Rezerwy: Sparing z ŁKS-em II. Bramki Pierzaka i Negou

23.01.2021 13:45

(akt. 23.01.2021 21:56)

Drugi zespół Legii Warszawa wygrał 4:3 z IV-ligowymi rezerwami ŁKS-u w pierwszym sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Po dwie bramki dla 'Wojskowych" zdobyli Lionnel Negou i Patryk Pierzak. Spotkanie towarzyskie odbyło się w Legia Training Center.

W sobotnim sparingu nie zagrali m.in. Jose Kante, Luis Rocha, Szymon Włodarczyk, Jakub Kwiatkowski i Damian Warchoł. Zabrakło także Dawida Niedźwiedzkiego i Kacpra Skwierczyńskiego, którzy zmierzyli się w grze kontrolnej juniorów starszych Legii (z Górnikiem Konin).

Pierwszego gola w meczu strzelili legioniści. Mikołaj Kwietniewski dośrodkował z rogu pola karnego, a golkipera ŁKS-u pokonał Lionnel Negou. W 12. minucie było już 2:0 dla miejscowych. Wiktor Kamiński przechwycił piłkę po błędzie golkipera i zagrał do Patryka Pierzaka, który zdobył bramkę. Kilkanaście minut później warszawiacy strzelili trzeciego gola. Po dośrodkowaniu zawodnika testowanego, Jarosława Baranśkyjego (więcej TUTAJ), z lewej flanki na 6. metr, futbolówkę w siatce umieścił Negou. Tuż przed przerwą jeden z rywali pokonał Jakuba Kowynię po uderzeniu z rzutu wolnego.

Kwadrans po zmianie stron zrobiło się 3:2. Przyjezdni wykorzystali zamieszanie przed polem karnym stołecznego klubu i skierowali futbolówkę do bramki, a w końcówce spotkania doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z prawej strony, doszło do zamieszania, w którym lepiej odnaleźli się przeciwnicy. Warto dodać, że przez większą część sparingu, w ŁKS-ie grał były zawodnik Legii CLJ – Mieszko Lorenc.

W 89. minucie Kamil Kurowski świetnie przechwycił piłkę na połowie ŁKS-u. "Kura" minął rywala i zagrał w pole karne do Pierzaka, który z zimną krwią - po płaskim strzale w prawy, dolny róg bramki - pokonał golkipera. Kilkadziesiąt sekund później "Pierzu" mógł mieć hat-tricka, ale - po otrzymaniu prostopadłego podania z bocznego sektora - uderzył obok słupka. Ostatecznie Legia II wygrała 4:3.

Za tydzień (31.01) legioniści zmierzą się w LTC w sparingu z II-ligowym Motorem Lublin – klubem, który prowadzi obecnie były piłkarz Legii, Marek Saganowski.

Legia II Warszawa - ŁKS II 4:3 (3:1)

Negou (3. min., 30. min.), Pierzak (12. min., 89. min.) - (44. min.), (60. min.), (83. min.)

Legia: Kowynia - Wojtysiak (46' Cichocki), Pruchnik, Astiz (65' Kurowski), Konik - Negou (67' Kwietniewski), Kurowski (46' Cielemęcki), Kwietniewski (46' Gościniarek), Pierzak (46' Barnowski), Baranśkyj - Kamiński (65' Pierzak)