw), Sokołowski, Hateley, Chrapek, Kądzior (75' Vida) – Toril (83' Stojiljković)

Legia: Tobiasz – Skibicki, Wieteska, Nawrocki (25' Charatin), Mladenović – Slisz, Martins (62' Kostorz), Luquinhas (63' Lopes), Josue – Emreli, Muci.

Piast to rywal, który wyjątkowo nie leży Legii. Dziesięć ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami, to aż 6 zwycięstw klubu z Gliwic, 2 remisy i raptem 2 wygrane "Wojskowych".