Premier odwiedził LTC

Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net, KPRM

26.06.2020 15:26

(akt. 26.06.2020 19:38)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Legia Training Center. – Polska piłka to wspaniała przeszłość. Jak patrzę na takie instytucje jak ta, które kształcą piłkarzy to widzę, że przed naszym futbolem jest jeszcze lepsza przyszłość – stwierdził w Książenicach.

Legia Warszawa tworzy Legia Training Center w oparciu o dofinansowanie z rządowych pieniędzy. Premier Mateusz Morawiecki ponownie odwiedził ośrodek stołecznego klubu w Książenicach. Wcześniej był on obecny w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Premierowi towrzyszył w piątek Dariusz Miaduski, prezes i właściciel Legii. 

– Polska piłka to wspaniała przeszłość, czasy Kazimierza Górskiego i wielu znakomitych piłkarzy. Ale to również wspaniała teraźniejszość. Patrząc na centra treningowe, gdzie kształci się umiejętności młodych piłkarzy, jak niebawem w ośrodku tworzonym przez Legię Warszawa, jestem przekonany, że przed nami lepsza przyszłość. Żeby grać w piłkę, dawać radość kibicom, trzeba zostawić na boisku serce. Ale oprócz niego potrzeba dyscypliny, profesjonalnej kadry trenerskiej i wsparcia technicznego. Ośrodek Legii to najwyższa półka osiągnięć infrastrukturalnych. Dzięki takim centrom będziemy mogli cieszyć się z tego, że najlepsi polscy zawodnicy zostaną w kraju, a kluby zaczną odnosić sukcesy w europejskich pucharach. Myślę, że już bardzo niewiele nas od tego dzieli. Sześć tysięcy obiektów, 2,5 miliarda złotych przeznaczonych na sport w ostatnich czterech latach, certyfikacja szkółek piłkarskich to bilans naszych inwestycji i działań. Nie zwolniliśmy tempa w czasie pandemii - różne dyscypliny dofinansowaliśmy kwotą pół miliarda złotych, a pięć tysięcy klubów otrzymało od nas wsparcie. Droga do sukcesu polskiego sportu prowadzi przez inwestycje w infrastrukturę – stwierdził premier. 

Jesteśmy dumni witając w progach najnowocześniejszego obiektu treningowego w tej części Europy. To największa inwestycja w historii polskiej piłki, której nie udałoby się zrealizować bez wsparcia rządu, Ministerstwa Sportu i Banku Gospodarstwa Krajowego. Kluczem do naszego sukcesu jest współpraca na wielu poziomach. Legia Training Center to projekt transformacyjny nie tylko dla naszego klubu, ale całego krajowego futbolu. Mam nadzieję, że 20 lipca, kiedy otworzymy ośrodek, przyjedziemy tutaj jako mistrzowie Polski - mówił prezes Dariusz Mioduski.

- Zależy nam, żeby wykształcić zawodników, którzy będą świętować sukcesy w Polsce i zagranicą, również na poziomie reprezentacyjnym. Zadbamy o wymiar edukacyjny: oprócz kształtowania umiejętności, będziemy uczyć nawyków odżywiania, korzystania z nowoczesnych technologii i posługiwania się językami obcymi. Opuszczając mury ośrodka zawodnicy będą gotowi do poruszania się w nowoczesnym świecie - dodał Mioduski.

Polecamy

Komentarze (162)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.