Jehor Macenko

Rezerwy: Porażka z Lechem II

13.02.2021 16:05

(akt. 13.02.2021 16:33)

Rezerwy Legii Warszawa przegrały w Popowie 0:2 z drugim zespołem Lecha Poznań (II liga) w sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu.

W kadrze stołecznego klubu, na sobotni sparing z Lechem II, nie pojawili się kontuzjowani: Damian Warchoł, Wiktor Kamiński, Oskar Wojtysiak, Piotr Cichocki, Kacper Skwierczyński i Kamil Kurowski

Rywale stworzyli sobie parę sytuacji w pierwszej połowie rywalizacji. Najpierw jeden z piłkarzy Lecha oddał strzał z ok. 16. metra, ale golkiper Legii popisał się skuteczną interwencją. Parę chwil później Jakub Karbownik wbiegł w pole karne, lecz jego zagranie zostało wybite w kluczowym momencie przez gracza "Wojskowych". Po pół godzinie gry "Kolejorz" stworzył dwie groźne akcje, ale uderzenia dwóch zawodników gospodarzy okazały się niecelne. Chwilę później Karol Smajdor uderzył zza "szesnastki" - do dobitki z bliskiej odległości złożył się Adrian Ratajczyk, ale nie trafił w bramkę. Miejscowi mieli przewagę, ale brakowało im skuteczności.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, ale więcej do powiedzenia mieli lechici, którzy nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji bramkowych. W 67. minucie rywale wyszli na prowadzenie. Jakub Malec zagrał do Antoniego Kozubala, który oddał skuteczny strzał zza pola karnego, z lewej nogi. W końcówce rywalizacji Lech zdołał podwyższyć prowadzenie. Jeden z przeciwników zagrał w boczny sektor boiska - tam pojawił się Ołeksandr Jacenko, który wygrał przebitkę z legionistą i zdobył bramkę. Ostatecznie, drugi zespół "Kolejorza" - który na co dzień rywalizuje w II lidze - zwyciężył 2:0 w sparingu z III-ligowymi rezerwami Legii.

Lech II Poznań – Legia II Warszawa 2:0 (0:0)

Kozubal (67. min.), Jacenko (81. min.)

Lech (skład wyjściowy): Bąkowski - Kaczmarek, Wojtkowiak, Onsorge, Smajdor - Białczyk, Kryg, Kriwiec - Szramowski, Ratajczyk, Karbownik

Legia w I połowie: Tobiasz - Kwiatkowski, Macenko, Astiz, Konik - Gościniarek, Pierzak, Kwietniewski - Barnowski, Włodarczyk, Negou

Legia w II połowie: Tobiasz - Rocha, Pruchnik, Macenko, Konik - Waniek, Ciepiela, Cielemęcki - Barnowski, Kwietniewski, Niedźwiedzki