Premier odwiedził LTC

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net, KPRM

26-06-2020 / 15:26

(akt. 26-06-2020 / 19:38)

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Legia Training Center. – Polska piłka to wspaniała przeszłość. Jak patrzę na takie instytucje jak ta, które kształcą piłkarzy to widzę, że przed naszym futbolem jest jeszcze lepsza przyszłość – stwierdził w Książenicach.

Legia Warszawa tworzy Legia Training Center w oparciu o dofinansowanie z rządowych pieniędzy. Premier Mateusz Morawiecki ponownie odwiedził ośrodek stołecznego klubu w Książenicach. Wcześniej był on obecny w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Premierowi towrzyszył w piątek Dariusz Miaduski, prezes i właściciel Legii. 

– Polska piłka to wspaniała przeszłość, czasy Kazimierza Górskiego i wielu znakomitych piłkarzy. Ale to również wspaniała teraźniejszość. Patrząc na centra treningowe, gdzie kształci się umiejętności młodych piłkarzy, jak niebawem w ośrodku tworzonym przez Legię Warszawa, jestem przekonany, że przed nami lepsza przyszłość. Żeby grać w piłkę, dawać radość kibicom, trzeba zostawić na boisku serce. Ale oprócz niego potrzeba dyscypliny, profesjonalnej kadry trenerskiej i wsparcia technicznego. Ośrodek Legii to najwyższa półka osiągnięć infrastrukturalnych. Dzięki takim centrom będziemy mogli cieszyć się z tego, że najlepsi polscy zawodnicy zostaną w kraju, a kluby zaczną odnosić sukcesy w europejskich pucharach. Myślę, że już bardzo niewiele nas od tego dzieli. Sześć tysięcy obiektów, 2,5 miliarda złotych przeznaczonych na sport w ostatnich czterech latach, certyfikacja szkółek piłkarskich to bilans naszych inwestycji i działań. Nie zwolniliśmy tempa w czasie pandemii - różne dyscypliny dofinansowaliśmy kwotą pół miliarda złotych, a pięć tysięcy klubów otrzymało od nas wsparcie. Droga do sukcesu polskiego sportu prowadzi przez inwestycje w infrastrukturę – stwierdził premier. 

Jesteśmy dumni witając w progach najnowocześniejszego obiektu treningowego w tej części Europy. To największa inwestycja w historii polskiej piłki, której nie udałoby się zrealizować bez wsparcia rządu, Ministerstwa Sportu i Banku Gospodarstwa Krajowego. Kluczem do naszego sukcesu jest współpraca na wielu poziomach. Legia Training Center to projekt transformacyjny nie tylko dla naszego klubu, ale całego krajowego futbolu. Mam nadzieję, że 20 lipca, kiedy otworzymy ośrodek, przyjedziemy tutaj jako mistrzowie Polski - mówił prezes Dariusz Mioduski.

- Zależy nam, żeby wykształcić zawodników, którzy będą świętować sukcesy w Polsce i zagranicą, również na poziomie reprezentacyjnym. Zadbamy o wymiar edukacyjny: oprócz kształtowania umiejętności, będziemy uczyć nawyków odżywiania, korzystania z nowoczesnych technologii i posługiwania się językami obcymi. Opuszczając mury ośrodka zawodnicy będą gotowi do poruszania się w nowoczesnym świecie - dodał Mioduski.

Komentarze (162)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kto tego pinokia tam zaprosił? Mioduski, strzał w kolano!
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Początkowo miałem sporo obiekcji do tych projektów, widać tak jak wielu z nas po prostu źle oceniłem sytuację. Mioduski tworzy fundament, na którym wybuduje Legie o jakiej marzymy od lat!
Sierżant
 • 5 / 7
Co jest antypolskie to trzeba się zastanowić choćby po rym co 2 lata temu było na marszu z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego. Został przerwany z jakiś absurdalnych powodów przez warszawski ratusz ( kto tam wtedy rzadził i rządzi chyba każdy wie). Jak osoba utozszamiajaca się z Powstancami może na nich dalej głosować
~Biały
 • 2 / 5
Super projekt. Super Legia! Super Premier M.! Ito jest prawdą! Reszta to jest hejt chorych mózgów i serc.
Jedni piszą że to drudzy że tamto, a nie można się cieszyć że kasa jest na taki projekt? Pis mowi ze rozliczy tamtych, po że rozliczy pis i tak sie chłopaki w tej piaskownicy do kamer obrzucają piaskiem, a co gorsza dorosłe chłopy na forum dostająbiałej gorączki bo kolega jest za inną opcją i na odwrót. Wam to sie we łbach po******liło czy co? Dorośli ludzie a dali się wkręcić w jakąś spiralę wyimaginowanego sporu. Od upadku komunizmu nie jest kolorowo, ale nagle mityczna partia z tej czy innej storny odmieni oblicze Polski. Jedni i drudzy mieli dużo czasu żeby się wykazać, a jedynie pokazali że nic nie potrafią i nie mają żadnego konkretnego pomysłu.

