Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

03.12.2019 20:45

(akt. 09.12.2019 18:54)

Legia Warszawa wygrała 2:0 z Górnikiem Łęczna w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli Walerian Gwilia oraz Jose Kante. Spotkanie nie porywało, brakowało nieco ikry, ale dla ekipy Aleksandara Vukovicia kluczowy był jeden fakt - awans.
Puchar Polski 2019/2020 - 1/8 finału
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
0 2

(0:1)

03-12-2019 20:30 Łęczna
Zbigniew Dobrynin
40'
48'
52'
73'
74'
75'

• 7. Tomasz Tymosiak

52'
  • 8. Marcin Stromecki

• 9. Aron Stasiak

• 40. Igor Korczakowski

73'
  • 17. Dawid Dzięgielewski

74'
  • 28. Paweł Wojciechowski

• 1. Patryk Rojek

• 6. Paweł Sasin

• 10. Krystian Wójcik

73'
  • 19. Przemysław Banaszak

52'
  • 21. Jakub Zagórski

• 22. Jakub Jaroszyński

• 23. Dominik Lewandowski

74'
  • 93. Karol Turek

• 99. Adrian Turek

- Zapis relacji tekstowej

fot: Piotr Kucza/FotoPyk

Trener Aleksandar Vuković obiecywał, że bardzo poważnie podejdzie do rywalizacji z Górnikiem Łęczna w 1/8 finału Pucharu Polski i słowa dotrzymał. W porównaniu do meczu z Koroną Kielce doszło do drobnych korekt. Radosława Majeckiego w bramce zastąpił Radosław Cierzniak. Na prawej obronie zobaczyliśmy Pawła Stolarskiego, na środku zamiast pauzującego za kartki Igora Lewczuka grał Mateusz Wieteska. Na skrzydło przesunięty został Luquinhas, zaś na pozycji numer „dziesięć” Walerian Gwilia. Na szpicy Jadosława Niezgodę zastąpił Jose Kante.

Od początku optyczną przewagę mieli legioniści, ale niewiele z tego wynikało. Bardzo dobrze w środku pola radzili sobie Andre Martins z Domagojem Antoliciem. Opanowali środek boiska, ale nie przekładało się na początku meczu na liczbę sytuacji pod bramką rywala. Z minuty na minutę legioniści grali jednak z coraz większą swobodą. Pierwszą idealną sytuację w 32. minucie zmarnował Walerian Gwilia, który po podaniu od Pawła Wszołka miał czas i miejsce by przymierzyć, ale posłał piłkę ponad poprzeczką. Dwie minuty później ponownie po zagraniu Wszołka przed szansą stanął Gruzin. Uderzył z woleja, ale pomylił się o pół metra. Po chwili po akcji Michała Karbownika, piętą zagrał Jose Kente, a piłki cudem w bramce nie zmieścił Wszołek. W końcu nadeszła 40. minuta. Antolić ładnie minął rywala na prawym skrzydle, bardzo dobrze dośrodkował w pole karne. Wszołek zgrał piłkę do Gwilii, który najpierw trafił w słupek, a po chwili dobił swój własny strzał i umieścił piłkę w siatce. Legioniści z jednobramkowym prowadzeniem schodzili do szatni na przerwę.

Po zmianie stron gracze trenera Vukovicia szybko podwyższyli prowadzenie – Gwilia z prawej strony zagrał do Kante, ten przyjął sobie piłkę barkiem, po chwili opanował futbolówkę, minął Tomasza Midzierskiego i zdobył bramkę. Akcja Gwinejczyka palce lizać! Mecz wydawał się rozstrzygnięty, ale „Wojskowi” byli skoncentrowani i zdyscyplinowani, dzięki czemu stworzyli sobie kolejne szanse na gole. Szanse mieli ponownie Gwilia, Kante i Wszołek, ale dobrze spisywał się stojący między słupkami Adrian Kostrzewski. Z kolei soczyste uderzenia Stolarskiego i Kante nieznacznie minęły bramkę.

Legioniści byli zespołem dojrzalszym, lepszym piłkarsko i bardziej doświadczonym. Kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i całkowicie zasłużenie wygrali 2:0 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Nawet przez chwilę nie było wątpliwości, który zespół bardziej na awans zasłużył. Wicemistrzowie Polski w tym roku zagrają jeszcze dwa mecze wyjazdowe ze Śląskiem we Wrocławiu i Zagłębiem w Lubinie oraz spotkanie na własnym stadionie z Wisłą Płock. Najbliższy mecz z liderem eksraklasy w niedzielę o godzinie 17:30. Szykuje się zacny wyjazd od strony kibicowskiej. Warto wspomnieć, że fanów Legii nie zabrakło też w Łęcznej i byli bardzo głośni.

Autor: Marcin Szymczyk