PP: Rezerwy Legii z awansem do 1/8 finału!

Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

30.10.2019 19:57

(akt. 02.11.2019 12:15)

Rezerwy Legii Warszawa awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski. Legioniści wygrali w Ząbkach z Odrą Opole 1:0. Jedynego gola w meczu, w 75. minucie, strzelił Patryk Konik.

Patryk Gryckiewicz
9'
40'
46'
56'
62'
70'
75'
76'
77'
80'
82'
Legia II WarszawaOdra Opole
  • 23. Kacper Rosa

• 2. Piotr Żemło

• 3. Mateusz Wypych

• 4. Adam Mesjasz

• 18. Łukasz Winiarczyk

62'
  • 33. Kamil Słaby

• 66. Miłosz Trojak

• 70. Thijs Timmermans

77'
  • 96. German Ruiz Gonzalez

80'

• 20. Szymon Skrzypczak

80'
  • 22. Dawid Błanik

62'
  • 32. Maciej Wróbel

• 98. Mateusz Czyżycki

77'

Zapis relacji tekstowej "na żywo"

Pierwsze minuty należały do zespołu Odry. Zawodnicy gości rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu i starali się zamykać legionistów na ich połowie. W 10. minucie meczu, zawodnicy gości oddali pierwszy groźny strzał. Piłkę w pole karne zagrał były zawodnik Legii Arkadiusz Piech, a akcję zakończył German Ruiz Gonzalez, jednak jego strzał nieznacznie minął bramkę. Kilka minut później błąd popełnił obrońca Legii, który zagapił się przy podaniu Cezarego Miszty. Piłkę zdołał przejąć Thijs Timmermans, ale na szczęście nie pokonał bramkarza miejscowych. Od początku spotkania bardzo aktywny był Piech. Napastnik dał o sobie znać w 22. minucie, kiedy minął obrońcę i oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie z problemami odbił Miszta. Niecałe dziesięć minut później Piech ponownie pokazał próbkę swoich możliwości. 34-latek świetnie odnalazł się w polu karnym, lecz po raz kolejny zwycięsko z pojedynku wyszedł Miszta. Z każdą kolejną minutą przewaga Odry zaczynała być coraz bardziej widoczna. Lepszy moment w grze Legii przyszedł dopiero w ostatnich minutach pierwszej części. Po pierwszych 45 minutach, na tablicy wyników było 0:0. Więcej jakości prezentował zdecydowanie zespół ze Śląska. Piłkarze Odry od początku byli zdeterminowani i nie pozwalali na wiele "Wojskowym".

Drugą połowę Legia rozpoczęła zdcydowanie odważniej. W 51. minucie, dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Radosław Pruchnik, jednak nikt nie zdołał oddać strzału. Po dobrych pierwszych minutach w wykonaniu Legii, inicjatywę ponownie przejęli niebiesko - czerwoni. W 60. minucie meczu, dobre uderzenie z dystansu oddał Timmermans, a piłkę na rzut rożny sparował Miszta. Legioniści szybko odpowiedzieli dobrą akcją. W polu karnym drużyny gości znalazł się Piotr Cichocki i oddał groźny strzał, który z trudem obronił Kacper Rosa. To był kluczowy moment, legioniści uwierzyli, że bramkarza rywali można pokonać. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem, piłkarze Legii wyprowadzili dobry kontratak, Szymon Włodarczyk zagrał do Patryka Konika, który świetnym strzałem z dystansu w prawy górny róg bramki sfinalizował akcję. Piękny gol strzelony przez Legię ożywił nieco zespół gości. W końcówce meczu, podopieczni trenera Piotra Plewni szukali swojej szansy na wyrównanie w stałych fragmentach, lecz za każdym razem lepsza okazywała się defensywa gospodarzy.

Do samego końca wynik nie uległ zmianie i po emocjonującym spotkaniu rezerwy Legii wygrały z Odrą Opole 1:0 i zameldowały się w 1/8 finału Pucharu Polski. Radości nie było końca, piękna przygoda piłkarzy rezerw Legii wciąż trwa!

Autor: Jakub Waliszewski