O słodka nawiności niektórych z tego forum.
Kapitan
 • 0 / 0
Dokładnie, a tym "sportowcom" jedyne co chodzi po głowie to koryto i jak tu się dorobić w ciągu tych kilka lat by do końca życia nie musieć tyrać jak statystyczny obywatel.
Rozpiernicza mnie pisanie platfusow, że to nie rząd daje pieniądze na 500+ czy inny socjal, np wyprawka 300+ bo to nie są ich pieniądze, tylko wszystkich obywateli którzy składają się na to w postaci podatkow i tym podobnych. I tu pełna zgoda w temacie. Tylko wytłumaczcie mi proszę, gdzie się podziewały moje pieniądze, za rządów PO (pełne 8 lat) Na co wtedy szły moje pieniądze z podatków? Nie było 500+! Nie było 300+! Nie było 13 emerytur! Tak więc na co wtedy szły moje pieniądze z podatków? O przepraszam coś jednak było.... Podniesienie wieku emerytalnego! Zajumanie 150mld zł z OFE. Obniżenie zasiłku pogrzebowego.......
A jakie znaczenie ma co było? Ważne co jest. Ja głosuję jutro na Bosaka i w doopie mam co robiła PO. A Twój argument sprowadza się do stwierdzenia zrobię kupę na chodniku bo wcześniej też ktoś zrobił. A z 500 plus jest tak, że aby dać te 500 najpierw trzeba zabrać innym, bo państwo własnych pieniędzy nie ma, ma pieniądze podatników. A kto w tym kraju płaci podatku? Bogacze albo wielkie koncerny? Niee, oni mają instrumenty jak unikać opodatkowania i z nich korzystają. Podatki płacą ciężko pracujący ludzie na etatach oraz małe i średnie firmy. I to ci ludzie, często nie zdając sobie sprawy, że oddają 70% swojej pensji w podatkach utrzymują wszystkie systemy socjalne. Sam war to 23% od wszystkiego co kupujemy, do tego ZUS, podatek dochodowy, akcyzy na paliwo, alkohol, samochody. Dalej system bankowy, zwłaszcza frankowicze, którzy wzięli kredyt w złotówkach bo w złotówkach bank zapłacił za nie deweloperowi, a oddają po kursie we frankach, przez co sam kapitał bez odsetek do zwrotu bank ma prawo pomnożyć razy dwa w praktyce. Itd itd itd. A wy dalej kłućcie się kto w POPiSie więcej nasrał do swojego gniazda...
Pytanie jest całkiem zasadne, głównie na drogi, infrastrukturę, wydatki socjalne, długo by wymieniać. Niestety porównywanie tego nie ma zadnego sensu, bo jak Polska weszła do Unii to przypierniczył w nią globalny kryzys, Polska dopiero się zaczynała jakoś sensownie budować, zwiększać nakłady na służbę zdrowia, przedsiębiorstwa zaczęły powstawać i zatrudniać ludzi. Druga kadencja rządów PO to początek wielkiego światowego prosperity i znakomitej koniunktury, która trwała aż do końca 2019 roku, dzięki czemu PiS miał naprawdę duze pole do zasiania propagandy i szczucia Polaków, choć nic nie zmienili, uszczelnienie vatu to fikcja, a premier Morawiecki w pisie jest dokładnie tym samym Morawieckim który doradzał Tuskowi. Zmieniły się wpływy budżetowe dzięki pracy Polaków i zwiększył się baaardzo dług publiczny przez komunistyczne zapędy rządu.
A głosuj na kogo chcesz, nawet i na Bosaka. Co mnie to obchodzi? Jeśli odpowiada Ci wujek Putin, to Twoja sprawa.
A co do tego 500+ czy też 300+ to dzięki tym programom zarabia zdecydowana większość społeczeństwa. Nawet też sporo tych osób które nie pobierają tych świadczeń. Bo przecież dzięki tej kasie ludzie więcej kupują, więcej remontują, więcej podróżują. Generalnie więcej wydają. A jeśli więcej kupują, to logicznym jest też to, że dzięki temu ludzie mają też pracę. Ogolem cała nasza gospodarka dzięki tym pieniądzom zyskuje. Większe wpływy państwa z vatu czy też innych podatkow. Ale wy wiecie przecież swoje :)
Gdyby nie przyznanie Polsce i Ukrainie euro 2012 to idę o zakład, że połowy tych autostrad które mamy obecnie nie powstałoby. Baaa większość tych stadionów które mamy, nie powstałoby. Moje zdanie jest takie, że to dzięki EURO 2012 Polska jako kraj poszedł ostro do przodu, a same PO które wtedy rządziło nie miało żadnego pola manewru, i te autostrady, stadiony, czy tą całą infrastrukture musiało wybudowac czy to się im podobało czy też i nie. Tak więc juz sobie tak nie wlewaj kolego, bo prawda jest też taka, że do euro jakoś to wszystko szło, a po euro wszystko powoli yebło na pysk. Jak to wielki Wincenty Rostowski mówił? Piniendzy nie ma i nie będzie?
@Mariusz(L) Autostrady nie powstały "bo ełro 2012". Budowa autostrady to bardzo czasochłonny proces, jakbyś choć trochę zgłębił temat to byś wiedział, że autostrady i drogi ekspresowe były bardzo rozsądnie planowane i budowane już od czasów rządów SLD. Od samego początku była wizja sieci drogowej, która ma w Polsce powstać i konsekwentnie była przez wiele lat realizowana.
Nikt nie zbuduje autostrady tylko po to, żeby przez niecały miesiąc były użytkowane przez 100-200k kibiców.
Odnośnie pieniędzy na pisowskich socjal powiem jeszcze tylko tyle:
Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD), powołany został ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, zwaną dalej „ustawą o sus”. Głównym celem utworzenia Funduszu było zwiększenie bezpieczeństwa wypłacalności świadczeń z ubezpieczenia emerytalnego.
Środki FRD mogą być wykorzystane m.in. na:
uzupełnienie wynikającego z przyczyn demograficznych niedoboru funduszu emerytalnego.

