Redaktor Adam Dawidziuk

Adam Dawidziuk

05.12.2021 19:30

(akt. 06.12.2021 07:37)

Artur Boruc znalazł się w podstawowym składzie Legii na mecz 17. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią. Doświadczony bramkarz tym samym rozegra 100. mecz ligowy.

Od debiutu Artura Boruca minęło ponad 19 lat. Pierwszy raz na boisku pojawił się 8 marca 2002 roku, w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. W 33. minucie musiał zastąpić kontuzjowanego Radostina Stanewa. Boruc miał wówczas 22 lata. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Legia przegrywała 0:1 po golu Roberta Dymkowskiego, w 70. minucie wyrównał Sylwester Czereszewski, w 79. bramkę na 2:1 dla legionistów zdobył Cezary Kucharski. W ostatniej minucie spotkania fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Dubiela i pokonał Boruca. Była to pierwsza bramka puszczona przez tego zawodnika w lidze w Legii.

Boruc jako jeden z niewielu bramkarzy, ma również w dorobku zdobytą bramkę. W 2004 roku, 8. czerwca, wykorzystał rzut karny w spotkaniu 25. kolejki z Widzewem Łódź (6:0). W 99 dotychczasowych meczach ligowych przepuścił 78 strzałów, w 44 meczach zachowywał czyste konto, 7 razy był karany żółtą kartką.

Profil Artura Boruca znajdziecie w naszym dziale Historia.