Szymon Grączewski

Rezerwy: Broń w LTC

13.03.2024 16:45

(akt. 13.03.2024 16:48)

Legia II, będąca na równi z liderem pod względem punktowym, zagra w LTC z Bronią Radom. Spotkanie 21. kolejki III ligi (grupa I) już w nadchodzącą sobotę, 16 marca (godz. 12:00).

Legioniści zaczęli drugą część sezonu od domowej wygranej z Lechią Tomaszów Mazowiecki (3:0), dzięki której awansowali na 1. miejsce w tabeli, ale w minioną niedzielę przegrali na wyjeździe 1:2 z Pelikanem Łowicz. Stołeczny zespół stracił bramki w końcówce pierwszej połowy (rzut karny) i tuż po przerwie, a w 79. minucie ustalił wynik meczu za sprawą Juliena Tadrowskiego, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu Patryka Konika.

Rezerwy "Wojskowych", które tydzień temu były liderem, są obecnie na 2. pozycji w tabeli (12 wygranych, 5 remisów, 3 porażki), ale mają tyle samo punktów (41), co prowadząca Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Do wyższej klasy rozgrywkowej awansuje jedynie zespół z 1. miejsca na koniec sezonu.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

W nadchodzącej kolejce ligowej Legia II zagra w LTC z Bronią Radom. To drużyna z 7. lokaty w klasyfikacji (33 "oczka"; 9 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek), która od 15 października punktuje najlepiej spośród wszystkich ekip w tabeli. Najbliższy rywal "dwójki" ma serię 8 spotkań bez przegranej (6 wygranych, 2 remisy), a w poprzedni weekend pokonał 2:0 Olimpię Zambrów.

Podstawowymi piłkarzami Broni są m.in. Przemysław Dwórzyński (w czerwcu 2023 roku na testach w rezerwach Legii) i Piotr Owczarek, czyli były zawodnik "Wojskowych" (rocznik 2002), który został mistrzem Warszawy (2012), występował w zespole z Kacprem Tobiaszem czy Patrykiem Pedą, a jego trenerem był Goncalo Feio.

Na początku sezonu Legia II zremisowała na wyjeździe 1:1 z Bronią. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", ustalającą wynik, zdobył Szymon Grączewski. Nadchodzący mecz 21. kolejki III ligi (grupa I) już w najbliższą sobotę, 16 marca (godz. 12:00), w LTC, gdzie "dwójka" wygrała 9 z 10 spotkań w trwających rozgrywkach.