I co zrobił PIS? Pieniądze, które miały być na przyszłe emerytury (a z każdym rokiem jest coraz więcej emerytów, a coraz mniej płacących, za 20 lat będzie dramat pod tym względem) - po prostu rozkradł i rozdał obecnym emerytom jako kiełbasę wyborczą!
Dzięki jakiej kasie zarabia mnóstwo społeczeństwa niby? Kasa nie bierze się z powietrza. Aby komuś coś dać innym trzeba zabrać, więc ilość krążącego w gospodarce pieniądza jest taka sama. A do tego w przypadku naszego państwa nie zabiera się wcale tym najbogatszym.
Podpułkownik
 • 2 / 2
MariuszL BRAWO trafiłeś!!!!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Trafić to możną kula w plot. Cała Europa płaci socjal o jakim w Polsce można tylko pomarzyć. 500+ to norma w Europie tyle, że zdecydowanie większa. Trzeba dbać o miejsca pracy i ciężko pracować, bo z wyłącznie pracy biorą się dochody i zysk! Druga sprawa: młodzi, rozgońcie te bandy starych dziadów, które blokują normalność!
masi i dddd Ja w niedziele glosuje na Bosaka. Moj ulubiony program polityczny to kawa na lawe w Tvn24. Przytoczylem kilka FAKTOW z kampani wyborczej PO a wy chcecie mnie utopic w lyzce wody.Taka merytoryczna jest rozmowa z wami ;) Naparzacie na Pis ze pluja jadem a sami to robicie i nie jestescie w stanie zrozumiec ze Polska to nie tylko PO i PiS
~xaxxa121
 • 0 / 0
super. za dwa tygodnie druga tura.
Generał broni
 • 2 / 3
Mioduski jest mocno związany z PISem ,w 2005 miał objąć tekę wiceministra ,jego decyzję zablokowali wspołnicy z kancelarii .Czas wizyty niefortunny ale jak pisze Baron ,czas leci a Akademia pozostanie .
Generał
 • 10 / 2
W doopie mam POPIS. Legia dostała dofinansowanie? Dostała i to nie małe. Czyli co miał zrobić Mioduski, pokazać faka po tym jak dodstał dofinansowanie? Z perspektywy klubu, kto by nie był u władzy, jakiś szacunek okazać musi. PISu kiedyś u władzy nie będzie, a ośrodek min. dzięki dofinansowaniu będziemy mieli i tylko to się liczy.
Jedni głosowali przeciwko budowie nowego stadionu za co byli słusznie krytykowani przez legijną brać, dziś drugim nie podoba się to, że Legia dostała dofinansowanie, k*rwa dobrze się czujecie? Nie podoba wam sie to idźcie pod Ministerstwo Sportu lub KPRM i protestujcie, tylko nie nazywajcie sie kibicami Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Baron

Do Mioduskiego pretensji nie mam. Ewentualnie oczekiwałbym, że aby w większym stopniu skupić uwagę osób obserwujących to wydarzenie, na wadze tego wyjątkowego projektu sportowego, zaproponuje jednak spokojniejszy termin - po wyborach. Bo teraz wszystko można podpiąć pod kampanię i mało kto z relacjonujących będzie pisał o istocie tego projektu. Moim zdaniem termin jest niefortunny. A samo wydarzenie jak najbardziej dobre.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Nie narzekałem i nie będę narzekał na dofinansowanie projektów, Legii i innych, jeśli mają szerszy sens i wyglądają dobrze.
Generał
 • 4 / 2
@Roman

