Szymon Grączewski

Rezerwy: Wysoka wygrana w ostatnim sparingu

24.02.2024 13:10

(akt. 24.02.2024 17:17)

Legia II wygrała u siebie 4:1 z IV-ligowym Hutnikiem Warszawa w ostatnim sparingu przed startem drugiej części sezonu. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Adam Ryczkowski, Szymon Grączewski, Maciej Radaszkiewicz i Minas Vasiliadis.

W podstawowym składzie rezerw Legii pojawili się m.in. Wojciech Banasik (obecność w kadrze "jedynki" na mecze w Molde), a także Jakub Adkonis i Jan Ziółkowski, którzy trenowali z pierwszym zespołem na obozie w Belek. Z ławki wszedł Michał Kucharczyk, który niedawno wrócił do stołecznego klubu, by wzmocnić "dwójkę".

Legioniści objęli prowadzenie w 20. minucie. Cyprian Pchełka dograł ze skrzydła na 5. metr, do Adama Ryczkowskiego, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki. Kwadrans później miejscowi podwyższyli wynik. Szymon Grączewski zszedł z prawej strony do środka, podał na skrzydło do Pchełki, ten wycofał do "Grączesia", który wbiegł w "szesnastkę" i oddał udany strzał po ziemi w kierunku dalszego słupka.

Po niecałej godzinie gry Maciej Radaszkiewicz wykorzystał rzut karny, a potem asystował Minasowi Vasiliadisowi. Grek podał do napastnika, ten odegrał do 19-latka, który wbiegł w pole karne, zamarkował strzał i uderzył z prawej nogi na bliższy słupek. Rezultat ustalił Hutnik.

Ostatecznie Legia II zwyciężyła 4:1, a w przyszłą niedzielę, 3 marca (godz. 12:00), zagra u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki w pierwszym meczu o stawkę w 2024 roku (19. kolejka III ligi, grupa I).

SPARING: LEGIA II WARSZAWA – HUTNIK WARSZAWA 4:1 (2:0)
Ryczkowski (20. min.), Grączewski (35. min.), Radaszkiewicz (58. min. – k.), Vasiliadis (81. min.) – (86. min. – k.)

Legia: Banasik – Tadrowski, Ziółkowski, Wnorowski – Saganowski, Adkonis, Kieraś, Korczakowski – Pchełka, Ryczkowski, Grączewski. Grali także: Radaszkiewicz, Możdżeń, Puciłowski (od 46. minuty), Vasiliadis, Żewłakow, Kucharczyk, Zięba