Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

25.01.2024 14:21

(akt. 26.01.2024 14:45)

Legia zremisowała 1:1 z Rapidem Wiedeń w drugim sparingu na zgrupowaniu w Turcji. Austriacy objęli prowadzenie po bramce Guido Burgstallera, a wicemistrzowie Polski wyrównali w 77. minucie, po golu Josue z rzutu karnego.
Sparingi zimowe 2023/2024 - Przygotowania do rundy wiosennej
1 1

(0:0)

Rapid WiedeńRapid Wiedeń
25-01-2024 15:00 Belek
Viaplay
46'
61'
61'
62'
77'
80'

• 19. Michael Sollbauer

61'
  • 23. Jonas Auer

• 27. Marco Grull

• 43. Leopold Querfeld

• 50. Laurenz Orgler

• 14. Aleksa Pejic

61'
  • 24. Dennis Kaygin

• 26. Martin Moormann

• 99. Philipp Wydra

Jak wyglądał podstawowy skład wicemistrzów Polski na czwartkowy mecz towarzyski w Belek? W bramce stanął Kacper Tobiasz. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Radovan Pankov, Steve Kapuadi i Yuri Ribeiro. Na prawym wahadle pojawił się Paweł Wszołek, a na lewym Ryoya Morishita. Środek pola zajęli Juergen Elitim oraz Bartosz Kapustka, na "dziesiątkach" znaleźli się Marc Gual oraz Ernest Muci, a w ataku zagrał Tomas Pekhart.

Pierwsze minuty okazały się wyrównane, choć bardziej zdecydowani w swoich atakach byli Austriacy, którzy kilka razy udanie podeszli do legionistów wysokim pressingiem, potrafili przyspieszyć grę i oddali dwa strzały, lecz oba minęły bramkę Tobiasza.

Obraz gry się nie zmieniał. Mecz był rozgrywany w wolnym tempie i poza długą wymianą podań raz jednej, a raz drugiej drużyny, na boisku działo się niewiele. Senny początek przerwał dopiero w 20. minucie Guido Burgstaller, mocnym strzałem pod poprzeczkę, przy którym dobrze interweniował Tobiasz.

Sytuacja 34-latka nie ożywiła spotkania. Oba zespoły starały się ograniczać błędy do minimum, skupiały się na dokładnym rozegraniu, a swoje ataki opierały na pojedynczych zrywach, z których nic nie wynikało. Szczególnie pasywni w ofensywie byli warszawiacy, którzy przez 45 minut oddali zaledwie dwa strzały – jeden niecelny, drugi zablokowany. W końcówce pierwszej połowy odważniej zaatakowali piłkarze Rapidu, ale nie zdołali zaskoczyć Tobiasza i do przerwy było 0:0.

Od początku drugiej połowy nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki mieli legioniści. W 58. minucie wicemistrzowie Polski stworzyli okazję, po której oddali pierwszy celny strzał. Morishita dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, do Kapustki, a ten główkował prosto w ręce bramkarza. Austriacy nie pozostali dłużni i szybko odpowiedzieli na tę sytuację. Doszło do straty "Wojskowych" w środku pola, Rapid zabrał się do kontry, Burgstaller otrzymał podanie, uderzył z 18. metra, piłka odbiła się rykoszetem od Artura Jędrzejczyka i zaskoczyła Tobiasza.

Po chwili Legia mogła przegrywać już 0:2. Tym razem efektownym rajdem popisał się Marco Grull, ale uderzył obok bramki. Po golu wiedeńczyków wzrosło tempo gry. Piłkarze szybciej wymieniali podania i częściej tworzyli sytuacje, na czym zyskało spotkanie. Zawodnicy Kosty Runjaicia walczyli o bramkę wyrównującą i w końcu dopięli swego. Po zagraniu Macieja Rosołka w polu karnym piłka odbiła się od ręki Aleksa Pejicia i sędzia wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Josue i pewnym strzałem w prawy, dolny róg zamienił "jedenastkę" na trafienie.

W końcówce meczu warszawiacy starali się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale bez efektów. W drugim sparingu podczas zgrupowania w Belek Legia zremisowała 1:1 z Rapidem Wiedeń.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – RAPID WIEDEŃ 1:1 (0:0)
Josue (77. min. – k.) – Burgstaller (62. min.)

Legia: Tobiasz – Pankov (46' Burch), Kapuadi (80' Ziółkowski), Ribeiro (46' Jędrzejczyk) – Wszołek (46' Kun), Elitim (46' Augustyniak), Kapustka (61' Rejczyk; 80' Urbański), Morishita (61' Dias) – Gual (46' Josue), Pekhart (46' Rosołek), Muci (61' Kramer)