Szczerze? To w doopie mam termin, mnie interesuje Legia i jej dobro i tyle. Za dwa, trzy lata ktoś będzie rozpatrywał termin wizyty premiera czy to, że ośrodek działa?
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Ty patrzysz tak, ja patrzę niezupełnie tak, nieco inaczej. Ale na pewno zgadzamy się w tym, że najważniejsza jest działalność ośrodka i za to podziękowania dla włodarzy Legii oraz właściwych agend rządowych, nad którymi pośrednio pieczę ma premier.
Generał broni
 • 1 / 2
Baron, nie mam o Tobie wysokiego mniemania, po tym jak odsyłałeś mnie do Ostródy, ale tu masz absolutną rację. Legia ponad podziałami!!!
~xaxax12122
 • 0 / 3
czekasz na dofinansowanie Skry Warszawa i jej obiektów? ADrian załątwi. Spokojnie.
Brawo Baron. Za PO Legia nie dostala nic. Wniosek jest prosty
Ale ludzi tylu jak łatwo można kupić, nadal wierzą w świętego mikołaja i budżet bez dna. Rozdawania kasy już nie będzie, bo drukarnia się zacięła :)
Generał dywizji
 • 13 / 8
Wielu tutaj jest wyznawcow PO wiec ich sie zapytam . 3 maja i politycy PO wrzeszcza w calej Polsce zadnych wyborow , koperty smierci , dla nas najwazniejsze jest zdrowie i zycie Polakow . Liczba zakazen dochodzi do 200 dziennie. Wybory sie nie odbyly PO wymienilo kandydata swojego bo mial 2 % poparcia i nagle koperty smierci zniknely . Liczba zakarzen dochodzi do 500 dziennie ale politykom PO to nie przeszkadza. Maja lepszego kandydata i w DOOPIE maja juz zdrowie i zycie Polakow. PO w DOOPie ma tez demokracje bo usuneli kandydatke ,ktora wygrala prawybory w swojej parti. Trzaskowski to oszolom i klamca
Generał brygady
 • 2 / 6
testy testy i jeszcze raz testo to jest najlepszy i jedyny wskaźnik zachorowań. Mało testów mało nowych przypadków dużo testów np. wśród górników dużo zachorowań. Plus obostrzenia lub ich brak. PO, PSL czy Konta nie ma z tym nic wspólnego liczy się liczba przebadanych osób ot i wszystko
Generał dywizji
 • 10 / 6
Odnies sie do meritum postu ze po wymianie kandydata PO juz pandemia nie przeszkadza a nie do ilosci testow
Generał brygady
 • 7 / 3
po wymianie kandydata PO nikomu już pandemia nie przeszkadza, wcześniej jeden kandydat miał jakoś tak dziwnie większe możliwości, ale on wykonywał obowiązki głowy Państwa. Posłuchaj Bosaka i jego wypowiedzi z tamtego okresu gdy sam musiał zawiesić kampanię
Generał dywizji
 • 10 / 4
nie rozumiesz dalej. Przed 10 maja zadnemu z kandydatow pandemia nie przeszkadzala tylko PO wrzeszczalo ze wybory nie moga sie odbyc bo pandemia. Po wymianie kandydata maja juz gdzies zdrowie i zycie Polakow
Generał brygady
 • 4 / 3
bardzo dokładnie rozumiem i bardzo dokładnie wiem, że plebiscyt bo nie wybory były na rękę obecnemu. Nazywam to plebiscytem bo w wyborach liczy się kampania kandydatów i debaty. Ciężko prowadzić kampanię jak ludzie siedzą w domach i szanse nie są równe tyle i aż tyle.
Generał broni
 • 5 / 2
TVPis jak i cała telewizja publiczna powinna zostać zaorana ,tylko że to niestety nierealne .Poziom ,koszta propagandy dramatyczne i to za nasze pieniądze .
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Mario, mieszasz - przed 10 wszyscy kandydaci mówili że wybory od strony pandemicznejsą "niewskazane" oprócz Urzędującego . To że zostały ogłoszone w niekonstytucyjnym trybie (i dalej ten tryb jest realizowany) to oddzielna sprawa.
Plutonowy
 • 9 / 6
Lansują się gdzie mogą. Dobrze, że się nie dowiedzieliśmy, że LTC to zasługa PAD i PIS.
Jak zwykle.Sukces ma wielu ojców!
to było do przewidzenia, że pod tym postem rozwiązę sie polityczna nawalanka. nie zapomnijcie przestac o północy;) a najwazniejsze to , aby Legia pogoniła Piasta!
~adam90
 • 4 / 1
Polityka zawsze daje złe emocje. Brak merytorycznych dyskusji...Dlatego nie lubie polityki
Generał broni
 • 1 / 0
Mało kto ją lubi, jeszcze mniej się do tego przyznaje, ale we wszystkich budzi emocje!
~adam90
 • 6 / 5
A ja się cieszę ,ze premier przyjechał. NIe jestem zadnym pisowcem, powcem ani innym, ale nawet tutaj musi byc polityka. A komentarze jak zwykle trzyma poziom...Eh
Generał broni
 • 6 / 4
Kampania trwa....
Podporucznik
 • 12 / 6
z dwojga złego to dobrze że nie Sasin bo wszystko by pier....nelo!
Jakby przyjechał Sasin to by się zawalił dach ośrodka a trawa na boiskach by uschła do rana. Ta sztuczna też.
Generał brygady
 • 10 / 14
Za Tuska to byśmy jeszcze 20 lat czekali, zanim byśmy ten ośrodek zbudowali. Dużo lania wody mało kontkretów. Coś jak za Trzaskowskiego, 77 obietnic 5 spełnionych, jedynie co zapamiętałem, to podwyżka opłat za śmiecie o 300%.
Za Kaczyńskiego już mieliśmy blokowanie budowy stadionu, a jak się nie udało to blokowanie budowy trybun :)
Podpułkownik
 • 6 / 2
Patrz Pan, a Narodowym jakoś stoi...
Generał brygady
 • 9 / 16
Dobrze, że Trzaskowskiego nie zaprosili, bo by im klamki poginęły.
Podpułkownik
 • 12 / 8
No, albo co gorsza by obniżył znowu Legii opłaty za dzierżawę stadionu.
Marszałek Polski
 • 5 / 5
Szach i Mat.
Podpułkownik
 • 17 / 7
Państwo nie ma żadnych pieniędzy innych niż te twoje. Jak bardzo byście nie byli podatni na propagandę i tak nic nie zmieni faktu, że na Legię nie dał nikt i nic oprócz Mioduskiego i obywateli :)

