Ernest Muci

Transmisja meczu Legia – Radomiak

02.09.2022 06:30

(akt. 02.09.2022 08:53)

Legioniści mają przed sobą domowe, ligowe spotkanie z Radomiakiem, z którym dwukrotnie przegrali w minionym sezonie. O ile na trybunach stadionu przy Łazienkowskiej będzie przyjaźń, to na boisku dojdzie do walki o cenne punkty. Mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy już w piątek, 2 września (godz. 20:30). Transmisja w CANAL+ SPORT i CANAL+ 4K.

Oglądaj mecz w CANAL+ online

Legia zagrała tylko 4 oficjalne mecze z Radomiakiem. Odniosła jedno zwycięstwo, raz zremisowała (sezon 1984/85) i 2-krotnie przegrała (rozgrywki 2021/22). Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Spodziewamy się trudnej rywalizacji, szczególnie dla kibiców to mecz przyjaźni, bardzo ważny, derbowy, na trybunach będzie show, obiekt przy Łazienkowskiej się raczej zapełni. Chcielibyśmy się dopasować do atmosfery na stadionie i żeby obie drużyny zagrały widowiskowe spotkanie, obfite w bramki. Wiadomo, każdy walczy o zwycięstwo, jedziemy tam po trzy punkty – mówił szkoleniowiec "Zielonych", Mariusz Lewandowski.

Radomiak to ciekawa drużyna, w Pogoni się z nim męczyliśmy, szczególnie jesienią. Jeśli ma dobry dzień, to może pokonać każdego, jego kadra jest pełna jakościowych zawodników. Musimy się zaprezentować jako zespół, grać agresywnie przez 90 minut, musi być mniej złych wyborów i pomyłek przy podaniach. Na pewno stworzymy kilka sytuacji i wierzę, że dzięki nim przesądzimy o losach spotkania. Jesteśmy świadomi wyzwania. Trzeba ruszyć na przeciwnika od pierwszej sekundy i wykorzystać potencjał kibiców – nie chcemy powtórki z meczu z Górnikiem Zabrze, w którym zaczęliśmy grać w piłkę dopiero po przerwie. (…) Liczę na fantastyczną atmosferę z trybun, kibice potrafią nas pchnąć do przodu. Świadomość, że tak wielka grupa fanów ponownie nas wesprze, powoduje, że będziemy w stanie wspinać się jeszcze wyżej w tabeli – powiedział trener Legii, Kosta Runjaić.