A teraz komuchy dawać minusy :)
Bardzo odkrywcze że państwo nie ma własnych pieniedzy, ale państwo to nie jest jakiś wyimaginowany byt, tylko wspólnota obywateli, która uznała jako wspólnota że dobrze jest poprzez sport dbać o rozwój zdrowotny i społeczny młodzieży. I to dobrze że akurat te pieniądze trafiły do Legii, która już jakieś talenty potrafiła wyszkolić, a więc wydaje je z pożytkiem i efektami nie tylko w skali makro (zdrowie, charakter, czas wolny), ale również potrafi wyszkolić piłkarza który potem przez międzynarodową karierę zarabia za granicą. Pieniądze która państwo zabiera w formie podatków i tak potem wydaje na usługi czy inwestycje, więc wracają one do obywateli, nie ma więc niż złego w finansowaniu takich projektów. Bez wsparcia państwa wiele rzeczy by nie powstało, a państwa od zawsze inwestują w branże która przyczyniaja się do rozwoju podmiotów krajowych, tak by mogły konkurować z tymi zagranicznymi. W zderzeniu dwóch polityk, liberalnej ala Chile i protekcjonistyczne ala Korea Południowa, chyba jednak każdy wolałby Koreę i ich siłę gospodarczą. A tam dzialalo silnie państwo.
Niby nie odkrywcze, a 40% głosów dostaje socjalista. Niby nie odkrywcze, a 30% obywateli twierdzi, że nie płaci podatków, a blisko 50%, że nie płaci VATu :)
Generał dywizji
 • 8 / 8
Nie tłumacz typowi i tak tego nie zrozumie. Dla niego jak i dla wiekszosci "naplywowych Warszawiaków", Trzask blask to gigant intelektu, a to że pier....ny nierób, to już sprawa poboczna.
Odnośnie socjalizmu, to weźmy na tapetę trzy przypadki:

1. Państwo rozdziela podatki tak, że daje obywatelowi bonifikatę w wysokości 500 zł. Koszt obsługi bonifikaty 50 zł. (Teoretyczny socjalizm)
2. Państwo zmniejsza podatki tak, że każdy pracujący wypracowuje 500 zł więcej. Koszt obsługi 0 zł. (Teoretyczny liberalizm).
3. Państwo nic nie zmniejsza, ani nic nie rozdaje... (Nie wiadomo co...)

I teraz taka dygresja, między 1. a 2. są stosunkowo małe różnice. To niby zmarnowane 50 zł za obsluge i tak częściowo wraca do gospodarki. Różnica jest dopiero między 3. podejściem. Tylko problem jest taki... że w Polsce jeszcze nie było liberalnego rządu który by zmniejszył podatki o 500 zł. Za to było wiele rządów reprezentujących 3. podejście.... Który więc rząd jest socjalistyczny? Ten 1. który mimo zmarnowania 50 zł na urzędników i obsługę bonifikaty? Czy ten 3. ktory ani nie zmniejszał podatków ani niczego nie rozdawał... w zasadzie administrował.
Generał dywizji
 • 5 / 9
Bergu słuszna uwaga, no ale ci od Bosaka nie "zakumajo". :)
Zmierzam do tego, że mimo iż nie jestem beneficjentem 500 zł, bo nie mam i nie będę miał dzieci, to z racji pracy w reklamie, znam wielu przedsiębiorców którzy mówią wprost, że im dochody wzrosły po tym programie "socjalnym". Ludzie więcej kupują, więcej remontują, więcej korzystają z usług i nie jest to jednostkowy przykład z jakiejś pojedynczej branży, ale wielu. Ludzie kupują sprzęt AGD, RTV, meble, robią remonty, zmieniaja samochody, korzystają z oferty kulturalnej, coś zjedzą, coś zamówią... I wszyscy mi mówią że ten straszny "socjalizm" pobudził gospodarkę i wszyscy zarabiają więcej. Wg tych liberalnych teorii ten straszny socjalizm to zmarnowane pieniądze. Chyba wpadają do czarnej dziury wręcz, bo skoro zmarnowane to musza gdzieś znikać i przepadać.... A wg ludzi z którymi rozmawiam w pracy i którzy mają biznesy... one trafiają do ich kieszeni bo mają większe obroty :-)
Generał dywizji
 • 4 / 8
Oczywiście, żę tak właśnie jest, bo widać to w Polsce doskonale. Jest jednak grupa dzieciaków od Korwina i Bosaka, tzw "wolnościowców" którym ktoś otworzył dekiel i zrobił dużą smierdzącą kupę do srodka. Reszta to tzw wyborcy "przeciwko" ew. "mniejsze zło".
@HenningBerg to samo działoby się przy uldze w postaci 500 zł a dodatkowo Państwo nie pobierałoby prowizji w postaci kosztu obsługi. Po prostu zamiast "dostać" to byś sobie mógł wydać od razu, taka podwyżka o 500 zł. Poza tym 500+ nie miało jak to ujałes "pobudzac gospodarki" a promować wzrost dzietności, co się nie wydarzyło. Poza tym to rozdane 500 zł teraz już ma mniejszą wartosć z powodu inflacji, i mozna realnie mniej kupić niż można było kupić na początku funkcjonowania programu. A teraz jakby podsumować te koszty obsługi to okazałoby się, że kilka miliardów skasowane za obsługę mogłoby zostać rozdysponowane przez obywateli, a finalnie i tak by spłynęło do kasy w postaci podatku VAT, dochodowego itd. Niestety zostało to przepalone przez koszty obsługi.
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Polityczne przepychanki w internecie. Hmmm jakie to dorosłe. Na pewno każdy z Was przekona innych do swoich racji i na odwrót.
Legia Mistrz!
Generał dywizji
 • 6 / 15
Brawo Panie Premierze! Jeszcze nikt nie zainwestował tyle kasy w Polski sport.
Marszałek Polski
 • 11 / 4
W PRL więcej inwestowali w sport.
Pan Premier bardziej w ziemię i kościół inwestował, niż w sport...
Generał dywizji
 • 3 / 12
W PRL Boras to mieli jeden wielki .....uj w dodatku na słomianych nogach.
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Bart, podziwiam twój młodzieńczy entuzjazm dla krawaciarzy przy korytku. I wiarę w ich niespotykaną moc sprawczą. Iw to wszystko czarno - białe. Oprócz słońca, bo żółte, no nie?
aha - i jeszcze trawa, zielona... czy jakoś tak
Generał dywizji
 • 4 / 9
Alaryk, akurat Ty lepiej się nie udzielaj. Masz marne pojęcie o życiu i o tym co dzieje się w kraju. Zostań przy swoich po-paprancach, ew przy niedokształconym Bosaku.
Generał dywizji
 • 4 / 7
Młodzieńczy? Ty jesteś kretynem, czy tylko udajesz? :)
Marszałek Polski
 • 4 / 4
"Alaryk, akurat Ty lepiej się nie udzielaj. Masz marne pojęcie o życiu i o tym co dzieje się w kraju. Zostań przy swoich po-paprancach, ew przy niedokształconym Bosak"
Bardzo mi przykro z TWOJEGO powodu ale będę się udzielał ponieważ mam i takie prawo i taką ochotę. Ma pojęcie o życiu i o tym co się dzieje w kraju nie mniejsze i nie gorsze od twojego. Śmiem twierdzić nawet że w kilku kwestiach położyłbym cię na deski.:):):) Merytorycznie, a nie emocjonalnie.
Nie wiem równiez dlaczego mam zostać przy moich po-paprańcach, którzy nie są moi i "niedokształcony Bosak", który głównie prezentuje myśli bardzo nie moje.
Więc nie wtykaj mi jakiś kolesi, którzy nie są "moi", ani nawet koło mnie nie stali. Zgaduj dalej, bo widać masz taką ciągotkę, może w końcu w coś trafisz.
I nie emocjonuj się tak, bo nic tak nie śmieszy jak fanfaronada fanatyka.
Generał dywizji
 • 3 / 4
Dawaj te twoje argumenty? Jestem w stanie obalić każdy. Nie wiem tylko, czy to do końca dobre miejsce na takie dyskusje.
Generał dywizji
 • 3 / 4
No to co lewak? Sorry postoję. :)
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Argumenty na co? Może zaproponuj jakiś temat? Poruszyłeś już jakąś istotną kwestię?
Oprócz tego że pytałeś czy jestem kretynem czy udaję - a jak myślisz? jestem czy udaję? I dlaczego w każdym wpisie komuś ubliżasz? Oprócz oczywiście Pana Premiera, Któremu Bijesz Brawo.
Stój i bij dalej.
Sierżant
 • 2 / 0
Hmmm... Droga redakcjo. Myślałem, że prezesem klubu LEGIA WARSZAWA jest Dariusz Mioduski.
A nie jakiś Miaduski. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło?
Pułkownik
 • 3 / 0
"Premierowi towrzyszył w piątek Dariusz Miaduski, prezes i właściciel Legii" xD
~Mac
 • 3 / 0
Prezes dojnej zmiany odsunął go od kampanii, to jeździ i się promuje...
Pozdro (L)
~Stanley
 • 0 / 1
Skoro się "dorzucili" (tak jak Grodzisk z terenem) a inwestycja wyszła pięknie, to nie dziwi mnie, że się przy niej lansują.
Czaskoś niech sobie robi fotki na stadionie Skry - też miał szansę i też obiecywał
Marszałek Polski
 • 9 / 4
Stary radziecki dowcip z hasła o "trosce o zwykłego człowieka".
WSZYSTKO DLA ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA, WSZYSTKO W IMIĘ ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA A MY NAWET ZNAMY NAZWISKO TEGO CZŁOWIEKA!!!!
Kłóćcie się kto lepszy czy trzaskuś czy duduś a tu obradowić kontrakt rozwiązał za porozumieniem stron.
Generał broni
 • 1 / 1
O właśnie! Masz plusa!!!
W ogóle z Piastem znów bez napastnika, Pekhart się nie zdąży wyleczyć...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
No niestety Pekhart dopiero na amicorza. Czyli znowu Cholewiak??? Oby nie bo widać, że grał tam za karę.
Wierzę w obserwacje trenera, Cholewiak musi grać na skrzydle jeśli już w ogóle, a Luquinhas zdecydowanie lepszy jest na dyszce.
Generał broni
 • 1 / 0
Cholewiak na skrzydło,Luqi na 10 a Gwila na szpice
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Lub pożywny Rosołek, który ma doświadczenie w pykaniu rozmaitych "wielkich".
Generał broni
 • 0 / 0
Szpice to proponuje wpuścić Piastowi do szatni. A an szpicy nikt, a w końcówce Rosołek!
Generał broni
 • 5 / 8
Morawiecki wzorem prezesa (swojego) przechadza się z bratem bliźniakiem?
Generał broni
 • 0 / 1
Watpię, żeby ten "bliźniak" pojutrze na nich głosował :-)
Marszałek Polski
 • 24 / 6
W normalnych warunkach wizyta premiera kraju, stojącego na czele rządu, który jednak wsparł projekt służący sportowi młodzieży, powinna być nobilitacją. Po prostu przez sam fakt wagi urzędu. Jeżeli jednak odbywa się na kilka godzin przed ogłoszeniem ciszy wyborczej, wzbudza u mnie zupełnie inne myśli. Co szkodziło, poza względami czysto pragmatycznymi, aby przyjechać tydzień później?
Marszałek Polski
 • 9 / 7
W sumie kasę na NAJważniejszy od lat i na lata dostaliśmy od ministerstwa więc wizyta premiera nie mierzi mnie, aż tak bardzo. Wkurzony to byłbym gdyby Adrew się nagle zaczął lansować. Termin fatalny i każdy wie dlaczego taki a nie inny.
Podpułkownik
 • 16 / 7
Mówienie że dostaliśmy od ministerstwa kasę na ośrodek to duże nadużycie. Większość kasy to wkład inwestora, pożyczka z BGK, a ministerstwo tylko dofinansowuje projekt w ramach programów na który zapieprza od 8 do 16 każdy Warszawiak, ale też Krakus czy Gdańszczanin. To gwoli sprostowania.
Podporucznik
 • 7 / 2
Premier nie startuje w wyborach, DM też nie. To będzie dobry weekend dla Legii.
"Winning isn’t everything, it’s the only thing.”
~Stanley
 • 0 / 1
Skoro się "dorzucili" (tak jak Grodzisk z terenem) a inwestycja wyszła pięknie, to nie dziwi mnie, że się przy niej lansują.
Czaskoś niech sobie robi fotki na stadionie Skry - też miał szansę i też obiecywał
Roman
Co szkodziło? Strach przed porażką Dudy. Widocznie z tajnych sondaży wychodzi im, że ta porażka jest dość prawdopodobna.
Chorąży
 • 16 / 7
Takie ma "wspaniałe" pomysły "rządowe", a lansuje się na prywatnych. Dziwny jakiś...
Jeszcze zapomniałem napisać, że podziwiam giętki kręgosłup naszego prezesa, że dla dobra Legii, mimo swoich oczywistych polityczno-biznesowych powiązań, jakże bardzo dalekich od pana ze zdjęcia, zgodził się wziąć udział w takiej pokazówce na 2 dni przed wyborami i tuż przed ciszą wyborczą. Jemu naprawdę zależy na Legii.
Mioduski jest cwany jak lis, po biznesowemu - pragmatyczny do bólu. Facet nie ma żadnych oporów etycznych, żeby się tak pokazywać ze szkodnikami państwowymi.
Generał broni
 • 17 / 9
Lansuje się jakby dał ze swoich , a to podatnik płaci .
Generał broni
 • 2 / 0
Czuć wybory ,ale ja jestem apolityczny .POPISują się raz jedni raz drudzy ,tylko Polski żal .
~Kemotwawa
 • 2 / 2
Brawo Darek wie w jakiej ekipie latać
Marszałek Polski
 • 21 / 9
Ale stępkę promu, którego budowa miała przenieść Polskę na pozycję lidera omija z daleka. Tak samo jak fabrykę samochodów elektrycznych, innowacyjne laboratoria, miliony mieszkań dla "zwykłych ludzi".
Jeszcze przy wieżowcach budowanych w Warszawie powinien sobie zrobić zdjęcia.
Marszałek Polski
 • 10 / 4
To wieżowce dla zwykłych ludzi, tak przynajmniej mówił prezes OCP ;-)
Kłamcy już tak mają
Marszałek Polski
 • 6 / 5
Oni realizują plan Rakowskiego, że rząd się zawsze wyżywi. Miliard w środę, miliard w sobotę i już można oddychać. Już tych miliardów chyba nikt nie liczy. A jeszcze tak niedawno, kiedy Polska była rujnowana, zegarek za 14 tysi wzbudzał wielkie emocje. A teraz? Dofinansowanie firmy brata ministra na ponad 200 mln jest ok.
To prawda akurat, jak ministrowie z PO zjedli na nasz koszt ośmiorniczki za 80 złotych to afera 8 lat trwała xD A jak Sasin czy Szumowski wynoszą miliony i nawet nie próbują się kryć to jest w porządku xD
No i jeszcze przy rakietach Muska. W końcu sukces SpaceX to tez jego zasługa.
Jakoś się trzeba było odwdzięczyć za tę dotację. Taka propagandówka na 10 godzin przd ciszą wyborczą.
Generał dywizji
 • 3 / 8
Już widzę Szambelana ew. Tuska jak dają dotacje na LTC. Prędzej zaje...liby kolejne mld z VAT i akcyzy, a pewnie i kasę z OFE, bo ta wg tych ignorantów, nie nalezałą do Polaków.
Jeśli ktoś myślał, że po 24 milionach dotacji z państwowej kasy na budowę akademii, nie będą chcieli się ogrzać jej świetle, to musi być wyjątkowo naiwny.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Ja też od razu pomyślałem że niepotrzebna polityka w Legii ale dali mnóstwo pieniędzy więc czegoś będą chcieli w zamian, trzeba się uśmiechnąć i pilnować swojej budy
~Lesik
 • 1 / 0
Część kibice Legii. Może dało by radę wesprzeć na zrzutka.pl PGE VIVE Kielce, mistrza Polski w piłkę ręczną i zyciestwe ligi mistrzów 2016
a co tam się z nimi dzieje, że potrzebują zrzutek w necie?
Stracili sponsora, niestety przez pandemię
~dkominiarz
 • 5 / 2
Skąd z tylu te dzieci? Przecież to nie jest jeszcze otwarte. Wszystko na pokaz
Morawiecki na każdym zdjęciu wygląda jakby chciał nas zagazować.
Widzę, że kampania wyborcza pełną gębą.